Pasaulio fechtavimo čempionate A. Pylinova – 18-a, L. Grabovskytė – 25-a

2021 Balandžio 9-10 d. Kaire (Egiptas) vyko Pasaulio jaunių ir jaunimo fechtavimo čempionatas. Lietuvai atstovavo net 9 sportininkai – Lurdė Grabovskytė, Monika Narbutaitė, Anastasija Pylinova, Patricija Ščetko, Kamila Jonynaitė, Makar Lozenko, Matas Medišauskas, Alan Rynkevič ir Mindaugas Sipavičius.

Lietuvai čempionate atstovavo net 9 sportininkai.<br>Fechtavimas.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2021-04-12 17:48, atnaujinta 2021-04-12 18:29

Penktadienio rytą kovas pradėjo jaunimo špagos grupė. Merginų grupėje fantastiškai pasirodė Lurdė Grabovskytė. Pogrupyje įveikusi 4 varžoves iš 6, gavo 32 reitingo numerį ir iš karto pateko tarp 64 geriausiųjų. Dėl patekimo į 32 vyko itin atkakli kova su este Dinara Anis, kurią pavyko įveikti vienu tašku 15:14. Patekti į 16-uką nepavyko, Lurdė pralaimėjo lenkei, Alicjai Klasik 15:11 ir galutinėje įskaitoje užėmė 25 vietą tarp 113 dalyvių.

Verta paminėti, kad Lenkijos atstovė kitą dieną tapo jaunių Pasaulio čempione. Kitai Lietuvos atstovei, Anastasijai Pylinovai, pavyko išplėšti 2 pergales pogrupyje ir patekti į atkrintamųjų etapą. Kovoje dėl 64, lietuvė laimėjo prieš portugalę Maria Alvim 14:11, tačiau prasibrauti į top 32 nepavyko pralaimėjus šveicarei Verai Crovetto 15:12. Galutinėje įskaitoje užimta 60 vieta. Monikai Narbutaitei ir Patricijai Ščetko sėkmė nesišypsojo ir perlipti atrankinių barjero nepavyko.

Jaunimo vaikinų grupėje geriausiai sekėsi Alanui Rynkevič, pogrupyje laimėjęs 3 kovas iš 5, atkrintamosiose pateko į 64, nugalėjęs argentinietį Contrera Perez 15:13. Tačiau, kova dėl 32 nebuvo sėkminga, akistatoje su pirmu varžybų reitingu, prancūzu, Alexis Messien, lietuvis pralaimėjo 15:11. Galutinėje įskaitoje užimta 52 vieta iš 159 dalyvių. Makar Lozenko porgupyje įveikė 3 varžovus iš 6. Atkrintamosiose vos vienu tašku pralaimėjo amerikiečiui Nicholas Lawson 14:13 ir nepateko į 64. Galutinėje įskaitoje 96 vieta. Mindaugui Sipavičiui ir Matui Medišauskui vyresnių grupėje sekėsi sunkiai, pogrupyje pergalių laimėti ir pereiti atkrintamųjų barjero nepavyko.

Šeštadienio rytas prasidėjo jaunių amžiaus grupės kovomis. Labai aukštą pasiruošimo lygį pademonstravo Anastasija Pylinova, pogrupyje įveikė visas varžoves, gavo 6 reitingo numerį ir dėl patekimo į 32 nugalėjo kazakę Karolina Fomina. Peržengti šešioliktuko barjero nepavyko pralaimėjus rumunei Renatai Axintei 15:10. Galutinėje įskaitoje užimta 18 vieta tarp 76 dalyvių. Kitos Lietuvos atstovės, Monika Narbutaitė ir Kamila Jonynaitė, pogrupyje laimėjo po dvi kovas, bet atkrintamosiose patekti į 32 nepavyko. Monika pralaimėjo rumunei Theodorai Ion 15:9, Kamila nusileido turkei Aleynai Erturk 15:6. Galutinėje įskaitoje merginos atitinkamai užėmė 54 ir 49 vietas.

Jaunių vaikinų grupėje atkrintamųjų barjerą pavyko įveikti tik Matui Medišauskui. Pogrupyje laimėjęs 3 kovas iš 6, atkrintamosiose iš karto pateko į 64. Tačiau, kovoje dėl 32, Ispanijos atstovas Guillermo Juanes pasirodė stipresnis, 15:8 įveikė lietuvį. Galutinėje įskaitoje Matas užėmė 55 vietą tarp 91 fechtuotojo. Mindaugui Sipavičiui pogrupyje pavyko laimėti 1 kovą, bet to neužteko, kad įveikti atkrintamųjų barjerą.