Pasaulio sporto savaitė: taškus barstantys futbolo lyderiai, naujos golfo žvaigždės ir neįveikiami Švedijos akmenslydininkai

Madrido „Real“ futbolininkai laimėjo garsiausių Ispanijos klubų mūšį, Anglijos, Vokietijos, Ispanijos ir Portugalijos futbolo lygose taškus prarado lyderiai, Hideki Macujama tapo pirmuoju japonu, laimėjusiu golfo Didžiojo kirčio turnyrą, Didžiosios Britanijos irkluotojai ir Ukrainos sunkiaatlečiai iškovojo daugiausiai aukso medalių Europos pirmenybėse, o Švedijos vyrų akmenslydžio rinktinė apgynė pasaulio čempionės vardą.

„Real“ ekipa įveikė „Barcelona“.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
„Manchester City“ pralaimėjo.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Miuncheno „Bayern“ ekipa.<br>Imago/Scanpix nuotr.
„Barcelona“ nusileido „Real“.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Apr 12, 2021, 12:46 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 5 d. Indianapolyje vyrų krepšinio Nacionalinės koledžų sporto asociacijos (NCAA) turnyro finale Beiloro universitetas nugalėjo Gonzagos universitetą 86:70. Beiloro universitetas NCAA čempionu tapo pirmą kartą. Gonzagos universitetas iki finalo laimėjo visas 31 rungtynes.

Balandžio 6-7 d. Futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse Madrido „Real“ namie nugalėjo „Liverpool“ 3:1, „Manchester City“ – Dortmundo „Borussia“ 2:1, „Porto“ namie pralaimėjo Londono „Chelsea“ 0:2, nugalėtojo vardą ginantis Miuncheno „Bayern“ – Paryžiaus PSG 2:3.

Balandžio 8 d. Futbolo Europos lygos ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse pergalės neiškovojo nė viena namie žaidusi komanda. Londono „Arsenal“ sužaidė lygiosiomis su Prahos „Slavia“ 1:1, Amsterdamo „Ajax“ pralaimėjo „Roma“ 1:2, Zagrebo „Dinamo“ – „Villareal“ 0:1, „Granada“ – „Manchester United“ 0:2.

Balandžio 8 d. Prancūzijos teniso federacija paskelbė, kad tikintis pandeminių ribojimų sušvelninimo, savaite nukėlė Prancūzijos atvirąjį teniso čempionatą ir planuoja jį pradėtu gegužės 30 d.

Balandžio 10 d. „Itzulia Basque Country“ daugiadienių dviračių lenktynių (Baskų Šalis) nugalėtoju antrą kartą tapo slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“), antrąją vietą užėmė danas Jonasas Vingegaardas („Jumbo-Visma“), trečiąją – slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“).

Balandžio 10 d. Ispanijos futbolo lygoje garsiausių šalies klubų rungtynėse Madrido „Real“ namie nugalėjo „Barcelona“ 2:1. „Barcelona“ nutraukė 19 nepralaimėtų rungtyniių seriją, „Real“ tęsia 10 nepralaimėtų rungtynių seriją. Turnyro lyderis Madrido „Atletico“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su Sevilijos „Real Betis“ 1:1 ir prarado taškus trečiose iš ketverių pastarųjų rungtynių. Po 30 turų pirmauja „Atletico“ (67 taškai), Madrido „Real“ (66), „Barcelona“ (65), „Sevilla“ (58), San Sebastiano „Real Sociedad“, „Real Betis“ (po 47) ir „Villareal“ (46).

Balandžio 10 d. Vokietijos futbolo lygos lyderis Miuncheno „Bayern“ namie sužaidė lygiosiomis su Berlyno „Union“ 1:1. Dėl kelialapių į Čempionų lygą kovojančių komandų rungtynėse Frankfurto „Eintracht“ namie nugalėjo „Wolfsburg“ 4:3. Po 28 turų pirmauja „Bayern“ (65 taškai), „Leipzig“ (60), „Wolfsburg“ (54), „Eintracht“ (53), Dortmundo „Borussia“ (46), Lėverkuzeno „Bayer“ (43), „Union“ ir Mionchengladbacho „Borussia“ (po 40).

Balandžio 10-11 d. Anglijos futbolo lygos lyderis „Manchester City“ namie pralaimėjo „Leeds United“ 1:2, dėl kelialapių į Europos turnyrus kovojančių komandų rungtynėse „West Ham United“ namie nugalėjo „Leicester City“ 3:2, „Manchester United“ svečiuose – Londono „Tottenham Hotspur“ 3:1. Po 31 turo pirmauja „Manchester City“ (74 taškai), „Mancheter United“ (63), „Leicester City“ (56), „West Ham United“ (55), Londono „Chelsea“ (54), „Liverpool“ (52) ir „Tottenham Hotspur“ (49).

Balandžio 10-11 d. Italijos futbolo lygos 30-ajame ture nė vienerios rungtynės nesibaigė lygiosiomis, o visi septyni lyderiai iškovojo pergales. Turnyre pirmauja Milano „Inter“ (74 taškai), „Milan“ (63), Turino „Juventus“ (62), Bergamo „Atalanta“ (61), „Napoli“ (59), Romos „Lazio“ (55) ir „Roma“ (54).

Balandžio 11 d. Antrose iš eilės rungtynėse taškus prarado Portugalijos futbolo lygos lyderis Lisabonos „Sporting“, namie sužaidęs lygiosiomis su „Famalicao“ 1:1. Po 26 turų pirmauja Lisabonos „Sporting“ (66), „Porto“ (60), Lisabonos „Benfica“ (57) ir Bragos „Sporting“ (54).

Balandžio 11 d. Kalgaryje pasaulio vyrų akmenslydžio čempionato finale Švedija nugalėjo Škotiją 10:5. Bronzos medalius laimėjo Šveicarija. Švedai pasaulio čempionais tapo dešimtąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės. Pirmą kartą nuo 2014 m. medalių neiškovojo Kanada, ketvirtfinalyje pralaimėjusi Škotijai.

Balandžio 11 d. Varėzėje (Lombardija, Italija) baigėsi Europos irklavimo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Didžioji Britanija (5 aukso, 4 sidabro ir 3 bronzos). Čempionais tapo 13 šalių, medalius laimėjo 22 šalių irkluotojai.

Balandžio 11 d. Maskvoje baigėsi Europos sunkiosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Ukraina (4 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos), daugiausiai medalių laimėjo Rusijos sportininkai (1 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos). Čempionais tapo 10 šalių, medalius laimėjo 16 šalių sunkiaatlečiai.

Balandžio 11 d. Sofijoje baigėsi Europos taekvondo čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (4 aukso, 2 sidabro ir 4 bronzos).

Balandžio 11 d. Augustoje (Džordžija, JAV) „Masters“ golfo turnyro (pirmojo Didžiojo kirčio turnyro) nugalėtoju tapo japonas Hideki Macujama, antrąją vietą užėmė amerikietis Willas Zalatoris. 29-erių H.Macujama tapo pirmuoju Japonijos golfo žaidėju, laimėjusiu Didžiojo kirčio turnyrą. 24-erių W.Zalatoris tik antrą kartą dalyvavo Didžiojo kirčio turnyre ir pasiekė geriausią karjeros rezultatą.

Balandžio 11 d. Teniso turnyro Čarlstone (Pietų Karolina, JAV; „WTA 500“) finale rusė Veronika Kudermetova nugalėjo juodkalnietę Danką Kovinič 6:4, 6:2. 23-ejų V.Kudermetova iškovojo pirmąjį WTA turnyrų titulą.