Pasaulio sporto savaitė: „Chelsea“ futbolininkų triumfas, benamė „Copa America“ ir „Giro d‘Italia“ finišas

Londono „Chelsea“ futbolininkai triumfavo Čempionų lygos finale, „Villareal“ tapo futbolo Europos lygos nugalėtoju, Stambulo „Anadolu Efes“ laimėjo vyrų krepšinio Eurolygos, Kristiansando „Vipers“ – moterų rankinio Čempionų lygos varžybas, kolumbietis Eganas Bernalis buvo greičiausias „Giro d‘Italia“ dviračių lenktynėse, Paryžiuje prasidėjo Prancūzijos atvirasis teniso čempionatas, Pietų Amerikos futbolo ir Europos dviračių treko pirmenybės liko be šeimininkų, stipriausiuose Europos futbolo klubuose įsisuko trenerių karuselė, o per motociklų lenktynes Italijoje žuvo šveicaras Jasonas Dupasquier.

lrytas.lt koliažas
„Vipers“ moterų rankinio klubas iškovojo Čempionų lygos trofėjų.<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.
„Chelsea“ laimėjo Čempionų lygą.<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.
„Anadolu Efes“ laimėjo Eurolygą.<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.
„Giro d'Italija“ laimėtojas Gomezas Bernalis.<br> Reuters/Scanpix.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

2021-05-31 12:24

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 25 d. Vokietijos futbolo sąjunga paskelbė, kad šalies rinktinės treneriu po šių metų Europos čempionato pradės dirbti Hansi Flickas, 2019-2021 m. treniravęs Miuncheno „Bayern“ komandą. Jis pakeis nuo 2006 m. rinktinę treniravusį, bet po Europos čempionato pasitrauksiantį Joachimą Lową.

Gegužės 25-26 d. Atsistatydino šiais metais Prancūzijos futbolo čempionu tapusio Lilio „Olympique“ futbolo klubo treneris Christophe‘as Galtier, šias pareigas ėjęs nuo 2017 m. Sutartį su šiais metais Italijos čempionu tapusiu Milano „Inter“ klubu nutraukė treneris Antonio Conte, šias pareigas ėjęs nuo 2019 m.

Gegužės 26 d. Gdanske futbolo Europos lygos finale „Villarreal“ nugalėjo „Manchester United“ 1:1 (baudiniai 11:10). „Villarreal“ pirmą kartą tapo Europos turnyro nugalėtoju.

Gegužės 27 d. Prancūzas Zinedine‘as Zidane‘as paskelbė, kad atsistatydina iš Madrido „Real“ futbolo klubo trenerio pareigų. Jis dirbo šiame klube 2016-2018 ir nuo 2019 m., triskart tapo Čempionų lygos nugalėtoju ir dukart – Ispanijos čempionu, bet šį sezoną neiškovojo nė vieno titulo.

Gegužės 27 d. Europos dviračių sporto sąjunga (UEC) paskelbė, kad iš Minsko į kitą miestą perkels Europos dviračių treko pirmenybes, kurios numatomos birželio 23-27 d. Kur vyks varžybos, UEC dar nenusprendė.

Gegužės 28 d. Turino „Juventus“ futbolo klubas nutraukė sutartį su vieną sezoną dirbusiu treneriu Andrea Pirlo ir pasirašė sutartį su Massimiliano Allegri, kuris jau dirbo šiame klube 2014-2019 m. ir penkis kartus tapo Italijos čempionu. „Juventus“ šiais metais iškovojo Italijos taurę, bet prarado Italijos čempiono vardą.

Gegužės 28 d. Dohoje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape pasiekti šešių rungčių geriausi pasaulio sezono rezultatai. Keturis iš jų pasiekė Kenijos vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikai.

Gegužės 29 d. Porte futbolo Čempionų lygos finale Londono „Chelsea“ nugalėjo „Manchester City“ 1:0 (įvartį 42-ąją min. įmušė Kai Havertzas). „Chelsea“ trečią kartą žaidė finale ir antrą kartą tapo turnyro nugalėtoju (pirmą – 2012 m.). „Manchester City“ finale žaidė pirmą kartą. Trečią kartą finale susitiko du Anglijos klubai. Rungtynes stebėjo 14,1 tūkst. žiūrovų.

Gegužės 29 d. Belgrado atvirojo teniso čempionato („ATP 250“) finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo slovaką Alexą Molčaną 6:4, 6:3. Pirmoji pasaulio raketė 34-erių N.Džokovičius iškovojo 83-iąjį titulą. Parmoje vykusį turnyrą („ATP 250“) laimėjo 20-metis amerikietis Sebastianas Korda (jis iškovojo pirmąjį titulą profesionalo karjeroje), Strasbūre („WTA 250“) – čekė Barbora Krejčikova. Buvusi dvejetų pirmoji raketė ir penkiskart Didžiojo kirčio turnyrų čempionė 25-erių B.Krejčikova vienetų varžybose iškovojo pirmąjį titulą.

Gegužės 30 d. Rygoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate, likus dviem dienoms iki grupių etapo pabaigos, teisę žaisti ketvirtfinalyje užsitikrino tik B grupės lyderė, čempionės vardą ginanti Suomija (15 taškų per 6 rungtynes). A grupėje pirmauja po 12 taškų turinčios Rusija (žaidė 5 rungt.), Šveicarija ir Slovakija (po 6).

Gegužės 30 d. Chožuve (Lenkija) lengvosios atletikos Europos komandų čempionato superlygos nugalėtoja tapo Lenkija (181,5 tšk.), antrąją vietą užėmė Italija (179), trečiąją – Jungtinė Karalystė (174). Europos komandų čempione Lenkija tapo antrą kartą iš eilės.

Gegužės 30 d. Florencijos ligoninėje mirė motociklų lenktynininkas šveicaras Jasonas Dupasquier (19), gegužės 29 d. patekęs į avariją ir patyręs sunkias traumas per „Moto3“ lenktynių atranką Skarperijos trasoje. Tą pačią dieną Skarperijoje motociklų lenktynių Didžiojo prizo Italijos etapo nugalėtoju tapo prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“). Jis užima pirmąją vietą bendrojoje įskaitoje, kurioje 24 taškais lenkia į antrąją vietą pakilusį prancūzą Johanną Zarco („Ducati“).

Gegužės 30 d. Milane baigėsi pirmosios iš trejų didžiųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Giro d‘Italia“. Jų nugalėtoju tapo nuo devintojo etapo pirmavęs kolumbietis Eganas Bernalis („Ineos“), antrąją vietą užėmė italas Damiano Caruso („Bahrain“), trečiąją – britas Simonas Yatesas („BikeExchange“). 24-erių E.Bernalis laimėjo antrąsias didžiąsias lenktynes (jis buvo 2019 m. „Tour de France“ čempionas). 33-ejų D.Caruso pirmą kartą tapo didžiųjų lenktynių prizininku.

Gegužės 30 d. Paryžiuje prasidėjo Prancūzijos atvirasis teniso čempionatas. Nugalėtojų vardus gina ispanas Rafaelis Nadalis ir lenkė Iga Šwiątek. Pirmajame rate iškrito ketvirtoji pasaulio raketė austras Dominicas Thiemas (pralaimėjo ispanui Pablo Andujarui) ir buvusi trijų Didžiojo kirčio turnyrų čempionė vokietė Angelique Kerber (pralaimėjo ukrainietei Anhelinai Kalininai).

Gegužės 30 d. Kelne vyrų krepšinio Eurolygos finale Stambulo „Anadolu Efes“ nugalėjo „Barcelona“ 86:81. Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju išrinktas serbas Vasilije Micičius („Anadolu Efes“). „Anadolu Efes“ antrą kartą žaidė finale ir pirmą kartą tapo čempionu. „Barcelona“ finale žaidė pirmą kartą nuo 2010 m., kai antrą kartą tapo Eurolygos čempione.

Gegužės 30 d. Budapešte moterų rankinio Čempionių lygos finale Kristiansando „Vipers“ (Norvegija) nugalėjo „Brest-Bretagne“ (Prancūzija) 34:28. Naudingiausia finalo ketverto žaidėja išrinkta Henny Reistad („Vipers“). Abi komandos Čempionių lygos finale žaidė pirmą kartą.

Gegužės 30 d. Pietų Amerikos futbolo konfederacija („Conmebol“) pranešė, kad 2021 m. Pietų Amerikos futbolo pirmenybės („Copa America“) nebus rengiamos Argentinoje dėl blogos epideminės padėties šioje šalyje. Kur vyks turnyras, dar neaišku. Pietų Amerikos pirmenybės buvo numatomos birželio 13 – liepos 10 d.

Gegužės 20 d. šeimininkės teisių dėl politinės įtampos kilus protestams prieš vyriausybę buvo atimtos iš Kolumbijos, kuri turėjo rengti turnyrą kartu su Argentina.

Gyvai: : Lithuanian challenges in Green Finance and Global Agenda