Lietuvos sporto savaitė: irkluotojų medaliai, permaininga „Žalgirio“ savaitė ir lietuvių dvikova NBA

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

„Žalgirio“ ekipa.<br>G.Bitvinsko nuotr.
D.Karalienė ir M.Valčiukaitė.<br>V.Dranginio nuotr.
Dainius Adomaitis.<br>lrytas.lt nuotr.
Vilniaus „Ryto“ klubas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Lietuvos futbolo rinktinė.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.
Ričerdas Berankis<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Apr 12, 2021, 10:28 AM

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 5 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis užima 88-ąją vietą, Laurynas Grigelis – 446-ąją, Julius Tverijonas – 853-iąją, Robertas Vrzesinskis – 1492-ąją, Henrikas Traškians – 1575-ąją, Lukas Mugevičius – 1683-iąją. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge Justina Mikulskytė užima 576-ąją vietą, Iveta Dapkutė – 973-iąją, Andrė Lukošiūtė – 1360-ąją.

Balandžio 5 d. Gonzagos universiteto krepšinio komanda, kurioje žaidžia Martynas Arlauskas, Nacionalinės koledžų sporto asociacijos (NCAA) turnyro finale pralaimėjo Beiloro universitetui 70:86. M.Arlauskas finale nežaidė, o per sezoną žaidė 17 rungt. ir pelnydavo 0,1 taško.

Balandžio 6 d. Maskvoje Europos sunkiosios atletikos čempionate Žilvinas Žilinskas (iki 73 kg) užėmė 14-ąją vietą.

Balandžio 7 d. Lietuvos futbolo rinktinė Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) reitinge nukrito iš 129-osios į 134-ąją vietą.

Balandžio 7 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Vilniaus „Rytas“ namie pralaimėjo Pasvalio „Pieno Žvaigždėms“ 87:88 ir nutraukė 14 pergalių seriją. Utenos „Juventus“ namie pralaimėjo „Šiauliams“ 86:90 ir patyrė trečią iš eilės nesėkmę savo aikštėje.

Balandžio 7 d. Lietuvos futbolo A lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė Kauno „Žalgiris“, svečiuose nusileidęs turnyro lydere tapusiai Marijampolės „Sūduvai“ 1:2.

Balandžio 7 d. „Scheldeprijs“ dviračių lenktynėse (Flandrija ir Nyderlandai; „1.Pro“ kategorija) Evaldas Šiškevičius („Delko“) užėmė 11-ąją vietą. Tai geriausias jo rezultatas šį sezoną (pagal UCI skiriamus taškus). Ignatas Konovalovas (FDJ) iki finišo nenuvažiavo (nugalėjo belgas Jasperis Philipsenas iš „Alpecin“).

Balandžio 7 d. Ričardas Berankis teniso Andalūzijos atvirojo čempionato (Marbelija; „ATP 250“) antrajame rate pralaimėjo ispanui Alberto Ramosui-Vinolasui 3:6, 6:4, 3:6 (mačas truko 2 val. 13 min.). Pirmajame rate R.Berankis nugalėjo prancūzą Lucas Pouille‘į 6:4, 6:7, 7:5 (mačas truko 2 val. 51 min.). R.Berankis šį sezoną visuose keturiuose turnyruose pateko bent į antrąjį ratą.

Balandžio 7 d. Europos sunkiosios atletikos čempionate Gintarė Bražaitė (iki 71 kg) užėmė penktąją vietą, Lijana Jakaitė – 18-ąją vietą.

Balandžio 7 ir 10 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė Armėnijoje vykstančiame keturių komandų turnyre nugalėjo Jordaniją 1:0 ir Libaną 7:1. Balandžio 12 d. lietuvės žais su armėnėmis.

Balandžio 8 d. Kauno „Žalgiris“ paskutinėse krepšinio Eurolygos reguliariojo sezono rungtynėse namie nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ 93:78 (L.Lekavičius 20, Th.Walkupas 18, R.Jokubaitis 10). „Žalgiris“ laimėjo 17 iš 34 rungtynių, užėmė 11-ąją vietą ir nepateko į atkrintamąsias varžybas. Reguliariojo sezono nugalėtoja tapo Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ (24 pergalės). Į atkrintamąsias varžybas taip pat pateko septintąją vietą užėmęs Stambulo „Fenerbahçe“ (20 pergalių), kurioje žaidžia Edgaras Ulanovas.

Balandžio 9 d. Jeruzalės „Hapoel“ krepšinio klubas nutraukė sutartį su buvusiu Lietuvos rinktinės treneriu Dainiumi Adomaičiu, kuris dirbo nuo sausio vidurio. Izraelio lygoje „Hapoel“ užima trečiąją vietą, o vadovaujant D.Adomaičiui laimėjo 6 iš 12 rungtynių.

Balandžio 9-10 d. Sofijoje šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės antrojo etapo moterų varžybose Laura Asadauskaitė užėmė penktąją vietą, Ieva Serapinaitė – 15-ąją vietą (nugalėjo prancūzė Marie Oteiza). Aurelija Tamašauskaitė į finalą nepateko. Vyrų varžybose Dovydas Vaivada užėmė 33-iąją vietą (nugalėjo korėjietis Junas Woongas-tae).

Balandžio 10 d. Plaukimo turnyre Stokholme trečiąją vietą užėmė Simonas Bilis (100 m laisvuoju stiliumi). Kiti keturi Lietuvos plaukikai prizinių vietų neužėmė.

Balandžio 10 d. Europos sunkiosios atletikos čempionate Arnas Šidiškis (iki 109 kg) užėmė 10-ąją vietą.

Balandžio 10 d. Eimantas Stanionis pusvidutinio svorio profesionalų bokso mače Monvilyje (Konektikutas, JAV) nugalėjo puertorikietį Thomasą Dulormę. E.Stanionis profesionalų ringe laimėjo visus 13 mačų.

Balandžio 10 d. Baltijos vyrų tinklinio lygos ketvirtfinalio serijoje turnyro debiutantė Gargždų „Amber“ pralaimėjo reguliariojo sezono nugalėtojai Kuresarės „Saaremaa“ 0:2. Į finalo ketvertą pateko trys Estijos („Saaremaa“, Talino „Selver“ ir Tartu „BigBank“) ir viena Latvijos (Jėkabpilio „Lūši“) komanda.

Balandžio 10 d. Šiauliuose Lietuvos regbio taurės finale Šiaulių „Baltrex“ nugalėjo Šiaulių „Vairą“ 44:33.

Balandžio 11 d. Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė laimėjo Europos irklavimo čempionato sidabro medalius. Varėzėje (Lombardija, Italija) vykusiose varžybose jos užėmė antrąją vietą porinių dviviečių lenktynėse. Vyrų porinės keturvietės įgula (Aurimas Adomavičius, Dovydas Nemeravičius, Dominykas Jančionis ir Martynas Džiaugys) užėmė šeštąją vietą. Kitos keturios lietuvių įgulos (vienvietininkai Viktorija Senkutė ir Armandas Kelmelis, porinę dvivietę irklavę Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris bei vyrų pavienė keturvietė) į finalus nepateko.

Balandžio 11 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių rungtynėse Vilniaus „Rytas“ svečiuose nugalėjo Kauno „Žalgirį“ 86:85. Skaičiuojant visus turnyrus, „Rytas“ nugalėjo „Žalgirį“ pirmą kartą nuo 2019 m. vasario 17 d. ir 11 iš eilės pralaimėjimų. LKL pirmenybėse „Rytas“ nugalėjo „Žalgirį“ pirmą kartą nuo 2018 m. birželio 11 d. ir 15 iš eilės pralaimėjimų. „Žalgiris“ nutraukė 9 pergalių LKL pirmenybėse seriją. Turnyre pirmauja „Rytas“ (laimėjo 22 iš 28 rungtynių), „Žalgiris“ (21 iš 24), Panevėžio „Lietkabelis“ (19 iš 28) ir Utenos „Juventus“ (18 iš 28).

Balandžio 11 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderiu tapo čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“, svečiuose nugalėjęs Kauno „Žalgirį“ 1:0. Turnyre pirmauja Vilniaus „Žalgiris“ (13 taškų per 5 rungtynes), taškų nepraradęs „Panevėžys“ (12 per 4), Marijampolės „Sūduva“ (12 per 5) ir Kauno „Žalgiris“ (10 per 6).

Balandžio 11 d. Klaipėdoje Baltijos vyrų rankinio lygos finale Klaipėdos „Dragūnas“ nugalėjo Vilniaus „Šviesą“ 33:30. Abi komandos Baltijos lygos finale žaidė pirmą kartą. „Dragūnas“ tapo pirmąja nuo 1999 metų Lietuvos komanda, laimėjusia Baltijos lygos turnyrą.

Balandžio 11 d. Laura Juškaitė („Valencia“) tapo moterų krepšinio Europos taurės laimėtoja. Finale Seksarde (Vengrija) „Valencia“ nugalėjo Venecijos „Reyer“ 82:81. L.Juškaitė taškų nepelnė. „Reyer“ žaidžianti Gintarė Petronytė finale pelnė 10 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

Balandžio 11 d. Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybėse susitiko komandos, kuriose žaidžia Lietuvos krepšininkai. „Indiana Pacers“ išvykoje nugalėjo „Memphis Grizzlies“ 132:125.

Domantas Sabonis („Pacers“) pelnė 18 taškų ir atkovojo 15 kamuolių, Jonas Valančiūnas („Grizzlies“) pelnė 34 taškus ir atkovojo 22 kamuolius. Jis pakartojo karjeros rezultatyvumo rekordą ir pasiekė trečią dvigubą dvigubą dviženklį šį sezoną.

J.Valančiūnas šį sezoną pelno 16,8 taško ir atkovoja 12,7 kamuolio. D.Sabonis pelno 19,8 taško ir atkovoja 11,5 kamuolio. „Grizzlies“ laimėjo 26 iš 51 rungtynių ir užima aštuntąją vietą Vakarų grupėje. „Pacers“ laimėjo 25 iš 52 rungtynių ir užima devintąją vietą Rytų grupėje.

„Nauja diena“: kodėl iškrėsta Darbo partijos būstinė?