Serbas Novakas Džokovičius ir japonė Naomi Osaka tapo Australijos atvirojo teniso čempionato nugalėtojais, norvegai Sturla Holmas Lagreidas ir Tiril Eckhoff susižėrė daugiausiai aukso medalių pasaulio biatlono pirmenybėse, pasaulio kalnų slidinėjimo pirmenybėse dėl pirmosios vietos apdovanojimų įskaitoje varžėsi Alpių kaimynės Austrija ir Šveicarija, futbolo Čempionų lygoje buvo sužaistos pirmosios atkrintamųjų varžybų rungtynės, o nacionalinėse futbolo pirmenybėse pralaimėjimus patyrė Anglijos, Vokietijos ir Prancūzijos čempionų vardus ginantys „Liverpool“, Miuncheno „Bayern“ ir Paryžiaus PSG bei Ispanijos lygos lyderis Madrido „Atletico“.

Pasaulio sporto savaitė. Gausėjanti N. Džokovičiaus kolekcija ir Norvegijos bei Alpių šalių viešpatavimas žiemos trasose.<br>Scanpix nuotr.
Pasaulio sporto savaitė. Gausėjanti N. Džokovičiaus kolekcija ir Norvegijos bei Alpių šalių viešpatavimas žiemos trasose.<br>SIPA/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Feb 22, 2021, 10:24 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 16-17 d. Futbolo Čempionų lygoje prasidėjo atkrintamosios varžybos. Aštuntfinalio pirmosiose rungtynėse Paryžiaus PSG išvykoje nugalėjo „Barcelona“ 4:1, „Liverpool“ – „Leipzig“ 2:0, Dortmundo „Borussia“ – „Sevilla“ 3:2, „Porto“ namie nugalėjo Turino „Juventus“ 2:1.

Vasario 17 d. Melburne iš Australijos atvirojo teniso čempionato iškrito pirmoji pasaulio raketė australė Ashleigh Barty ir 20-ies Didžiojo kirčio turnyrų nugalėtojas ispanas Rafaelis Nadalis. Vyrų turnyro ketvirtfinalyje R.Nadalis pralaimėjo graikui Stefanui Tsitsipui 6:3, 6:2, 6:7, 4:6, 5:7. Moterų ketvirtfinalyje A.Barty pralaimėjo čekei Karolinai Muchovai 6:1, 3:6, 2:6.

Vasario 18 d. Australijos atvirojo teniso čempionato pusfinalyje pirmoji pasaulio raketė serbas Novakas Džokovičius nugalėjo ATP reitinge 114-ąją vietą užimantį rusą Aslaną Karacevą 6:3, 6:4, 6:2. N.Džokovičius į Didžiojo kirčio turnyrų finalą pateko 28-ąjį kartą. Moterų pusfinalyje japonė Naomi Osaka nugalėjo 23-jų Didžiojo kirčio turnyrų laimėtoją amerikietę Sereną Williams 6:3, 6:4.

Vasario 19 d. Australijos atvirojo teniso čempionato pusfinalyje rusas Danijilas Medvedevas nugalėjo graiką Stefaną Tsitsipą 6:4, 6:2, 7:5 ir antrą kartą pateko į Didžiojo kirčio turnyro finalą.

Vasario 20 d. Australijos atvirojo teniso čempionato finale japonė Naomi Osaka nugalėjo amerikietę Jennifer Brady 6:4, 6:3. 23-ejų N.Osaka antrą kartą tapo Australijos čempione (pirmą – 2019 m.) ir iškovojo ketvirtąjį Didžiojo kirčio titulą (ji dukart buvo JAV čempionė). Ji nėra pralaimėjusi Didžiojo kirčio turnyrų finaluose. 25-erių J.Brady pirmą kartą žaidė Didžiojo kirčio turnyro finale.

Vasario 20 d. Anglijos futbolo čempiono vardą ginantis „Liverpool“ namie nusileido Liverpulio „Everton“ 0:2 ir patyrė ketvirtąjį iš eilės pralaimėjimą. Visi kiti lyderiai 25-ajame ture iškovojo pergales. Turnyre pirmauja „Manchester City (59 taškai), „Manchester United“, „Leicester City“ (po 49), Londono „West Ham United“ (45), Londono „Chelsea“ (43), „Everton“ (40; žaidė 24 rungt.) ir „Liverpool“ (40).

Vasario 20 d. Vokietijos futbolo čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ svečiuose pralaimėjo Frankfurto „Eintracht“ 1:2. „Eintracht“ iškovojo penktąją iš eilės pergalę ir nepralaimėjo 11 iš eilės rungtynių. Prie lyderio priartėjo „Leipzig“, kuris svečiuose nugalėjo Berlyno „Hertha“ 3:0. Po 22 turų pirmauja „Bayern“ (49 taškai), „Leipzig“ (47), „Wolfsburg“, „Eintracht“ (po 42), Lėverkuzeno „Bayer“ (37) ir Dortmundo „Borussia“ (36).

Vasario 20-21 d. Taškus prarado du iš trijų Ispanijos lygos lyderių: Madrido „Atletico“ namie pralaimėjo Valensijos „Levante“ 0:2, „Barcelona“ namie sužaidė lygiosiomis su „Cadiz“ 1:1. „Atletico“ nutraukė 11 nepralaimėtų rungtynių seriją. Madrido „Real“ svečiuose nugalėjo Valjadolido „Real“ 1:0. Po 24 turų pirmauja „Atletico“ (55 taškai; žaidė 23 rungt.), Madrido „Real“ (52), „Barcelona“ (47; žaidė 23 rungt.), „Sevilla“ (45; žaidė 22 rungt.) ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (41).

Vasario 21 d. Italijos futbolo lygos lyderių rungtynėse Milano „Inter“ svečiuose nugalėjo „Milan“ 3:0. Taškus prarado trečiąją vietą užimanti „Roma“, svečiuose sužaidusi lygiosiois su „Benevento“ 0:0. Po 23 turų pirmauja „Inter“ (53 taškai), „Milan“ (49), „Roma“ (44), Bergamo „Atalanta“, Romos „Lazio“ (po 43), Turino „Juventus“ (42; žaidė 21 rungt.) ir „Napoli“ (40; žaidė 22 rungt.).

Vasario 21 d. Prancūzijos futbolo čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG namie pralaimėjo „Monaco“ 0:2. Po 26 turų pirmauja Lilio „Olympique“ (58 taškai), Liono „Olympique“ (55), PSG (54), „Monaco“ (52) ir Lano „Racing“ (40).

Vasario 21 d. Australijos atvirojo teniso čempionato finale pirmoji pasaulio raketė serbas Novakas Džokovičius nugalėjo rusą Danijilą Medvedevą 7:5, 6:2, 6:2. 33-ejų N.Džokovičius devintąjį kartą tapo Australijos čempionu (praėjusius kartus – 2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2019 ir 2020 m.) ir iškovojo 18-ąjį Didžiojo kirčio turnyrų titulą. Daugiau Didžiojo kirčio turnyrų laimėjo tik šveicaras Rogeris Federeris ir ispanas Rafaelis Nadalis (po 20).

Vasario 21 d. Kortina d‘Ampece (Venetas, Italija) baigėsi pasaulio kalnų slidinėjimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Austrija (5 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos), daugiausiai medalių iškovojo Šveicarija (3 aukso, 1 sidabro ir 5 bronzos). Po du kartus čempionais tapo austras Vincentas Kriechmayras (nusileidimo ir supermilžino), prancūzas Mathieu Faivre‘as (slalomo milžino ir lygiagretaus slalomo milžino), norvegas Sebastianas Fossas-Solevagas (slalomo ir komandų varžybų), austrė Katharina Liensberger (slalomo ir lygiagretaus slalomo milžino) ir šveicarė Lara Gut-Behrami (supermilžino ir slalomo milžino).

Vasario 21 d. Pokliukoje (Slovėnija) baigėsi pasaulio biatlono čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Norvegija (7 aukso, 3 sidabro ir 4 bronzos), kurios sportininkai laimėjo daugiau nei pusės rungčių varžybas (7 iš 12). Paskutinę dieną bendro starto lenktynes laimėjo norvegas Sturla Holmas Lagreidas ir austrė Lisa Theresa Hauser.

Norvegė Tiril Eckhoff iškovojo 4 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos medalį (per visą karjerą pasaulio čempione tapo 10 kartų ir visų laikų lentelėje užima trečiąją vietą), pirmą kartą pasaulio čempionate dalyvavęs 24-erių S.H.Lagreidas iškovojo 4 aukso medalius. Pasaulio taurės vyrų bendrosios įskaitos lyderiu liko norvegas Johannesas Thingnesas Bo, moterų bendrojoje įskaitoje per pasaulio čempionatą į pirmąją vietą pakilo T.Eckhoff, aplenkusi kitą norvegę Marte Olsbu Roiseland.