Pasaulio sporto savaitė: apšilimas prieš Čempionų lygos finalą, Baltarusijos tenisininkės pergalė Madride ir pirmieji „Giro“ kilometrai

Anglijos futbolo lygoje įvyko Čempionų lygos finalo repeticija, vokietis Alexanderis Zverevas ir baltarusė Aryna Sabalenka tapo Madrido teniso turnyro nugalėtojais, Turine prasidėjo „Giro d‘Italia“ daugiadienės dviračių lenktynės, meksikietis Saulis Alvarezas laimėjo mačą dėl pasaulio bokso čempiono vardo, Šveicarijos akmenslydininkės dar kartą tapo pasaulio čempionėmis, Ispanijos futbolo lygos favoritai neįrodė pranašumo tarpusavio dvikovose, o Miuncheno „Bayern“ užsitikrino dar vieną Vokietijos futbolo čempiono vardą.

lrytas.lt koliažas
 Jose Mourinho.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
 Marcas Selby<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
 AFP/Scanpix.com nuotr.
 Lewisas Hamiltonas<br> AFP/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

May 10, 2021, 12:13 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 3 d. Zadare salės futbolo Čempionų lygos finale Lisabonos „Sporting“ nugalėjo titulą gynusią „Barcelona“ 4:3. „Sporting“ antrąjį kartą tapo Čempionų lygos nugalėtoju (pirmąjį – 2019 m.).

Gegužės 3 d. Ispanijos futbolo lygoje dėl čempionės vardo kovojanti „Sevilla“ namie pralaimėjo Bilbao „Athletic“ 0:1.

Gegužės 3 d. Šefilde pasaulio snukerio čempionato finale anglas Markas Selby nugalėjo anglą Shauną Murphy 18:15. M.Selby ketvirtąjį kartą tapo pasaulio čempionu (praėjusius kartus – 2014, 2016 ir 2017 m.) ir pagal titulų skaičių šiuolaikiniu laikotarpiu dalijasi penktąją vietą (pirmauja septynis kartus čempionu tapęs škotas Stephenas Hendry).

Gegužės 4 d. „Roma“ futbolo klubas paskelbė, kad nuo kito sezono jo treneriu dirbs portugalas Jose Mourinho. Jis pakeis kitą portugalą Paulo Fonsecą. Italijos lygoje „Roma“ užima septintąją vietą ir prarado galimybę iškovoti kelialapį į Čempionų lygą. 58-erių J.Mourinho balandžio viduryje buvo atleistas iš Londono „Tottenham Hotspur“.

Gegužės 4-5 d. Į futbolo Čempionų lygos finalą pateko „Manchester City“ ir Londono „Chelsea“. Atsakomosiose pusfinalio rungtynėse „Manchester City“ namie nugalėjo praėjusių metų finalininką Paryžiaus PSG 2:0 (pirmosios rungtynės 2:1), „Chelsea“ – Madrido „Real“ 2:0 (1:1). „Manchester City“ finale žais pirmą kartą, „Chelsea“ – trečią kartą („Chelsea“ buvo 2012 m. Čempionų lygos nugalėtojas). Du Anglijos klubai finale susitiks trečią kartą. Finalo rungtynės bus žaidžiamos gegužės 29 d. Stambule.

Gegužės 6 d. Geriausių 2020 m. pasaulio sportininkų „Laureus“ apdovanojimai skirti tenisininkams ispanui Rafaeliui Nadaliui ir japonei Naomi Osakai bei Miuncheno „Bayern“ futbolo komandai.

Gegužės 6 d. Į futbolo Europos lygos finalą pateko „Manchester United“ ir „Villareal“. Atsakomosiose pusfinalio rungtynėse „Manchester United“ svečiuose pralaimėjo „Roma“ 2:3 (pirmosios rungtynės 6:2), „Villareal“ sužaidė lygiosiomis su Londono „Arsenal“ 0:0 (2:1). „Villareal“ pirmą kartą žais Europos turnyro finale, „Manchester United“ iki šiol vieną kartą žaidė Europos lygos finale ir 2017 m. tapo turnyro nugalėtoju. Finalo rungtynės vyks gegužės 26 d. Gdanske.

Gegužės 6 d. Friske (Teksasas, JAV) pasaulio vaikinų (iki 18 m.) ledo ritulio čempionato finale Kanada nugalėjo Rusiją 5:3. Bronzos medalius laimėjo Švedija. Kanadiečiai šios amžiaus grupės čempionais tapo ketvirtąjį kartą per 22 turnyrus.

Gegužės 6 d. Portugalijos futbolo lygoje garsiausių šalies klubų rungtynėse Lisabonos „Benfica“ ir „Porto“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Po 31 turo pirmauja Lisabonos „Sporting“ (79 taškai), „Porto“ (71) ir „Benfica“ (67).

Gegužės 8 d. Arlingtone (Teksasas, JAV) profesionalų bokso mače dėl antrojo vidutinio svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBO, WBA, WBC ir „The Ring“ versijas meksikietis Saulis Alvarezas nugalėjo britą Billy Joe Saundersą (nokautu aštuntajame raunde). Mačą stebėjo 73,1 tūkst. žiūrovų. 30-metis S.Alvarezas per profesionalo karjerą laimėjo 56 iš 59 mačų (vieną pralaimėjo, du baigė lygiosiomis). 31-erių B.J.Saundersas patyrė pirmąjį pralaimėjimą per 31 mačą.

Gegužės 8 d. Turine prasidėjo pirmosios iš trejų didžiųjų daugiadienių lenktynių „Giro d‘Italia“. Praėjusių metų čempionas britas Tao Geogheganas Hartas („Ineos“) šiais metais lenktynėse nedalyvauja. Pirmojo etapo (asmeninių atskiro starto lenktynių) nugalėtoju tapo šios rungties pasaulio čempionas italas Filippo Ganna („Ineos“).

Gegužės 8 d. Madrido atvirojo teniso čempionato („WTA 1000“) finale baltarusė Aryna Sabalenka nugalėjo pirmąją pasaulio raketę australę Ashleigh Barty 6:0, 3:6, 6:4. Septintąją vietą WTA reitinge užimanti 23-ejų A.Sabalenka iškovojo 10-ąjį titulą, tarp jų – ketvirtąjį „WTA 1000“ (anksčiau „Premier 5“) rango turnyruose. Šį sezoną tris titulus iškovojusi A.Barty pirmą kartą nuo 2019 m. spalio pralaimėjo finalo mačą.

Gegužės 8 d. Miuncheno „Bayern“ užsitikrino devintąjį iš eilės Vokietijos futbolo čempiono vardą. „Bayern“ namie nugalėjo Mionchengladbacho „Borussia“ 6:0, o artimiausias persekiotojas „Leipzig“ svečiuose pralaimėjo Dortmundo „Borussia“ 2:3. Dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojantis Frankfurto „Eintracht“ namie sužaidė lygiosiomis su „Mainz“ 1:1. Po 32 turų pirmauja „Bayern“ (74 taškai), „Leipzig“ (64), „Wolfsburg“ (60), Dortmundo „Borussia“ (58), „Eintracht“ (57) ir Lėverkuzeno „Bayer“ (51).

Gegužės 8 d. Anglijos futbolo lygoje į Čempionų lygos finalą patekusių klubų rungtynėse Londono „Chelsea“ svečiuose nugalėjo „Manchester City“ 2:1. Žaisdami namie pralaimėjimus patyrė dėl kelialapių į Čempionų lygą kovojantys „Leicester City“ (su „Newcastle United“ 2:4) ir Londono „West Ham United“ (su Liverpulio „Everton“ 0:1). „Manchester United“ svečiuose nugalėjo Birmingamo „Aston Villa“ 3:1. Po 35 turų pirmauja „Manchester City“ (80 taškų), „Manchester United“ (70; žaidė 34 rungt.), „Chelsea“ (64), „Leicester City“ (63), „West Ham United“ (58), „Liverpool“ (57; žaidė 34 rungt.), Londono „Tottenham Hotspur“ (56) ir „Everton“ (55; žaidė 34 rungt.).

Gegužės 8 d. Turkijos futbolo lygoje dėl pirmosios vietos kovojančių komandų rungtynėse Stambulo „Galatasaray“ namie nugalėjo Stambulo „Beşiktaş“ 3:1. Po 38 rungtynių pirmauja „Beşiktaş“ (81 taškas), Stambulo „Fenerbahçe“ (79), „Galatasaray“ (78) ir „Trabzonspor“ (67).

Gegužės 8-9 d. Ispanijos futbolo lygoje dėl pirmosios vietos kovojančių komandų rungtynėse „Barcelona“ ir Madrido „Atletico“ sužaidė lygiosiomis 0:0, Madrido „Real“ ir „Sevilla“ – lygiosiomis 2:2. Po 35 turų pirmauja „Atletico“ (77 taškai), Madrido „Real“ (75), „Barcelona“ (75), „Sevilla“ (71) ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (56).

Gegužės 9 d. Italijos futbolo lygoje dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojančių komandų rungtynėse „Milan“ svečiuose nugalėjo čempiono vardą gynusį Turino „Juventus“ 3:0. Romos „Lazio“ svečiuose pralaimėjo Florencijos „Fiorentina“ 0:2. Po 35 turų pirmauja čempiono vardą užsitikrinęs Milano „Inter“ (85 taškai), Bergamo „Atalanta“ (72), „Milan“ (72), „Napoli“ (70), „Juventus“ (69) ir Romos „Lazio“ (64; žaidė 34 rungt.).

Gegužės 9 d. Prancūzijos futbolo lygoje taškus prarado čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG, svečiuose sužaidęs su Reno „Stade“ 1:1. Lyderis Lilio „Olympique“ svečiuose nugalėjo Lano „Racing“ 3:0. Po 36 turų pirmauja Lilio „Olympique“ (79 taškai), PSG (76), „Monaco“ (74) ir Liono „Olympique“ (73).

Gegužės 9 d. Ivrėjoje (Pjemontas, Italija) baigėsi Europos kanojų slalomo čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Čekija (4 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos). Čekas Vitas Prindišas tapo trijų rungčių čempionu.

Gegužės 9 d. Barselonoje „Formulės-1“ pasaulio čempionato Ispanijos etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), antrąją vietą užėmė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“), trečiąją – suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“). L.Hamiltonas iškovojo 98-ąją pergalę karjeroje ir trečiąją – šį sezoną. Po keturių etapų pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (94 taškai), M.Verstappenas (80) ir V.Bottasas (47).

Gegužės 9 d. Kalgaryje moterų pasaulio akmenslydžio čempionato finale Šveicarija nugalėjo Rusiją 4:2. Bronzos medalius laimėjo JAV. Šveicarės aštuntąjį kartą tapo pasaulio čempionėmis. Rusės šeštąjį kartą laimėjo medalius, bet dar nė karto nebuvo čempionės, amerikietės medalius iškovojo pirmą kartą nuo 2006 m.

Gegužės 9 d. Madride teniso „Masters“ turnyro finale vokietis Alexanderis Zverevas nugalėjo italą Matteo Berretinį 6:7, 6:4, 6:3. 24-erių A.Zverevas iškovojo 15-ąjį titulą karjeroje, tarp jų – ketvirtąjį „Masters“ turnyruose. 25-erių M.Berretini pirmą kartą žaidė „Masters“ turnyro finale. Pirmoji turnyro raketė ispanas Rafaelis Nadalis iškrito ketvirtfinalyje, kuriame pralaimėjo A.Zverevui.

Gegužės 9 d. Žemutiniame Naugarde krepšinio FIBA Čempionų lygos finale Burgoso „San Pablo“ nugalėjo Izmyro „Karşıyaka“ 64:59. „San Pablo“ antrus metus iš eilės tapo Čempionų lygos nugalėtoju.