Europos čempionatą Lenkijoje pradėjo nuo medalių: Andrius Skuja iškovojo auksą, Kęstutis Skučas – bronzą

Bydgoščiuje (Lenkija) prasidėjusiame Europos žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate Lietuvos sportininkai jau pirmą dieną iškovojo du medalius. Šiaulietis Andrius Skuja apgynė titulą ir pasipuošė aukso medaliu ieties metimo varžybose, o kaunietis Kęstutis Skučas finišavo trečias ir užsikabino bronzos apdovanojimą vežimėlių 400 metrų lenktynėse.

A.Skuja apgynė titulą.<br> paralylympics.lt
 K.Skučas.<br> paralylympics.lt

Jun 2, 2021, 8:12 AM, atnaujinta Jun 2, 2021, 8:26 AM

2018 m. Berlyne aukso medalius minėtose rungtyse iškovojo ir A. Skuja, ir K. Skučas, tačiau apginti savo pozicijas Bydgoščiuje pavyko tik 203 centimetrų ūgio milžinui iš Šiaulių A. Skujai.

Deimanto Jusio treniruojamas lengvaatletis F46 negalios klasės ieties metimo varžybose įrankį jau pirmu bandymu nuskraidino 47 metrus 84 centimetrus. Tai – Europos čempionato rekordas.

Artimiausias lietuvio oponentas baltarusis Dzmitris Vasilevičius numetė ietį 43 metrus 93 centimetrus. Bronza atiteko kroatui Lukai Bakovičiui, kurio rezultatas – 43 metrai 82 centimetrai.

„Emocijos labai geros. Nors neatsimenu, kad prieš varžybas tiek jaudinčiausi. Jau nuo šeštadienio blogai miegojau. Sektoriuje viskas buvo gerai, jau pirmu metimu parodžiau neblogą rezultatą. Aišku, aš tikėjausi dar geresnio rezultato, bet nepavyko. Čempionato rekordo dar niekada nebuvau pasiekęs. Džiaugiuosi... tiesą sakant, net neatkreipiau dėmesio. Na, bet ir tikslas buvo ne čempionato rekordas, o kuo geresnis rezultatas“, – po auksinio pasirodymo mintimis dalijosi A. Skuja.

Pasirodymu patenkintas buvo ir K. Skučas, nor kauniečiui prieš trejus metus Berlyne iškovotą auksą 400 metrų vežimėlių lenktynėse Bydgoščiuje teko iškeisti į bronzą. Europos čempiono titulą gynęs Lietuvos paralimpietis distanciją įveikė per 1 min. 8.20 sek. Auksą pelnė austras Thomas Geierspichleris (1 min. 7.28 sek., bronza atiteko šveicarui Beatui Boeschui (1 min. 8.04 sek.).

„Manau, kad viskas gerai. Šiandien vienokios lenktynės, prieš kelis metus gal kiek kitokios buvo. Medalis iškovotas, viskas gerai. Gaila, namie neturime greito stadiono, todėl prieš startą sunku žinoti, ką tu gali. Pasirinkau taktiką pradžioje neskubėti, gal kiek per daug starte pasėdėjau ir neėmiau greičio iš karto. Po to varžovus prisivijau, bet truputį pritrūko finiše“, – pasakojo K. Skučas.

Ir A. Skuja, ir K. Skučas dar pasirodys šiame Europos čempionate. A. Skuja stums rutulį, o K. Skučas varžysis 1500 metrų distancijoje, kurioje prieš trejus metus iškovojo sidabro medalį.

Nesėkmingai čempionatas susiklostė 2018 m. Europos vicečempionui Danui Sodaičiui, kuris T47 klasės 100 metrų bėgime finišavo ketvirtas (11.47 sek.). Pirmas atbėgo šeimininkas lenkas Michalas Derusas (11.00 sek.), antras liko rusas Nikita Kotukovas (11.08 sek.), trečias britas Ola Abidogunas (11.31 sek.).

Egidijus Valčiukas F41 klasės rutulio stūmime liko ketvirtas, įrankį nuskraidinęs 9 metrus 41 centimetrą. Ketvirta vieta atiteko Ramunei Adomaitienei F38 klasės disko metime – 23 metrai 77 centimetrai. Septintas F55 klasės rutulio stūmime liko Ramūnas Verbavičius – 10 metrų 33 centimetrai.

Europos čempionate Lenkijoje dalyvauja šešiolika Lietuvos lengvaatlečių.