Baigiamąjį teniso turnyrą laimėjo ketvirtoji planetos raketė rusas Danijilas Medvedevas

Londone sekmadienį finišavo prestižinis baigiamasis metų vyrų teniso turnyras „Nitto ATP Finals“, kuriame po 11 metų pertraukos ir vėl triumfavo Rusijos atstovas. Vienetų varžybų finale susirėmė 27-erių austras Dominicas Thiemas (ATP-3) ir 24-erių rusas Danijilas Medvedevas (ATP-4). Daugiau nei po 2 valandų ir 40 minučių kovos galutinę pergalę bei trofėjų kėlė rusas D.Medvedevas, susitvarkęs su austru 4:6, 7:6 (7:2), 6:4.

Danijilas Medvedevas tapo baigiamojo teniso turnyro laimėtoju.<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.
 Danijilas Medvedevas tapo baigiamojo teniso turnyro laimėtoju.
Daugiau nuotraukų (3)

Nov 22, 2020, 11:28 PM, atnaujinta Nov 23, 2020, 3:58 PM

ATP baigiamojo metų turnyro trofėjus – kol kas didžiausias titulas 24-erių ruso karjeroje. Iki tol tenisininkas savo sąskaitoje turėjo tris ATP „Masters“ serijos varžybų laimėjimus, o taip pat buvo pasiekęs vienintelį „Didžiojo kirčio“ finalą praėjusių metų „US Open“ turnyre.

D.Medvedevas baigiamajame turnyre tvarkėsi su pirmuoju pasaulio trejetu – turnyre įveikė visus aukščiau stovėjusius tenisininkus.

Iki tol nė vienam žaidėjui to padaryti nepavyko.  Įdomiausia, kad dar prieš atvykdamas į turnyrą jis šiemet nebuvo įveikęs nė vieno pirmojo dešimtuko tenisininko.

Per pastaruosius šešis metus „Nitto ATP Finals“ turnyrą laimėjo net šeši skirtingi tenisininkai, tačiau tarp jų nėra D.Thiemo, kuris finale pralaimi antrus metus iš eilės. Nuo kitų metų ATP finalai keliasi į Italijos Turino miestą.

2009 metais baigiamąjį turnyrą laimėjo D.Medvedevo tautietis Nikolajus Davydenka.

Rusas laimėjo visus 5 mačus, nugalėjo tris geriausius pasaulio tenisininkus, susižėrė 1500 ATP vienetų reitingo taškų ir 1,564 mln. JAV dolerių.