Lietuvos sporto savaitė: dar vienas „Žalgirio“ titulas, R. Berankio nuotykiai Australijoje ir dopingo byla

Kauno „Žalgiris“ dar kartą patvirtino, kad yra stipriausias Lietuvos krepšinio klubas, ir iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę, tenisininkas Ričardas Berankis antrajame rate iškrito iš Australijos atvirojo čempionato vienetų ir dvejetų varžybų, irkluotoja Ieva Adomavičiūtė buvo nubausta už draudžiamų medžiagų vartojimą, Klaipėdos „Dragūnas“ po metų pertraukos susigrąžino Lietuvos rankinio taurę, lengvaatletė Agnė Šerkšnienė pasiekė šalies 400 metrų bėgimo rekordą, Lietuvos biatlonininkai pasaulio pirmenybių lenktynėse smarkiai atsiliko nuo lyderių, o jaunieji slidininkai pasaulio jaunių pirmenybėse buvo tarp autsaiderių.

Kauno klubas triumfavo KMT finale.<br>G.Šiupario nuotr.
R.Berankis baigė pasirodymą Melburne.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Justina Mikulskytė<br>S.Čirbos nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2021-02-15 10:10

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Lietuvos sporto savaitė

Vasario 8 d. Jonas Valančiūnas („Memphis Grizzlies“) per Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių rungtynes pasiekė dvigubą dvigubą dviženklį. Jis pelnė 27 taškus ir atkovojo 20 kamuolių, bet „Grizzlies“ namie pralaimėjo buvusiai J.Valančiūno komandai „Toronto Raptors“ 113:128. Tai penktasis J.Valančiūno dvigubas dvigubas dviženklis karjeroje.

Vasario 8 d. Lietuvos antidopingo agentūra dvejiems metams diskvalifikavo irkluotoją Ievą Adomavičiūtę, kurios dopingo mėginyje rasta draudžiamos medžiagos higenamino. Diskvalifikacija baigsis 2022 m. rugsėjo 15 d.

Vasario 9 d. Ričardas Berankis teniso Australijos atvirojo čempionato pirmajame rate Melburne nugalėjo indą Sumitą Nagalį 6:2, 7:5, 6:3 (mačas truko 2 val. 10 min.). Aštuntą kartą Australijos čempionate dalyvavęs R.Berankis į antrąjį ratą pateko penktąjį kartą, trečiajame rate žaidė du kartus.

Vasario 9 d. Vilniaus „Riterių“ futbolo klubas pasirašė sutartį su baltarusiu treneriu Siarhejumi Hurenka, kuris praėjusiais metais dirbo Minsko „Dynama“ klube.

Vasario 10 d. Pokliukoje (Slovėnija) pasaulio biatlono pirmenybėse mišrios estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė 17-ąją vietą (dalyvavo 27 komandos; nugalėjo Norvegija).

Vasario 10 d. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) apeliacinis komitetas suteikė A lygos licenciją Telšių „Džiugui“, bet atmetė „Jonavos“ paraišką. Anksčiau A lygos licencijos suteiktos aštuoniems klubams: senbuviams Vilniaus „Žalgiriui“, Marijampolės „Sūduvai“, „Kauno Žalgiriui“, Gargždų „Bangai“, „Panevėžiui“ ir Vilniaus „Riteriams“ bei naujokams Kėdainių „Nevėžiui“ ir Kauno „Hegelmann Litauen“.

Vasario 10 d. Australijos atvirojo teniso čempionato dvejetų turnyro pirmajame rate Ričardas Berankis ir kazachstanietis Michailas Kukuškinas nugalėjo suomį Henrį Kontineną ir prancūzą Edouard‘ą Roger-Vasseliną 7:5, 6:4. Australijos čempionato dvejetų turnyre R.Berankis dalyvavo trečiąjį kartą ir pirmą kartą pateko į antrąjį ratą.

Vasario 11 d. Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybėse susitiko komandos, kuriose žaidžia lietuviai. „Indiana Pacers“ svečiuose nugalėjo „Detroit Pistons“ 111:95. Domantas Sabonis („Pacers“) prlnė 26 taškus, Deividas Sirvydis („Pistons“) – 0.

Vasario 11 d. Ričardas Berankis Australijos atvirojo teniso čempionato antrajame rate pralaimėjo ATP reitinge 20-ąją vietą užimančiam rusui Karenui Chačanovui 2:6, 4:6, 4:6 (mačas truko 1 val. 59 min.).

Vasario 12 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) autsaiderių rungtynėse Alytaus „Dzūkija“ namie nugalėjo „Šiaulius“ 87:81. Paskutinę dešimtąją vietą užima „Šiauliai“ (laimėjo 5 iš 19 rungtynių), juos vienu tašku lenkia Kėdainių „Nevėžis“ (6 iš 19) ir „Dzūkija“ (6 iš 16). Lygoje pirmauja Kauno „Žalgiris“ (15 iš 17), Vilniaus „Rytas“ (14 iš 19), Utenos „Juventus“ (14 iš 20) ir Panevėžio „Lietkabelis“ (12 iš 18).

Vasario 12 d. Australijos atvirojo teniso čempionato dvejetų turnyro antrajame rate Ričardas Berankis ir kazachstanietis Michailas Kukuškinas pralaimėjo australams Jamesui Duckworthui ir Marcui Polmansui 6:7, 2:6.

Vasario 12 d. Pokliukoje pasaulio biatlono pirmenybėse vyrų sprinto lenktynėse Karolis Dombrovskis užėmė 40-ąją vietą, Vytautas Strolia – 63-iąją, Tomas Kaukėnas – 76-ąją (tarp 104 dalyvių; nugalėjo švedas Martinas Ponsiluoma).

Vasario 13 d. Lengvaatletė Agnė Šerkšnienė pasiekė 400 metrų bėgimo Lietuvos uždarų patalpų rekordą. Ji Maglingene (Šveicarija) vykusiame turnyre nuotolį nubėgo per 52,12 sek. ir užėmė pirmąją vietą. Iki tol šalies rekordas irgi priklausė A.Šerkšnienei (52,33 sek.).

Vasario 13 d. Panevėžyje krepšinio Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje Panevėžio „Lietkabelis“ nugalėjo Utenos „Juventus“ 84:73, Kauno „Žalgiris“ – Klaipėdos „Neptūną“ 84:72.

Vasario 13 d. Pokliukoje pasaulio biatlono pirmenybėse moterų sprinto lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 61-ąją vietą, Natalija Kočergina – 83-iąją (tarp 99 dalyvių; nugalėjo norvegė Tiril Eckhoff).

Vasario 13 d. Justina Mikulskytė su japone Miharu Imanisi teniso turnyro Šarm el Šeiche (Egiptas; „ITF Tour“) dvejetų varžybų finale pralaimėjo čekėms Kristynai Lavičkovai ir Annai Siskovai. J.Mikulskytė per karjerą laimėjo 8 dvejetų titulus.

Vasario 13-14 d. Vuokatyje (Suomija) pasaulio jaunių slidinėjimo čempionate estafetės lenktynėse abi Lietuvos rinktinės užėmė paskutines vietas (merginos – 17-ąją, vaikinai – 19-ąją). Bendro starto vaikinų lenktynėse Edvinas Šimonutis užėmė 67-ąją vietą (tarp 71 finišavusio), merginų lenktynėse Eglė Savickaitė – 63-iąją vietą (tarp 64 finišavusių).

Vasario 14 d. Garliavoje Lietuvos vyrų rankinio taurės finale Klaipėdos „Dragūnas“ nugalėjo Kauno „Granitą“ 34:29. Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju išrinktas Deividas Virbauskas („Dragūnas“). „Dragūnas“ taurę iškovojo ketvirtą kartą per pastaruosius septynis sezonus (praėjusius kartus – 2015, 2017 ir 2019 m.).

Vasario 14 d. Pokliukoje pasaulio biatlono pirmenybėse vyrų persekiojimo lenktynėse Karolis Dombrovskis užėmė 49-ąją vietą (nugalėjo prancūzas Emilienas Jacquelinas). Lietuvos moterys į persekiojimo lenktynes nepateko (nugalėjo norvegė Tiril Eckhoff, kuri šiame čempionate per tris rungtis iškovojo tris aukso medalius).

Vasario 14 d. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ iškovojo Ispanijos krepšinio taurę. Madride vykusiame finale „Barcelona“ nugalėjo Madrido „Real“ 88:73. Tai pirmas Š.Jasikevičiaus titulas treniruojant „Barcelona“ komandą.

Vasario 14 d. Panevėžyje vyrų krepšinio Lietuvos taurės (Karaliaus Mindaugo taurės) finale Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 76:69. Trečiąją vietą užėmė Utenos „Juventus“. Naudingiausiu finalo ketverto krepšininku išrinktas prancūzas Joffrey Lauvergne‘is („Žalgiris“). Tritaškių metimų konkursą laimėjo amerikietis Andrew Goudelockas („Rytas“). „Žalgiris“ šalies taurę iškovojo 10-ąjį kartą, tarp jų – ketvirtąjį nuo tada, kai turnyrą pradėjo rengti LKL (praėjusius kartus – 2017, 2018 ir 2020 m.).

Vasario 14 d. Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybėse Rytų grupėje „Indiana Pacers“ (Domantas Sabonis) užima 4-ąją vietą (14 pergalių ir 13 pralaimėjimų), „Detroit Pistons“ (Deividas Sirvydis) – priešpaskutinę 14-ąją vietą (8 ir 19), Vakarų grupėje „Memphis Grizzlies“ (Jonas Valančiūnas) užima 9-ąją vietą (11 ir 11).