Pasaulio sporto savaitė: Norvegijos slidininkų viešpatavimas ir įveiktas „Manchester City“

Sukrėtimą išgyvenęs „Barcelona“ klubas išsirinko naują prezidentą, Norvegijos slidininkai šeimininkavo pasaulio čempionate, „Manchester City“ futbolininkai nutraukė beveik tris mėnesius trukusią pergalių seriją, Glazgo „Rangers“ futbolo klubas pirmą kartą po tremties į ketvirtąją lygą tapo Škotijos čempionu, o Nyderlandų sportininkai laimėjo daugiausiai medalių pasaulio greitojo čiuožimo trumpame take ir Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų pirmenybėse.

Nutrūko įspūdinga Mančesterio klubo nepralaimėtų rungtynių serija.<br>Reuters/Scanpix.com nuotr.
Katalonijos klubo triumfas.<br>Scanpix nuotr.
Į Katalonijos sostinės klubo prezidento pareigas grįžta J.Laporta.<br>Scanpix nuotr.
Xherdano Shaqiri reakcija po eilinės nesėkmės.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Mar 8, 2021, 12:46 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 1 d. Katalonijos policija atliko kratas „Barcelona“ klubo biure ir sulaikė keturis asmenis, tarp jų – buvusį klubo prezidentą Josepą Bartomeu. Kovo 7 d. nauju „Barcelona“ klubo prezidentu išrinktas Joanas Laporta, šias pareigas jau ėjęs 2003-2010 m.

Kovo 1 d. Ispanijos futbolo lygoje taškus prarado čempiono vardą ginantis Madrido „Real“, namie sužaidęs lygiosiomis su San Sebastiano „Real Sociedad“ 1:1.

Kovo 2 d. Anglijos futbolo lygos lyderis „Manchester City“ namie nugalėjo „Wolverhampton Wanderers“ 4:1 ir vėl padidino persvarą prieš artimiausius persekiotojus „Manchester United“ (svečiuose sužaidė lygiosiomis su Londono „Crystal Palace“ 0:0) ir „Leicester City“ (svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Burnley“ 1:1).

Kovo 3 d. Turkijos futbolo lygos lyderis Stambulo „Galatasaray“ svečiuose pralaimėjo „Ankaragucu“ 1:2 ir nutraukė 8 pergalių seriją.

Kovo 3-4 d. Į Ispanijos futbolo taurės finalą pateko „Barcelona“ ir Bilbao „Athletic“. Atsakomosiose pusfinalio rungtynėse „Barcelona“ namie nugalėjo „Sevilla“ 3:0 (po pratęsimo; pirmosios rungtynes 0:2), „Athletic“ svečiuose – Valensijos „Levante“ 2:1 (po pratęsimo; pirmosios rungtynės 1:1).

Kovo 4 d. Anglijos futbolo čempiono vardą ginantis „Liverpool“ namie pralaimėjo Londono „Chelsea“ 0:1.

Kovo 6 d. „Strade Bianche“ dviračių lenktynių (Sienos apylinkės, Italija) nugalėtoju pirmą kartą tapo olandas Mathieu Van der Poelas („Alpecin“), antrąją vietą užėmė prancūzas Julianas Alaphilippe‘as („QuickStep“), trečiąją – kolumbietis Eganas Bernalis („Ineos“).

Kovo 6 d. Nuakšote (Mauritanija) Afrikos vaikinų (iki 20 m.) futbolo čempionato finale Gana nugalėjo Ugandą 2:0. Bronzos medalius laimėjo Gambija. Gana šios amžiaus grupės čempione tapo ketvirtąjį kartą per 23 turnyrus.

Kovo 6 d. Kataro atvirojo teniso čempionato („WTA 500“) finale čekė Petra Kvitova nugalėjo ispanę Garbinę Muguruzą 6:2, 6:1. 31-erių P.Kvitova iškovojo 28-ąjį WTA turnyrų titulą.

Kovo 6 d. Škotijos futbolo čempiono vardą užsitikrino Glazgo „Rangers“. Po 32 turų „Rangers“ turi 88 taškus, devynis praėjusius sezonus čempionu tapęs Glazgo „Celtic“ – 68, Edinburgo „Hibernian“ – 52. „Rangers“ šalies čempionu tapo 55-ąjį kartą, bet pirmą kartą nuo tada, kai 2012 m. buvo pašalintas į ketvirtąją lygą.

Kovo 6 d. Vokietijos futbolo lygos lyderis Miuncheno „Bayern“ namie nugalėjo Dortmundo „Borussia“ 4:2. Po 24 turų pirmauja „Bayern“ (55 taškai), „Leipzig“ (53), „Wolfsburg“ (45), Frankfurto „Eintracht“ (43), Lėverkuzeno „Bayer“ (40) ir Dortmundo „Borussia“ (39).

Kovo 6 d. Turkijos futbolo lygos lyderiu tapo Stambulo „Beşiktaş“, namie nugalėjęs „Gaziantep“ 2:1 ir aplenkęs Stambulo „Galatasaray“, kuris namie sužaidė lygiosiomis su „Sivasspor“ 2:2. Po 28 turų pirmauja „Beşiktaş“ (60; žaidė 27 rungt.), „Galatasaray“ (58) ir Stambulo „Fenerbahçe“ (55; žaidė 27 rungt.).

Kovo 7 d. Ispanijos futbolo lygos lyderis Madrido „Atletico“ namie sužaidė lygiosiomis su čempiono vardą ginančiu Madrido „Real“ 1:1. Po 26 turų pirmauja „Atletico“ (59 taškai; žaidė 25 rungt.), „Barcelona“ (56), Madrido „Real“ (54), „Sevilla“ (48; žaidė 25 rungt.) ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (45).

Kovo 7 d. Italijos futbolo lygos 26-ajame ture visiems lyderiams iškovojus pergales pirmauja Milano „Inter“ (59 taškai; žaidė 25 rungt.), „Milan“ (56), Turino „Juventus“ (52; žaidė 25 rungt.), „Roma“ (50), Bergamo „Atalanta“ (49; žaidė 25 rungt.) ir „Napoli“ (47; žaidė 25 rungt.).

Kovo 7 d. Teniso turnyro Roterdame („ATP 500“) finale rusas Andrejus Rubliovas nugalėjo vengrą Martoną Fucsovicsių 7:6, 6:4. Buenos Airėse Argentinos atvirojo čempionato („ATP 250“) finale argentinietis Diego Schwartzmanas nugalėjo argentinietį Francisco Cerundolo 6:1, 6:2. 23-ejų A.Rubliovas iškovojo aštuntąjį ATP turnyrų titulą, 28-erių D.Schwartzmanas – ketvirtąjį. Turnyro Lione („WTA 250“) finale danė Clara Tauson nugalėjo šveicarę Viktoriją Golubič 6:4, 6:1. 18-metė C.Tauson iškovojo pirmąjį WTA titulą.

Kovo 7 d. Anglijos futbolo lygos lyderis „Manchester City“ namie pralaimėjo „Manchester United“ 0:2 ir nutraukė 15 pergalių seriją Anglijos lygoje, 21 pergalės seriją skaičiuojant visus turnyrus ir 28 nepralaimėtų rungtynių seriją skaičiuojant visus turnyrus. Čempiono vardą ginantis „Liverpool“ namie pralaimėjo „Fulham“ 0:1 ir patyrė penktąjį pralaimėjimą per pastarąsias 6 rungtynes. Po 28 turų pirmauja „Manchester City“ (65 taškai), „Manchester United“ (54), „Leicester City“ (53), Londono „Chelsea“ (47; žaidė 27 rungt.), Liverpulio „Everton“ (46; 26 rungt.). „Liverpool“ užima aštuntąją vietą (43 taškai).

Kovo 7 d. Dordrechte (Nyderlandai) baigėsi pasaulio greitojo čiuožimo trumpame take čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Nyderlandai (6 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos), kurių sportininkai laimėjo 6 iš 10 rungčių varžybas. Daugiakovės čempionais tapo vengras Shaoangas Liu ir olandė Suzanne Schulting. Čempionate dėl pandemijos nedalyvavo Kinijos, Korėjos, Japonijos ir Australijos čiuožėjai.

Kovo 7 d. Torunėje (Lenkija) baigėsi Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (4 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos).

Kovo 7 d. Oberstdorfe (Bavarija, Vokietija) baigėsi pasaulio slidinėjimo čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Norvegija (13 aukso, 11 sidabro, 7 bronzos), kurios sportininkai laimėjo 13 iš 24 rungčių varžybas (slidinėjimo – 9 iš 12). Slidinėjimo estafetės varžybas laimėjo Norvegijos vyrai ir moterys, 50 km vyrų lenktynes – norvegas Emilas Iversenas, 30 km moterų lenktynes – norvegė Therese Johaug. 32-ejų Th.Johaug iškovojo 4 aukso medalius ir pagal medalių skaičių per visą pasaulio pirmenybių istoriją (14 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos) atsilieka tik nuo kitos norvegės Marit Bjorgen, laimėjusios 26 medalius, tarp jų – 18 aukso. Norvegas Johannesas Hosflotas Klabo laimėjo 3 aukso medalius ir pirmas finišavo 50 km lenktynėse, bet jose buvo diskvalifikuotas.