Pasaulio sporto savaitė: „Bayern“ pasaulio viršūnėje, teniso aistros Australijoje ir žiemos sporto kronika

Tenisininkai pradėjo pirmąjį sezono Didžiojo kirčio turnyrą, Miuncheno „Bayern“ tapo pasaulio futbolo klubų čempionu, austras kalnų slidininkas Vincentas Kriechmayras ir norvegė biatlonininkė Tiril Eckhoff tobulai pradėjo savo sporto šakų pasaulio čempionatus, Milano „Inter“ tapo Italijos futbolo lygos lyderiu, o Nyderlandų greitojo čiuožimo bei Vokietijos bobslėjaus ir skeletono atstovai dominavo šių sporto šakų pasaulio pirmenybėse.

Miuncheno ekipa triumfavo FIFA pasaulio klubų taurės turnyre.<br>Scanpix nuotr.
K.Benzema įmušė vieną įvartį.<br>Scanpix nuotr.

Feb 15, 2021, 1:01 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Pasaulio sporto savaitė

Vasario 8 d. Ispanijos futbolo lygos lyderis Madrido „Atletico“ namie sužaidė lygiosiomis su Vigo „Celta“ 2:2 ir nutraukė aštuonių pergalių seriją.

Vasario 8 d. Melburne prasidėjo Australijos atvirasis teniso čempionatas. Nugalėtojų vardus gina serbas Novakas Džokovičius ir amerikietė Sofia Kenin. Turnyras turėjo vykti sausio 17-31 d., bet buvo nukeltas tris savaites dėl Australijoje galiojančių sveikatos saugumo apribojimų.

Vasario 8 d. Al Rajane (Kataras) pasaulio futbolo klubų čempionato pusfinalyje Miuncheno „Bayern“ nugalėjo Kairo „Al Ahly“ 2:0.

Vasario 9-10 d. Į Italijos futbolo taurės finalą pateko Turino „Juventus“ (pusfinalyje nugalėjo Milano „Inter“ 2:1 ir 0:0) ir Bergamo „Atalanta“ (nugalėjo „Napoli“ 0:0 ir 3:1).

Vasario 11 d. Kortina d‘Ampece (Venetas, Italija) prasidėjo pasaulio kalnų slidinėjimo čempionatas. Supermilžino rungties varžybas laimėjo austras Vincentas Kriechmayras ir šveicarė Lara Gut-Behrami. Čempionatas turėjo prasidėti vasario 8 d., bet varžybos buvo keliskart nukeltos dėl gausaus sniego. Vasario 14 d. greitojo nusileidimo rungtyje V.Kriechmayras iškovojo dar vieną aukso medalį.

Vasario 11 d. Iš Australijos atvirojo teniso čempionato iškrito nugalėtojos vardą gynusi amerikietė Sofia Kenin. WTA reitinge ketvirtąją vietą užimanti S.Kenin antrajame rate pralaimėjo estei Kaiai Kanepi 3:6, 2:6.

Vasario 11 d. Al Rajane pasaulio futbolo klubų čempionato finale Miuncheno „Bayern“ nugalėjo Monterėjaus „Tigres“ 1:0. Trečiąją vietą užėmė Kairo „Al Ahly“. „Bayern“ antrą kartą tapo pasaulio klubo čempionu (pirmą – 2013 m.). Europos klubai laimėjo 13 iš 17 turnyrų (Ispanijos – 7, Brazilijos – 4, Anglijos, Italijos ir Vokietijos – po 2).

Vasario 12 d. Melburne vėl pradėjus plisti koronavirusui, Viktorijos vyriausybė uždraudė per Australijos teniso čempionatą į areną įleisti žiūrovus. Pirmosiomis turnyro dienomis būdavo įleidžiami iki 30 tūkst. sirgalių.

Vasario 13 d. Anglijos futbolo lygoje trečias iš eilės rungtynes pralaimėjo čempiono vardą ginantis „Liverpool“, svečiuose nusileidęs „Leicester City“ 1:3. Taškus taip pat prarado „Manchester United“, svečiuose sužaidęs lygiosiomis su „West Bromwich Albion“ 1:1, o lyderis „Manchester City“ namie nugalėjo Londono „Tottenham Hotspur“ 3:0. Po 24 turų pirmauja „Manchester City“ (53 taškai; žaidė 23 rungt.), „Manchester United“, „Leicester City“ (po 46), „Liverpool“ (40), Londono „Chelsea“, „West Ham United“ (po 39; žaidė po 23 rungt.) ir Liverpulio „Everton“ (37; žaidė 22 rungt.).

Vasario 14 d. Italijos futbolo lygos lyderiu tapo Milano „Inter“, namie nugalėjęs Romos „Lazio“ 3:1. Buvęs lyderis „Milan“ svečiuose pralaimėjo „Spezia“ 0:2, čempiono vardą ginantis Turino „Juventus“ – „Napoli“ 0:1. Po 22 turų pirmauja „Inter“ (50 taškų), „Milan“ (49), „Roma“ (43), „Juventus“ (42; žaidė 21 rungt.), „Napoli“ (40; žaidė 21 rungt.), Bergamo „Atalanta“ ir „Lazio“ (po 40).

Vasario 14 d. Ispanijos futbolo lygoje visiems lyderiams iškvoojus pergales po 23 turų pirmauja Madrido „Atletico“ (54 taškai; žaidė 21 rungt.), Madrido „Real“ (49), „Barcelona“ (46; žaidė 22 rungt.), „Sevilla“ (45; žaidė 22 rungt.) ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (38).

Vasario 14 d. Iš Australijos atvirojo teniso čempionato iškrito trečioji pasaulio raketė austras Dominicas Thiemas, aštuntfinalyje pralaimėjęs bulgarui Grigorui Dimitrovui 4:6, 4:6, 0:6. Tarp vyrų turnyre patekusių į ketvirtfinalį yra vienas neskirstytas žaidėjas (niekada ATP reitingo pirmajame šimtuke nebuvęs rusas Aslanas Karacevas) ir moterų turnyre – dvi neskirstytos žaidėjos (amerikietė Jessica Pegula ir 35-erių taivanietė Hsieh Su-wei).

Vasario 14 d. Altenberge (Saksonija, Vokietija) baigėsi pasaulio bobslėjaus ir skeletono čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Vokietija (5 aukso, 5 sidabro ir 5 bronzos), kurios sportininkai laimėjo 5 iš 7 rungčių varžybas. Kitus du aukso medalius iškovojo JAV bobslėjininkės.

Vasario 14 d. Lahtyje ir Vuokatyje (Suomija) baigėsi pasaulio jaunių slidinėjimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Norvegija (7 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos).

Vasario 14 d. Herenvene (Nyderlandai) baigėsi pasaulio greitojo čiuožimo atskirų nuotolių čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (7 aukso, 6 sidabro ir 5 bronzos), kurių sportininkai laimėjo 7 iš 14 rungčių varžybas. Švedas Nilsas van der Poelas bei olandės Antoinette de Jong ir irene Schouten čempionais tapo po du kartus.

Vasario 14 d. Pokliukoje (Slovėnija) vykstančiame pasaulio biatlono čempionate po penkių rungčių medalių įskaitoje pirmauja Norvegija (3 aukso ir 1 bronzos). Norvegė Tiril Eckhoff iškovojo 3 aukso medalius.