Šansas apginti titulą: Suomija žengė į pasaulio ledo ritulio čempionato finalą Aiškūs abu finalo dalyviai

Šeštadienį Rygoje buvo sužaistos abejos pasaulio ledo ritulio pusfinalio rungtynės. Suomijos rinktinė 2:1 (1:0, 1:1) palaužė Vokietijos ledo ritulininkams.

Suomija žengė į finalą.<br>imago images/Just Pictures/Scanpix nuotr.
Kanados rinktinė žengė į finalą.<br>ZUMAPRESS.com/Scanpix nuotr.

Jun 5, 2021, 8:55 PM, atnaujinta Jun 6, 2021, 5:42 PM

Pirmasis įvartis krito 14 min. Į priekį pasaulio čempionų titulą ginančius suomius išvedė Iiro Pakarinenas. 19 min. persvarą dar padidino Hannesas Bjorninenas.

Antrajame kėlinyje vokiečių atsilikimą sumažino 31-ąją minutę įvartį įmušęs Matthiasas Plachta.

Trečiajame kėlinyje Vokietijos rinktinė visiškai sugrįžti nesugebėjo ir vietą finale privalėjo užleisti Suomijos rinktinei.

Kitose pusfinalio rungtynėse Kanados ledo ritulininkai 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) įveikė JAV rinktinę.

Tai dar viena kanadiečių staigmena. Ketvirtfinalyje tik per plauką į atkrintamąsias patekusi Kanados komanda pateikė sensaciją, kai 2:1 įveikė favoritais laikytus rusus.

Pirmasis įvartis susitikime krito labai anksti. 2-ąją min. kanadiečius į priekį išvedė B. Pirri. Tačiau amerikiečiai rezultatą išlygino 17 min. po C. Blackwello įvarčio.

Antrajame kėlinyje Kanada ir vėl išsiveržė į priekį, kai 24 min. antrąjį savo įvartį pelnė A. Mangiapane.

Trečiajame kėlinyje A. Mangiapane pelnė dar vieną įvartį, kai sužaidus vos 46 sekundes į vartus nukreipė tolimą Connoro Browno perdavimą. Sasha Chmelevski dar pelnė įvartį sumažinusį JAV atsilikimą, tačiau iki pabaigos likus žaisti 24 sek. J. Danforthas nukreipė ritulį į tuščius vartus ir Kanada šventė pergalę.

Kanados ekipa turnyrą pradėjo pralaimėdami Latvijai, JAV ir Vokietijai. Visgi vėliau įveikė Norvegiją, Kazachstaną ir Italiją, nors paskutinėse grupės rungtynėse pripažino Suomijos pranašumą.

Antrasis finalo dalyvis paaiškės šeštadienio vakarą rungtynėse tarp Suomijos ir Vokietijos rinktinių.