Pasaulio sporto savaitė: futbolo rinktinių sugrįžimas ir Rusijos daliojo čiuožimo mokyklos triumfas

Europos šalių futbolo rinktinės žaidė pirmąsias pasaulio pirmenybių atrankos rungtynes, Velso regbio rinktinė iškovojo Šešių tautų taurę, atidarant „Formulės-1“ sezoną vėl greičiausiai važiavo Lewisas Hamiltonas, pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate daugiausiai medalių susižėrė Rusijos sportininkai, šuolininkai su slidėmis baigė pasaulio taurės sezoną, o „Volta a Catalunya“ dviračių lenktynėse visą garbės pakylą užgrobė viena komanda.

Danija tiesiog sutrypė Moldovos rinktinę.<br>Reuters/Scanpix.com nuotr.

Mar 29, 2021, 2:42 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 24 d. Prasidėjo pasaulio futbolo čempionato Europos zonos atrankos turnyras, kuriame dalyvauja 55 komandos. Pirmajame ture taškus prarado pasaulio čempionė Prancūzija (namie sužaidė lygiosiomis su Ukraina 1:1) ir pasaulio vicečempionė Kroatija (svečiuose pralaimėjo Slovėnijai 0:1).

Kovo 24 d. Dviračių lenktynių Briugė – De Panė nugalėtoju tapo airis Samas Bennettas („QuickStep“).

Kovo 26 d. Paskutinėse nukeltose regbio Šešių tautų taurės rungtynėse Prancūzija namie pralaimėjo Škotijai 23:27. Šešių tautų taurę iškovojo Velsas (20 taškų per 5 rungt.), antrąją vietą užėmė Prancūzija (16), trečiąją – Airija (15). Nugalėtojos vardą gynusi Anglija užėmė penktąją vietą (10 taškų). Po metų pertraukos titulą susigrąžinęs Velsas čempionu tapo 28-ąjį kartą. Autsaiderė Italija nuo 2015 m. neiškovojo nė vienos pergalės.

Kovo 26 d. Dviračių lenktynių „E3 Saxo Bank Classic“ nugalėtoju tapo danas Kasperis Asgreenas („QuickStep“).

Kovo 27 d. Stokholme baigėsi pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Aukso medalius iškovojo amerikietis Nathanas Chenas (vyrai), rusai Ana Ščerbakova (moterys), Anastasija Mišina ir Aleksandras Galiamovas (poros) bei Viktorija Sinicina ir Nikita Kacalapovas (ledo šokiai). Rusijos čiuožėjai iškovojo pusę medalių (3 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos).

Kovo 27 d. Dubajaus žirgų lenktynių nugalėtoju tapo Mystic Guide (raitelis panamietis Luisas Saezas, treneris amerikietis Michaelas Stidhamas, savininkė „Godolphin“ arklidė). Lenktynių prizinį fondą sudarė 12 mln. dolerių, nugalėtojui atiteko 7,2 mln. dolerių.

Kovo 28 d. Dviračių lenktynių Gentas – Vevelgemas nugalėtoju pirmą kartą tapo belgas Woutas Van Aertas („Jumbo-Visma“), antrąją vietą užėmė italas Giacomo Nizzolo („Qhubeka“), trečiąją – italas Matteo Trentinas („Team Emirates“).

Kovo 28 d. Daugiadienių dviračių lenktynių „Volta a Catalunya“ nugalėtoju tapo britas Adamas Yatesas („Ineos“), antrąją vietą užėmė australas Richie Porte‘as („Ineos“), trečiąją – britas Geraintas Thomasas („Ineos“).

Kovo 28 d. Sakire (Bahreinas) įvyko „Formulės-1“ čempionato pirmasis etapas. Jo nugalėtoju tapo čempiono vardą ginantis britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), trečiąją – suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“). L.Hamiltonas penktąjį kartą tapo Bahreino etapo nugalėtoju ir iškovojo 96-ąją pergalę karjeroje.

Kovo 28 d. Lusaile (Kataras) įvyko motociklų lenktynių Didžiojo prizo pirmasis etapas. Jo nugalėtoju tapo ispanas Maverickas Vinalesas („Yamaha“).

Kovo 28 d. Baigėsi šuolių su slidėmis pasaulio taurės sezonas. Pasaulio taurę pirmą kartą iškovojo norvegas Halvoras Egneris Granerudas, galutinėje įskaitoje antrąją vietą užėmė vokietis Markusas Eisenbichleris, trečiąją – lenkas Kamilis Stochas. Praėjusio sezono pasaulio taurės laimėtojas austras Stefanas Kraftas didelę sezono dalį praleido, nes sirgo COVID-19, ir galutinėje įskaitoje užėmė 17-ąją vietą. Tautų taurę laimėjo Norvegija.

Kovo 28 d. Pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyro Europos zonoje per du turus po dvi pergales iškovojo Švedija (B grupė), Italija, Šveicarija (C grupė), Danija (F grupė), Turkija, Juodkalnija (G grupė), Rusija (H grupė), Anglija (I grupė), Vokietija ir Armėnija (J grupė). Didžiausiu rezultatu baigėsi rungtynės, kuriose Danija namie nugalėjo Moldovą 8:0.