Lietuvos sporto savaitė. Skirtingi rezultatai krepšinio aikštėse ir ypatingas A. Drukarovo pasiekimas

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nesunkiai laimėjo Europos čempionato atrankos rungtynes, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nepasipriešino Eurolygos lyderiams, Andrejus Drukarovas pasiekė geriausią lietuvių rezultatą pasaulio kalnų slidinėjimo pirmenybėse, Lietuvos atstovai pasimetė tarp vidutiniokų ir autsaiderių pasaulio biatlono pirmenybėse, Kauno „Vyčio“ salės futbolininkai iškrito iš Čempionų lygos, plaukikai ir lengvaatlečiai kovojo dėl Lietuvos žiemos pirmenybių medalių, o Domantas Sabonis pasiekė karjeros rekordą NBA čempionate.

Geriausias Lietuvos kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas.<br>A.Pustovito nuotr.
Paulius Jankūnas.<br>G.Šiupario nuotr.

Feb 22, 2021, 9:42 AM, atnaujinta Jan 12, 2022, 10:14 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 16 d. Pokliukoje (Slovėnija) pasaulio biatlono čempionato asmeninėse moterų lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 58-ąją vietą, Natalija Kočergina – 69-ąją (tarp 97 sportininkių; nugalėjo čekė Marketa Davidova).

Vasario 17 d. Domantas Sabonis („Indiana Pacers“) pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate ir trečią trigubą dviženklį šį sezoną. Jis pelnė 36 taškus, atkovojo 17 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o „Pacers“ išvykoje nugalėjo „Minnesota Timberwolves“ 134:128 (po pratęsimo).

Vasario 17 d. Pasaulio biatlono čempionato asmeninėse vyrų lenktynėse Karolis Dombrovskis užėmė 38-ąją vietą, Tomas Kaukėnas – 53-iąją, Vytautas Strolia – 66-ąją (tarp 101 sportininko; nugalėjo norvegas Sturla Lagreidas). Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje po pasaulio čempionato (jo rezultatai įskaitomi) Vytautas Strolia užima 50-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 61-ąją (taškus šį sezoną iškovojo 90 sportininkų).

Vasario 18 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo „Barcelona“ 62:86 (N.Hayesas 9). Nė vieno „Žalgirio“ žaidėjo rezultatyvumas nebuvo dviženklis. „Žalgiris“ antrą kartą šį sezoną pralaimėjo didesniu nei 20 taškų skirtumu. „Žalgiris“ laimėjo 13 iš 24 rungtynių ir užima devintąją vietą.

Vasario 18 d. Pasaulio biatlono čempionato asmeninėje mišrioje estafetėje Tomas Kaukėnas ir Natalija Kočergina užėmė 24-ąją vietą (tarp 28 komandų; nugalėjo Prancūzija).

Vasario 18 d. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariajame sezone pirmąją vietą užsitikrinusi „Jonava“ svečiuose pralaimėjo Šakių „Vyčiui“ 70:86 ir nutraukė 9 pergalių seriją. Turnyre pirmaujančios „Jonava“ (laimėjo 24 iš 27 rungtynių), „Vytis“ (21 iš 28), Marijampolės „Sūduva“ (20 iš 27) ir „Telšiai“ (19 iš 27) užsitikrino teisę žaisti ketvirtfinalyje. Reguliariajame sezone liko dvejos nukeltos rungtynės.

Vasario 19 d. Kortina d‘Ampece (Venetas, Italija) pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato slalomo milžino varžybose Andrejus Drukarovas užėmė 23-iąją vietą. Tai – geriausias Lietuvos sportininkų rezultatas pasaulio čempionatuose. Vakaris Lapienis atrankoje nenušliuožė iki finišo ir į pagrindines varžybas nepateko.

Vasario 20 d. Klaipėdoje baigėsi Lietuvos plaukimo žiemos čempionatas. Geriausiu čempionato plaukiku pripažintas Andrius Šidlauskas (2 aukso ir 1 sidabro medalis), antrąją vietą pasidalijo Kotryna Teterevkova (5 aukso medaliai) ir Giedrius Titenis (2 aukso ir 2 sidabro). Daugiausiai medalių iškovojo Smiltė Plytnykaitė (4 aukso ir 2 sidabro). Komandų įskaitoje nugalėjo Kauno plaukimo mokykla (11 aukso, 12 sidabro ir 6 bronzos).

Vasario 20 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje nugalėjo Čekiją 94:74 (V.Kariniauskas 15, E.Bendžius 14, G.Masiulis 13). Lietuviai laimėjo 3 iš 5 rungtynių ir likus vienam turui iki atrankos turnyro pabaigos grupėje užima antrąją vietą. Pirmąją vietą užsitikrino Belgija (4 pergalės). Lietuvos rinktinė vasario 22 d. žais lemiamas rungtynes dėl antrojo kelialapio su Danija (2 pergalės).

Vasario 20 d. Pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato slalomo varžybose Ieva Januškevičiūtė ir Gabija Šinkūnaitė iki finišo nenušliuožė (dalyvavo 106 sportininkės; čempione tapo austrė Katharina Liensberger). Vyrų slalomo atrankoje Vakaris Lapienis užėmė 42-ąją vietą ir į pagrindines varžybas nepateko, Andrejus Drukarovas iki finišo nenušliuožė, Vilius Aleksandravičius nestartavo.

Vasario 20 d. Pasaulio biatlono čempionato vyrų estafetėje Lietuvos rinktinė užėmė 26-ąją vietą (tarp 27 komandų; nugalėjo Norvegija). Moterų estafetėje lietuvės nedalyvavo (nugalėjo Norvegija). Pasaulio taurės vyrų Tautų taurės įskaitoje Lietuva užima 16-ąją vietą (tarp 35 šalių), moterų Tautų taurės įskaitoje – 24-ąją vietą (tarp 31 šalies).

Vasario 20 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos lyderių rungtynėse Vilniaus „Šviesa“ svečiuose nugalėjo Alytaus „Varsą“ 30:27. Kauno „Granitas“ namie nugalėjo Klaipėdos „Dragūną“ 33:30. Turnyre pirmauja „Šviesa“ (19 taškų per 10 rungt.), „Varsa“ (17 per 11), „Dragūnas“ (14 per 10) ir „Granitas“ (14 per 11).

Vasario 20 d. Lietuvos moterų rankinio lygos lyderė „Garliava“ namie nugalėjo Vilniaus „Eglę“ 35:31, Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Taurą“ 33:32. Turnyre pirmauja „Garliava“ (18 taškų per 9 rungt.), „Žalgiris“ (18 per 11), „Eglė“ (14 per 10) ir „Tauras“ (12 per 11).

Vasario 20 d. Lietuvos moterų tinklinio lygos lyderių rungtynėse Alytaus „Prekyba“ namie nugalėjo iki tol nė karto nepralaimėjusį „Vilniaus Universitetą“ 3:0. Turnyre pirmauja „Prekyba“ (25 taškai per 9 rungt.), „Universitetas“ (22 per 9) ir Jonavos „Aušrinė“ (10 per 9).

Vasario 21 d. Pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato slalomo varžybose Andrejus Drukarovas nebaigė pirmosios trasos (pagrindinėse varžybose dalyvavo 100 sportininkų, pirmąją trasą baigė 55 sportininkai, abi trasas – 37; čempionu tapo norvegas Sebastianas Fossas-Solevagas).

Vasario 21 d. Baigėsi Lietuvos ledo ritulio lygos reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoju tapo „Kaunas“ (49 taškai per 20 rungt.), į atkrintamąsias varžybas taip pat pateko Vilniaus „Hockey Punks“ (44), Elektrėnų „Energija-Geležinis vilkas“ (38) ir Kauno „Baltų ainiai“ (19). Paskutinę penktąją vietą užėmusi „Energija-Klaipėda“ neiškovojo nė vieno taško.

Vasario 21 d. Kauno „Vytis“ salės futbolo Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynėse Maskvoje pralaimėjo Jugorsko „Jugra“ 0:3 ir iškrito iš turnyro.

Vasario 21 d. Klaipėdoje baigėsi Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Jame geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė ėjikai Brigita Virbalytė-Dimšienė (3000 m) ir Marius Žiūkas (5000 m), o Rapolas Saulius (60 m su barjerais) įvykdė Europos uždarų patalpų čempionato normatyvą.