Norvegijos rankininkės sutramdė Europos pirmenybių išsišokėles

Europos moterų rankinio pirmenybėse liko tik viena taškų nepraradusi komanda. Varžovėms nė mažiausių dovanėlių nedalija Norvegijos rankininkės, kurios šeštadienį sutramdė Danijoje vykstančio turnyro atradimu tapusią Kroatijos rinktinę. Kitose rungtynėse vokietės įveikė vengres.

Norvegijos rankininkės iškovojo pergalę.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

Dec 12, 2020, 10:38 PM

Visą savaitę ne tik rankinio specialistus, bet ir savo sirgalius stebinusi Kroatijos rinktinė atsitrenkė į norvegišką uolą. Šeštadienį Europos pirmenybių antrojo etapo II grupės lyderių rungtynėse Norvegijos rinktinė sutriuškino iki tol nė karto nepralaimėjusias kroates 36:25 (15:14).

Tiesa, galutinis rezultatas ne visai atspindėjo mačo eigą – daugiau nei kėlinį komandos kovojo visai lygiai. Tiesa, norvegės beveik visą laiką pirmavo ir iki pertraukos, bet antrojo kėlinio pradžioje kroatėms pavyko persverti rezultatą 17:16. Vis dėlto varžovių įžūlumas supykdė favorites – Norvegijos rankininkės greitai išlygino rezultatą, o paskui įmetė penkis įvarčius paeiliui, nutolo 23:18 ir dvikovos baigtis buvo nulemta.

Norvegijos rinktinė tapo vienvalde II grupės lydere. Ji per ketverias rungtynes iškovojo 8 taškus. Kroatijos komandos sąskaitoje liko 6 taškai, o trečiąją vietą užima Vokietijos ekipa, kuri turi 4 taškus, bet žaidė tik trejas rungtynes.

Vokietijos rinktinė šeštadienį nugalėjo taškų neturinčią Vengrijos komandą 32:25 (13:11).

Vokietės varžovių pasipriešinimą palaužė trečiuoju bandymu. Vokietijos rinktinė buvo nutolusi pirmojo kėlinio viduryje (9:4, 11:6), po to – antrojo kėlinio pradžioje (17:11), bet vengrės abukart mažino atsilikimą iki vieno įvarčio (10:11 ir 20:21). Jei ne keli virpstus ir skersinį sudrebinę metimai, Vengrijos rankininkės galėjo net išlyginti ir persverti rezultatą, tačiau į priekį neišsiveržė, o vokietės antrojo kėlinio viduryje pradėjo trečią spurtą, kuris ir buvo lemiamas.

Antrasis etapas

II grupė

Vengrija – Vokietija 25:32 (11:13). Klujber 8, Zacsik 6, Lukacs 4/ Bolk 5, Smits 4, Lauenroth 4.

Kroatija – Norvegija 25:36 (14:15). Mičijevič 7, Debelič 5, Blaževič 5/ Reistad 7, Oftedal 6, Kristiansen 5, Mork 5.

Lentelė: Norvegija – 8/4, Kroatija – 6/4, Vokietija – 4/3, Nyderlandai – 2/3, Vengrija ir Rumunija – po 0/3.