Įspūdingas R. Berankio startas „Roland Garros“: vogtos mašinos istorija nesutrukdė lietuviui laimėti

Ričardas Berankis (ATP-93) antrus metus iš eilės įveikia prestižinio Didžiojo kirčio „Roland Garros“ turnyro pirmąjį etapą. Geriausias Lietuvos tenisininkas antradienio popietę 6:4, 6:4, 2:6, 6:4 susitvarkė su prancūzu Ugo Humbertu (ATP-32).

R.Berankis.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jun 1, 2021, 3:48 PM, atnaujinta Jun 1, 2021, 8:30 PM

30-metis lietuvis abu setus laimėjo laimėjęs visus savus padavimus ir dar vieną varžovo – 6:4.

Trečiame sete prancūzas sugrąžino skolą su kaupu, laimėjęs setą 6:2. Ketvirtajame sete lietuvis greitai laimėjo varžovo padavimą ir iškovojo svarbią pergalę.

Prancūzjos tenisininkas 2020-siais laimėjo turnyrą Antverpene ir Ouklende ir yra laikomas vienas perspektyviausiu prancūzų tenisininkų.

Susitikimas truko lygiai 3 valandas.

Įdomu, kad mačas vėlavo apie pusvalandį, nes netoliese kortų nelegalioje vietoje stovėjo įtartinas automobilis. Policija pradėjo žmonių evakuaciją aplink jį.

Kaip paaiškėjo, jis vogtas, o patikrinus saugos tarnyboms mašiną, jokių sprogmenų ar kitų saugumui kenkiančių daiktų nerasta. Tuomet leista pradėti mačą ir tenisininkams.

Kitame etape R.Berankio lauks italo Salvatore Caruso (ATP-82) ir australo Jameso Duckwortho (ATP-101) poros laimėtojas.

Dalyvavimas pirmajame „Roland Garros“ etape garantuoja R.Berankiui 45 ATP reitingo taškus ir 84 tūkst. eurų.

Prancūzijos renisininkas gavo 10 ATP taškų ir 60 tūkst. eurų prizą.

Tai vos antras kartas lietuvio karjeroje, kai pavyksta peržengti „Roland Garros“ turnyro pirmąjį etapą.

Pernai R.Berankis antrajame etape susitiko su Novaku Džokovičiumi, kuriam pralaimėjo.

Atvirojo Prancūzijos čempionato prizinį fondą sudaro daugiau nei 34 milijonai JAV dolerių.