Nacionalinė įgula su G. Volungevičiūte-Scheidt priešakyje ruošiasi startui unikalaus formato pasaulio buriavimo taurėje

Po daugiapakopės atrankos suformuota nacionalinė buriavimo komanda pradeda intensyvų pasiruošimą unikalaus pasaulio taurės formato varžyboms „Star Sailors League Gold Cup“, kurios sportinei kovai ant vandens suburs net 56 pasaulio valstybių komandas.

 Nacionalinė įgula su G. Volungevičiūte-Scheidt priešakyje ruošiasi startui unikalaus formato pasaulio buriavimo taurėje.<br> ISAF nuotr.
 Nacionalinė įgula su G. Volungevičiūte-Scheidt priešakyje ruošiasi startui unikalaus formato pasaulio buriavimo taurėje.<br> ISAF nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 3, 2021, 9:17 AM

Iš 12 Lietuvos buriavimo legionierių sudarytai komandai vadovaus Lietuvos buriavimo olimpinė vicečempionė Gintarė Volungevičiūtė Scheidt, o jai talkins – pirmasis ir kol kas vienintelis lietuvis dalyvavęs prestižinėse „The Ocean Race“ lenktynėse aplink pasaulį Rokas Milevičius.

Prie starto linijos sportinei kovai stos net 56 pasaulio nacijos

„„SSL Gold Cup“ varžybos yra tai, ko buriavimo pasaulis iki šiol nematė. Tai pastanga į vieną vietą sportinei kovai suburti stipriausius planetos buriuotojus – olimpinius ir pasaulio čempionus, „The Ocean Race“ lenktynių aplink pasaulį, „Amerikos taurės“ bei kitų prestižinių regatų nugalėtojus.

Tikrasis „SSL Gold Cup“ formato išskirtinumas tas, kad komandos sudaromos griežtai nacionaliniu pagrindu ir pusę narių į ją paskiria patys SSL, atsižvelgdami į universalų, visas jachtų klases apjungiantį planetos buriuotojų reitingą. Kitą pusę narių turi teisę atsirinkti nacionalinės komandos kapitonas, atsižvelgdamas į visus komandos formavimo principus“,- apie varžybų išskirtinumą pasakoja G. Volungevičiūtė Scheidt, kurią, kaip vienintelę Lietuvos buriuotoją iškovojusią olimpinį medalį, SSL ir delegavo būti Lietuvos komandos kapitone.

Pasak buriuotojos, visos komandos varžysis identiškomis, organizatorių suteikiamomis, sportinėmis 47 pėdų jachtomis. Tai reiškia, kad rezultatą iš tiesų lems ne techniniai pranašumai ar finansinė galimybė investuoti į geresnę jachtą, o būtent komandos meistriškumas. Pasak pačių SSL, varžybų formato eiga primins FIFA pasaulio taurės eigą.

„Visas SSL Gold Cup varžybų konceptas yra, kad jos bus vykdomos labai panašiu principu kaip futbolo pasaulio taurė, kuri prasideda su kvalifikaciniais etapais, tuomet judama link ketvirtfinalių, pusfinalių ir finalo. Tokia varžybų struktūra puikiai veikia kitose sporto šakose, tad ją norime pritaikyti ir buriavimui“,- teigia SSL Gold Cup organiztoriai.

Į varžybas jau užsiregistravo ir savo komandas formuoja net 56 pasaulio valstybės, tarp kurių tokios valstybės kaip Australija, Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija, Graikija, Italija, Japonija, Naujoji Zelandija ar Brazilija, kurios komandai, beje, vadovaus G. Volungevičiūtės Scheidt vyras, buriuotojas, dukart olimpinis čempionas ir dukart vicečempionas Robertas Scheidtas.

Lietuvos komandoje – ir buriavimo meistrai, ir jaunieji talentai

Vienas pirmųjų G. Volungevičiūtės Scheidt pasirinkimų formuojant komandą buvo į ją įtraukti Lietuvos olimpietį ir pirmąjį lietuvį dalyvavusį „The Ocean Race“ lenktynėse aplink pasaulį Roką Milevičių.

„Mano buriavimo patirtis iš esmės apsiriboja olimpinėmis klasėmis, tai – individualus sportas, o šiose varžybose būtinas komandinio buriavimo išmanymas, kurio Rokas Milevičius tikrai turi daug ir kuris buvo labai naudingas formuojant galutinę komandos sudėtį“,- teigia G. Volungevičiūtė Scheidt.

Pasak komandos vadovu tapusiu R. Milevičiaus, į nacionalinės įgulos sudėtį pretenduoti buvo pakviesti visi šalies buriuotojai ir paraiškų gauta tikrai nemažai – kelios dešimtys, tad konkurencija buvo didelė.

„Mes su Gintare turėjome teisę į komandos sudėtį atrinkti 5 buriuotojus. Įsigilinome į visų pretendentų turimą patirtį, motyvaciją, galimas užimti pozicijas laive, sportinį pasiruošimą, jų psichologinį suderinamumą, gebėjimą dirbti komandoje. Svarbu suprasti, kad sportiniame laive kiekvienas žmogus turi turėti savo poziciją ir gebėti atlikti specifinį veiksmą. Vienoje komandoje nereikia 5 kapitonų, nes tuomet nebus kam kelti burių ir reguliuoti burių“,- komandos sudarymo subtilumus komentuoja R. Milevičius.

Pasak jo, renkantis narius buvo siekiama išlaikyti balansą tarp daugiau komandinio sportinio buriavimo patirties turinčių buriavimo meistrų ir jaunų, fiziškai stiprių jaunesniųjų buriuotojų. Dar 5 buriuotojai į komandą yra paskiriami SSL, kurie remiasi universaliu, skirtingas jachtų klases apjungiančiu ir buriuotojų pasiekimus įvertinančiu reitingu. Šis reitingas atnaujinamas kelis kartus per metus, o galutiniam visų komandų sąstatui galios šių metų pabaigos reitingo rezultatai.

Pasak Lietuvos komandos kapitonės, tai reiškia, kad dabartinė komandos sudėtis, nors šią vasarą ir treniruosis kartu, dar nėra galutinė ir buriuotojai, dalyvaudami varžybose, gali kilti SSL reitingo lentelėje bei patekti į komandą.

Pagal SSL reitingą šiuo metu į komandą pakliūna: Raimondas Šiugždinis, Algirdas Žižys, Tadas Žižys, Karolis Janulionis, Simonas Rasimavičius. Pagal kapitono sprendimą į dabartinį komandos sąstatą pateko: Rokas Milevičius, Emilis Valentinaitis, Martin Volkovicki, Domantas Juškevičius, Andrius Ramonaitis, Kristoforas Akromas.

Artimiausiuose planuose – treniruočių stovykla Šveicarijoje

SSL Gold Cup varžybų startas numatomas jau 2022 m. pavasarį, kvalifikacinės lenktynės įvyks Šveicarijoje Neuchatel, o finalinės – Ženevos ežere. Tačiau jau dabar visos nacionalinės komandos pakaitomis vyksta į SSL Gold Cup sportinę bazę prie Neuchatel ežero, kur vykdomos sportinės treniruočių stovyklos, komandos turi galimybę susipažinti su laivais, treniruotis ir ruoštis varžyboms.

„Bet kuris sportininkas į visas varžybas eina su vienu tikslu – pasiekti kuo aukštesnį rezultatą. Ne išimtis esame ir mes. Tačiau turint mintyje, kad konkuruosime su didžiausiomis ir stipriausiomis pasaulio buriavimo nacijomis, su daugkartiniais olimpiniais ir pasaulio čempionais, stengiamės savo lūkesčių pernelyg neužkelti ir žvelgiame į šią galimybę kaip į unikalią patirtį varžytis ir mokytis iš stipriausių bei reprezentuoti Lietuvą aukšto rango sporto įvykyje“,- teigia R. Milevičius.

Pasak jo, šiuo metu komandai svarbiausias nuoseklus pasiruošimas. Liepą buriuotojai planuoja vykti į treniruočių stovyklą Šveicarijoje, tačiau dar ir iki tol tikisi susiorganizuoti bendrų treniruočių Lietuvoje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.