Europos tinklinio Čempionų lygoje pirmuosius savo titulus iškovojo Lenkijos ir Italijos klubai

Namų sienos padėjo tik vienai iš dviejų Čempionų lygos finaluose kovojusių Italijos tinklinio komandų. Šeštadienį Veronoje vykusiose lemiamose rungtynėse Koneljano „Imoco“ moterys sugebėjo pasiekti pergalę, tačiau Trento „Itas“ vyrai pripažino Kendžiežyno-Kožlio „Zaksa“ komandos pranašumą.

„Zaksa“ tinklininkai pirmąkart laimėjo Čempionų lygą.<br> Imago/Scanpix nuotr.

May 2, 2021, 2:53 PM, atnaujinta May 2, 2021, 3:02 PM

Ir „Imoco“, ir „Zaksa“ pirmą kartą tapo Čempionų lygos nugalėtojais.

„Zaksa“ tinklininkai didelį šurmulį sukėlė dar pusfinalyje, kuriame po dramatiškos kovos per auksinį setą palaužė stipriausią praėjusio dešimtmečio klubą, šešiskart Čempionų lygos nugalėtoju tapusį Kazanės „Zenit“. Dar vieną skambią pergalę „Zaksa“ pasiekė ketvirtfinalyje, kuriame pranoko užpraėjusių metų Čempionų lygos nugalėtoją Čivitanovos „Lube“ ekipą.

Po įspūdingų pergalių praėjusiuose etapuose Kendžiežyno-Kožlio tinklininkams nebuvo baisūs ir finalo varžovai. „Zaksa“ lemiamoje dvikovoje įveikė Trento „Itas“ komandą 3:1 (25:22, 25:22, 20:25, 28:26).

„Mes nugalėjome tris stipriausias pasaulio komandas. Visą laiką tikėjome, kad esame verti tapti Čempionų lygos nugalėtojais“, – po finalo džiūgavo čempionus treniruojantis serbas Nikola Grbičius, kuris jau paskelbė, kad atsisveikina su „Zaksa“ klubu.

„Zaksa“ tapo antruoju Lenkijos klubu, iškovojusiu svarbiausią žemyno prizą. Pirmą kartą lenkai triumfavo prieš daugiau nei keturis dešimtmečius, kai 1978 metais Čempionų taurę namo parsivežė Sosnoveco „Plomien Milowice“.

Įdomu, kad laimėti visų turnyrų „Zaksa“ komandai šį pavasarį nepavyko.

Lenkijos lygos finalo serijoje „Zaksa“ pripažino „Jastrzębie“ klubo pranašumą.

Trento komanda nacionalinėse pirmenybėse žaidė dar blogiau.

„Itas“ jau pusfinalyje pralaimėjo „Lube“ tinklininkams, po to šventusiems pergalę ir finalo serijoje.

Čempionių lygos finale „Imoco“ nugalėjo Stambulo „VakifBank“ komandą 3:2 (22:25, 25:22, 23:25, 25:23, 15:12). Stambulo tinklininkės laimėjo pirmąjį ir trečiąjį setus, bet Koneljano komanda abukart išlygino rezultatą ir po to geriau žaidė lemiamame penktajame sete.

Koneljano komanda pirmą kartą tapo Čempionių lygos nugalėtoja ir pratęsė Italijos klubų pergalingas tradicijas. Italijos moterų klubai svarbiausio žemyno turnyro nugalėtojais tapo net 17 kartų. „Imoco“ perėmė estafetę iš praėjusiame dešimtmetyje triumfavusių „Casalmaggiore“ (2016 m.) ir Novaros „Agil“ (2019 m.) komandų.

Tiek užpernai „Agil“, tiek šiais metais „Imoco“ į viršūnę vedė Italijos superžvaigždė Paola Egonu. Ji antrą kartą iš eilės buvo išrinkta geriausia Čempionių lygos tinklininke (pernai dėl pandemijos nutraukus sezoną, prizas nebuvo įteiktas).

Nors Italijos klubai svarbiausią žemyno trofėjų laimi dažnai, praėjusį dešimtmetį daugiau pergalių iškovodavo Turkijos komandos, o labiausiai pasižymėjo „VakifBank“, kuri Čempionių lygos nugalėtoja tapo keturis kartus (2011, 2013, 2017 ir 2018 m.).

Kitų Europos tinklinio turnyrų finalai įvyko kovo pabaigoje.

Antrojo pagal rangą CEV taurės turnyro finale žaidė du Rusijos vyrų klubai. Taurė buvo įteikta Maskvos „Dinamo“ tinklininkams, įveikusiems Sankt Peterburgo „Zenit“ komandą 3:2 ir 3:1. „Dinamo“ šiame turnyre nugalėjo ketvirtąjį kartą ir pagal titulų skaičių tapo CEV taurės rekordininku.

Iššūkio taurę iškovojo Milano „PowerVolley“, finale dukart vienodu rezultatu 3:2 nugalėjęs Ankaros „Ziraat Bankasi“ komandą. Iššūkio taurės savininkai paaiškėjo 40-ąjį kartą, o Italijos klubai šį prizą iškovojo net 28 kartus.

Moterų CEV taurės finale Moncos „Pro Victoria“ įveikė Stambulo „Galatasaray“ komandą, o Iššūkio taurės finale Stambulo „Yeşilyurt“ nugalėjo Blažo „Alba“ ekipą iš Rumunijos. Ir „Pro Victoria“, ir „Yeşilyurt“ abejas finalo rungtynes laimėjo sausu rezultatu 3:0.

Su „Yeşilyurt“ komanda šį sezoną susitiko ir žemyno turnyruose debiutavusi „Kauno“ komanda. Ji gruodžio mėnesį aštuntfinalyje Stambule nusileido būsimosioms čempionėms 0:3.