Rusai sumušė švedus Rygoje ir prieš nosį užtrenkė ketvirtfinalio duris

Pasaulio ledo ritulio čempionate Rygoje pirmadienį paaiškėjo, kad viena favoričių Švedijos rinktinė pirmąkart per 84 metus nepateko tarp aštuonių geriausių planetos komandų.

Rusai laimėjo po baudinių serijos.<br> TASS/Scanpix nuotr.

May 31, 2021, 11:16 PM

A grupėje kelią į ketvirtfinalį švedams užkirto principiniai varžovai rusai, kurie laimėjo rungtynes po baudinių serijos – 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, 0:0; 1:0). Baudinių serija irgi baigėsi rezultatu 3:2, kai lemiamą baudinį įmušė Vladimiras Tarasenka.

Švedai pirmavo po Jespero Frodeno įvarčio (8:06), bet trečiame kėlinyje Antonas Slepyševas (52:34) ir Aleksandras Barabanovas (52:46) per 12 sek. persvėrė rezultatą.

Švedus nuo pralaimėjimo per pagrindinį laiką gelbėjo Victoras Olofssonas (55:17) – 2:2.

Per pratęsimą komandos jau laukė baudinių serijos, kuri švedams tapo lemtinga.

13 taškų po 6 rungtynių surinkę rusai iškovojo bilietą į ketvirtfinalį, o 10 taškų po 7 mačų turintys švedai liko penktoje vietoje ir keliaus namo.

Kitose A grupės rungtynėse svarbią pergalę iškovojo Čekijos rinktinė, surinkusi 10 taškų po 6 mačų: ji irgi po baudinių serijos 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0; 1:0) nugalėjo Daniją, kuri su 9 taškais liko šešta.

Danai pirmavo po Nicklaso Jenseno (3:41) smūgio, o rezultatą išlygino Dominikas Kubalikas (45:23).

Per pratęsimą čekai pelnė įvartį (64:36), bet po vaizdo pakartojimo jis buvo atšauktas.

Baudinių serijoje čekai buvo tikslesni 4:3.

B grupėje kartu su suomiais į ketvirtfinalį žengė irgi 15 taškų surinkusi JAV rinktinė, kuri 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) palaužė vokiečius (9 tšk).

Kitose rungtynėse Kazachstanas (10 tšk.) netikėtai 1:3 (1:0, 0:1, 0:2) pralaimėjo Norvegijai (8) ir turės laukti, kaip baigsis antradienio mačai.

Jie bus lemtingi Latvijos rinktinei (9), kuriai būtina pergalė prieš Vokietiją (9).