Aerobinės gimnastikos pasaulio čempionate Baku lietuviai šturmavo finalus

Dvi savaites Azerbaidžano sostinėje Baku vykusiame pasaulio aerobinės gimnastikos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų čempionate pirmą kartą į finalus pateko net keturių rungčių Lietuvos sportininkai.

Lietuvos sportininkai pasaulio čempionate Baku.<br> LAF nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

2021-06-09 08:49, atnaujinta 2021-06-09 08:53

Pasak Lietuvos aerobikos federacijos vadovės Romos Aleksandravičienės, šiais metais Lietuvai atstovavo daug sportininkų iš skirtingų šalies miestų, o tai puikiai atspindi sparčiai populiarėjančią aerobinę gimnastiką ir besiplečiančią sporto šakos geografiją.

Baku rungtyniavo Vilniaus, Kauno, Kauno rajono, Lazdijų, Kėdainių, Marijampolės ir Jonavos aerobinės gimnastikos sportininkai.

Geriausių rezultatų pasiekė jaunieji sportininkai: jaunių amžiaus grupėje penktą vietą vyrų vieneto rungtyje iškovojo Darius Jurgelevičius, Kirillas Reynsonas užėmė 10-ąją vietą, o mišrioje poroje Kirillas Reynsonas ir Greta Grybauskaitė iškovojo penktą vietą.

Moterų vienetų rungtyje nedaug trūko iki finalinių varžybų Lainetai Lukošiūtei (12 vieta) ir Gretai Grybauskaitei (14 vieta), trejetų rungtyje – Lainetai Lukošiūtei, Amandai Matuzevičiūtei ir Martynai Žiūkaitei (13 vieta).

Nudžiugino ir grupinių pratimų rungtyje dalyvavusios sportininkės, kurios varžėsi finaluose – Laineta Lukošiūtė, Amanda Matuzevičiūtė, Justė Šarkaitė, Meida Mitkutė, Rusnė Kasparavičiūtė iškovojo septintą vietą.

Jaunimo amžiaus grupėje Aira Mockutė, Martyna Naciūtė, Erika Malakauskaitė, Elžbieta Zinkutė, Viltė Lapačinskaitė grupinio pratimo rungtyje užėmė 8-ąją vietą.

Moterų vieneto rungtyje jaunimo grupėje Smiltė Smailytė užėmė 15-ąją vietą, Aira Mockutė 21-ąją vietą.

Suaugusiųjų grupėje 11-ąją vietą grupinių pratimų rungtyje užėmė Nojus Jarmala, Gabrielė Stupak, Gabija Radzevičiūtė, Aušrinė Budzevičiūtė, Gabija Vilkaitytė, mišrių porų rungtyje Nojus Jarmala ir Gabrielė Stupak užėmė 20-ąją vietą, o vyrų vieneto rungtyje Nojus iškovojo 19-ąją vietą, o Karolis Lukaševičius – 24-ąją vietą.

Moterų vieneto rungtyje Akvilė Šarkaitė užėmė 24-ąją vietą, Gabija Radzevičiūtė 27-ąją vietą.

Rinktinės narius ruošė treneriai Roma Aleksandravičienė, Marina Grigorjeva, Jolanta Matuzevičienė, Irina Klizienė, Viktorija Treigytė, Giedrė Klivečkienė ir Virginija Juodviršė.

Varžybose teisėjavo trys tarptautinės kategorijos teisėjos – kaunietė Jolanta Matuzevičienė ir klaipėdietės Violeta Masiulienė ir Laura Maškova.

Rugsėjo pabaigoje Lietuvos atstovai dalyvaus Europos čempionate Italijoje.