Pasaulio sporto savaitė: Kanados ledo ritulininkų auksas ir karštos dienos Prancūzijos teniso čempionate

Kanados ledo ritulio rinktinė susigrąžino pasaulio čempionės vardą, teniso legendos Rogeris Federeris ir Serena Williams skirtingomis aplinkybėmis pasitraukė iš Prancūzijos atvirojo čempionato, jamaikietė Shelly-Ann Fraser-Pryce pasiekė geriausią šio amžiaus rezultatą bėgdama 100 metrų, o meksikietis Sergio Perezas laimėjo „Formulės-1“ lenktynių etapą.

Kanados ledo ritulininkai triumfavo pasaulio čempionate.<br>ZP/Scanpix nuotr.

2021-06-07 13:27

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 31 d. Buvusi pirmoji pasaulio teniso raketė japonė Naomi Osaka atsisakė žaisti Prancūzijos atvirajame čempionate. Ji laimėjo pirmojo rato mačą, bet atsisakė ateiti į spaudos konferenciją ir buvo nubausta 15 tūkst. dolerių bauda. N.Osaka prieš turnyrą paskelbė, kad nedalyvaus spaudos konferencijose, o rengėjai įspėjo, kad dėl to ji gali būti pašalinta iš varžybų.

Birželio 1 d. Madrido „Real“ futbolo klubas sudarė sutartį su italu treneriu Carlo Ancelotti, kuris pakeitė atsistatydinusį prancūzą Zinedine‘ą Zidane‘ą ir grįžo į „Real“ po šešerių metų pertraukos. C.Ancelotti du praėjusius sezonus treniravo Liverpulio „Everton“.

Birželio 1 d. Rygoje baigėsi pasaulio ledo ritulio čempionato pirmasis etapas. Grupių nugalėtojomis tapo Rusija (17 taškų per 7 rungt.) ir JAV (18 taškų). Į ketvirtfinalį nepateko daugkartinė pasaulio čempionė Švedija.

Birželio 3 d. Prancūzijos policija sulaikė Prancūzijos atvirajame teniso čempionate dalyvavusią rusę Janą Sizikovą. Ji įtariama praėjusiais metais dalyvavusi sutartame mače.

Birželio 3 d. Iš Prancūzijos atvirojo teniso čempionato iškrito pirmoji pasaulio raketė australė Ashleigh Barty. Ji antrajame rate pralaimėjo lenkei Magdai Linettei.

Birželio 4 d. Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) pranešė, kad „dėl sveikatos saugumo priežasčių“ į kitą vietą perkels pasaulio treko čempionatą, kuris buvo numatytas spalio mėnesį Ašgabate (Turkmėnistanas). „Formulės-1“ lenktynių rengėjai „dėl pandeminių judėjimo apribojimų“ atšaukė Singapūro etapą, kuris buvo numatytas spalio 1-3 d.

Birželio 5 d. Jamaikietė Shelly-Ann Fraser-Pryce pasiekė antrą visų laikų 100 m bėgimo rezultatą. Ji Kingstone vykusiose lengvosios atletikos varžybose nuotolį nubėgo per 10,63 sek. Pasaulio rekordas nuo 1988 m. priklauso amerikietei Florence Griffith-Joyner (10,49 sek.).

Birželio 5 d. Osijeke (Kroatija) baigėsi Europos šaudymo čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Rusija (18 aukso, 15 sidabro, 13 bronzos) ir Italija (16 aukso, 12 sidabro, 7 bronzos). Medalius laimėjo 31 šalies šauliai.

Birželio 5 d. Pasaulio ledo ritulio čempionato pusfinalyje Kanada nugalėjo JAV 4:2, Suomija – Vokietiją 2:1.

Birželio 5 d. Belgrade vyrų vandensvydžio Čempionų lygos finale „Recco“ (Italija) nugalėjo titulą gynusį Budapešto „Ferencvaros“ 9:6. Trečiąją vietą užėmė „Brescia“ (Italija). Turnyro rekordininkas „Recco“ devintąjį kartą tapo Čempionų lygos nugalėtoju (praėjusį kartą – 2015 m.).

Birželio 6 d. Poznanėje baigėsi Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Vengrija (9 aukso, 7 sidabro, 2 bronzos). Medalius laimėjo 20 šalių irkluotojai.

Birželio 6 d. Antalijoje baigėsi Europos šaudymo iš lanko čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Rusija (2 aukso, 1 sidabro, 1 bronzos). Medalius laimėjo 16 šalių šauliai.

Birželio 6 d. Liublianoje Europos vaikinų (iki 21 m.) futbolo čempionato finale Vokietija nugalėjo Portugaliją 1:0. Vokiečiai šios amžiaus grupės čempionais tapo trečiąjį kartą (du praėjusius – 2009 ir 2017 m.).

Birželio 6 d. Denveryje futbolo Šiaurės, Centrinės Amerikos ir Karibų šalių Tautų lygos finale JAV nugalėjo Meksiką 3:2 (po pratęsimo). Turnyras buvo surengtas pirmą kartą.

Birželio 6 d. Rygoje pasaulio ledo ritulio čempionato finale Kanada nugalėjo čempionės vardą gynusią Suomiją 3:2 (po pratęsimo). Bronzos medalius laimėjo JAV. Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo kanadietis Connoras Brownas (2 įvarčiai ir 14 perdavimų), geriausiu žaidėju išrinktas kanadietis Andrew Mangiapane‘as. Kanadiečiai pasaulio čempionais tapo 27-ąjį kartą (per 84 turnyrus).

Birželio 6 d. Montmele motociklų lenktynių Didžiojo prizo Katalonijos etapo nugalėtoju tapo portugalas Miguelis Oliveira („KTM“). Bendrojoje įskaitoje po septynių etapų pirmauja prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“).

Birželio 6 d. Sardinijos ralio (pasaulio ralio čempionato penktojo etapo) nugalėtoju tapo prancūzas Sebastienas Ogier („Toyota“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja šį sezoną tris iš penkių etapų laimėjęs S.Ogier.

Birželio 6 d. Daugiadienių dviračių lenktynių „Criterium du Dauphine“ nugalėtoju tapo australas Richie Porte‘as („Ineos“). UCI pasaulio turo bendrojoje įskaitoje pirmauja slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“).

Birželio 6 d. Baku „Formulės-1“ pasaulio čempionato Azerbaidžano etapo nugalėtoju tapo meksikietis Sergio Perezas („Red Bull-Honda“), antrąją vietą užėmė vokietis Sebastianas Vettelis („Aston Martin“), trečiąją – prancūzas Pierre‘as Gasly („AlphaTauri-Honda“). 31-erių S.Perezas laimėjo antrąjį etapą karjeroje. Čempiono vardą ginantis britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) užėmė 15-ąją vietą, sezono lyderis olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“) – 18-ąją vietą. Po šešių etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Verstappenas (105 taškai), L.Hamiltonas (101) ir S.Perezas (69).

Birželio 6 d. Iš Prancūzijos atvirojo teniso čempionato pasitraukė 20 Didžiojo kirčio turnyrų laimėtojas šveicaras Rogeris Federeris. Jis pranešė, kad dėl išsekimo nežais aštuntfinalio mačo su italu Matteo Berretiniu. 23 Didžiojo kirčio turnyrų laimėtoja amerikietė Serena Williams aštuntfinalyje pralaimėjo kazachstanietei Jelenai Rybakinai 3:6, 5:7. Per pirmąją Prancūzijos čempionato savaitę iš moterų varžybų iškrito aštuonios pirmajame dešimtuke esančios tenisininkės.