Danijos ledo ritulininkai sukūrė sensaciją pasaulio čempionate: pirmąkart istorijoje įveikė Švediją

Pasaulio ledo ritulio čempionate Latvijoje ir antrą varžybų dieną sulaukta nemenkos sensacijos. Penktadienį šeimininkai sugebėjo pirmą kartą įveikti galingą Kanados rinktinę 2:0, o šeštadienį dar viena ekipa pirmąkart nugalėjo varžovą.

N.Jensenas pelnė į Švedijos rinktinės vartus tris įvarčius.<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.

May 22, 2021, 3:40 PM, atnaujinta May 22, 2021, 3:48 PM

Kukli Danijos komanda A grupėje parklupdė vienus iš pirmenybių favoritų Švedijos ledo ritulininkus 4:3.

Švedai nesugebėjo sustabdyti Nicklo Jenseno, kuris pelnė tris įvarčius.

Tai buvo pirmasis kartas Danijos ekipos istorijoje, kai nacionalinė komanda palaužia švedus.

Komandos oficialiai vienas prieš kitą planetos pirmenybėse žaidė 11 kartų ir švedai tiesiog mindė oponentus, įvarčių santykis net 58:17.

Pirmame kėlinyje nė viena iš komandų nepelnė įvarčių, o antrame įvarčiai pasipylė kaip iš gausybės rago.

Pirmi pasižymėjo švedai, danai išlygino rezultatą. Švedai po Henriko Tommerneso įvarčio ir vėl buvo priekyje, tačiau danai net persvėrė rezultatą 3:2.

Trečiame kėlinyje N.Jensenas padidino skirtumą iki 4:2, o švedai sugebėjo likus kovoti 10 min. tik sumažinti skirtumą.

Tai buvo pirmasis kartas čempionate, kai žaidėjas pelnė per rungtynes tris įvarčius.

„Tai tik parodo, kiek nuėjo Danija ledo ritulyje ir ko pasiekė per du dešimtmečius. Tai didi diena Danijai. Kaip įveikėme švedus? Tiesiog buvome komanda, žaidėme savo žaidimą“, – kalbėjo N.Jensenas.

Kitame mače buvo pelnyti 6 įvarčiai, o Vokietija 5:1 susitvarkė su norvegais.

Vokiečiai, žaidžiantys B grupėje, per du mačus pelnė net 14 įvarčių. Prieš tai jie 9:4 nurungė Italiją.