Pandemija nepaveikė: A. Šociko bokso turnyras išlieka svarbus tarptautiniame kalendoriuje

Kaune vykęs 25-asis tarptautinis Algirdo Šociko bokso turnyras išsiskyrė pajėgių sportininkų gausa, tačiau šeimininkai dar kartą įrodė, kad bokso ringe jie gali būti nesvetingi, o šalies čempionas kaunietis Egidijus Skurdelis nudžiugino rekordu.

Finale kaunietis boksininkas E.Skurdelis (mėlyna apranga) po atkaklios kovos įveikė Prancūzijos atstovą S.Bouaita.<br>S.Čirbos/LBF nuotr.
Kaune vykusio jubiliejinio A.Šociko turnyro nugalėtojus apdovanojo ilgametis Lietuvos bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas (kairėje).<br>S.Čirbos/LBF nuotr.

May 29, 2021, 12:57 PM

Legendinio Lietuvos boksininko vardu pavadintame turnyre šiais metais kovojo beveik šimtas boksininkų iš 20 šalių. Vyrai varžėsi devyniose, o moterys – dviejose svorio kategorijose.

Boksininkai rungėsi „Žalgirio“ sporto centre, tačiau žiūrovams išvysti įspūdingų kovų dėl karantino apribojimų nebuvo lemta.

Pernai dėl pandemijos šis garsus turnyras buvo perkeltas iš gegužės mėnesio į vėlų rudenį.

Boksininkai troško kovoti

Pasak Lietuvos bokso rinktinės trenerio Vido Bružo, tai buvo stipriausias A.Šociko turnyras per pastarąjį dešimtmetį, o galbūt ir per visą istoriją.

Pagal šiais metais kovojusių varžovų pajėgumą turnyrą galima lyginti nebent su 2012 metais vykusiomis varžybomis, kurios tapo generaline repeticija prieš Londono olimpines žaidynes.

Tąkart A.Šociko turnyrą laimėjo Londono olimpinis čempionas ir viena ryškiausių pastarųjų metų profesionalų bokso žvaigždžių anglas Anthony Joshua. Šiais metais į Kauną atvyko itin pajėgios Anglijos, Škotijos, Velso, Prancūzijos, Egipto rinktinės.

Didelį sportininkų susidomėjimą Kaune vykusiu turnyru galima nesunkiai paaiškinti: dėl karantino apribojimų pastaraisiais mėnesiais Europoje nebuvo rengiama rimtų varžybų, o sportininkams labai jų reikia norint patikrinti treniruotėse įgytus įgūdžius.

„Birželį numatytos net kelerios svarbios varžybos, todėl A.Šociko turnyrą galima vadinti gera treniruote prieš svarbias sezono kovas“, – kalbėjo V.Bružas.

Įsiminė du pasirodymai

Aštuntą kartą A.Šociko turnyro čempionu ir rekordininku pagal iškovotus titulus tapo E.Skurdelis. Svorio kategorijos iki 60 kg finale kaunietis po labai atkaklios kovos taškais 3:2 įveikė Europos jaunimo čempionato prizininką, Prancūzijos atstovą Selimą Bouaita.

„Pavyko išpildyti trenerio nurodymus ir atlikti daug smūgių serijų. Išlaikyti tokį tempą buvo be galo sunku. Tai buvo viena atkakliausių mano kovų Algirdo Šociko turnyruose“, – pergale džiaugėsi E.Skurdelis.

Po kovos ant lietuvio veido buvo gerai matyti varžovo paliktos žymės – mėlynės ir kraujosruvos.

Ketvirtus metus iš eilės turnyre triumfavo kaunietis Vytautas Balsys. Svorio kategorijos iki 75 kg finale Lietuvos čempionas vieningu teisėjų sprendimu taškais 5:0 nugalėjo Velso atstovą Iestyną Garaną Croftą.

„Sakoma, kad apginti čempiono titulą sunkiau negu jį iškovoti. Bet prieš kovą niekada negalvoju apie buvusius laimėjimus ar pralaimėjimus. Daugiausia koncentruojuosi į techninius dalykus, kaip pasinaudoti silpnosiomis varžovo vietomis ir pasiekti pergalę. Džiaugiuosi, kad vėl pavyko laimėti“, – teigė V.Balsys.

Jo nuomone, pergalė pridės daugiau pasitikėjimo savo jėgomis prieš birželio mėnesį vyksiantį Europos jaunimo U-22 čempionatą, kuriame kaunietis tikisi iškovoti medalį.

Lietuvos rinktinės treneris V.Bružas tikino, kad šių dviejų auklėtinių pergalės jam labiausiai įsiminė turnyre.

„Džiaugiuosi vaikinų valia ir atsidavimu. Dėl pergalės jie atidavė visas jėgas“, – kalbėjo daugelį pajėgiausių šalies boksininkų išugdęs specialistas.

Moterys nusileido finale

Moterų varžybose lietuvės kovojo abiejuose finaluose. Svorio kategorijos iki 75 kg finale Europos jaunimo čempionė Gabrielė Stonkutė pirštines surėmė su viena tituluočiausių Europos boksininkių ruse Zenfira Magomedalijeva. Moterys A.Šociko turnyre kovėsi antrą kartą.

Iš Dagestano kilusi 33 metų sportininkė – 2014 ir 2019 metų pasaulio čempionė bei 2016 ir 2019 metų Europos čempionatų nugalėtoja.

Net 13 metų jaunesnė lietuvė atkakliai priešinosi tituluotai varžovei, tačiau kovą nutraukė ringo teisėjos sprendimas. Įpusėjus antrajam raundui ji nutraukė kovą ir pergalė aiškia persvara buvo įskaityta Z.Magomedalijevai.

Svorio kategorijos iki 69 kg finale Augustina Markelionytė antrajame raunde turėjo pripažinti Velso boksininkės Rosie Eccles pranašumą.

Daugiausia aukso medalių turnyre iškovojo Didžiosios Britanijos atstovai. Anglijos ir Velso rinktinės laimėjo po 3 aukso apdovanojimus. Po du aukso medalius iškovojo Škotijos, Egipto ir Lietuvos boksininkai, po vieną – Danijos, Lenkijos ir Rusijos sportininkai.