Lietuvos sporto savaitė: pirmoji krepšininkų repeticija ir permainos A lygos viršūnėje

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo treniruočių stovyklą ir beveik be apšilimo laimėjo pirmąsias pasirengimo rungtynes, futbolo A lygoje vėl pasikeitė lyderiai, namie žaidusi Lietuvos moterų teniso rinktinė pakilo į aukštesnę Billie Jean King taurės pakopą, lengvosios atletikos rinktinė liko ketvirta Europos komandų čempionato antrosios lygos varžybose, o Lietuvos dviračių sporto pirmenybėse grupinių lenktynių aukso medalius iškovojo Ignatas Konovalovas ir Inga Češulienė.

Lietuvos ir Dominikos Respublikos rinktinių dvikovos akimirka.<br>V.Skaraičio nuotr.
Lietuvos ir Dominikos Respublikos rungtynės.<br>V.Skaraičio nuotr.
Žalgiriečiai pakilo į pirmąją vietą.<br>E.Žaldario nuotr.
Artūras Gudaitis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jun 21, 2021, 11:05 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Birželio 14 d. Kaire pasaulio šiuolaikinės penkiakovės mišrios estafetės varžybose Ieva Serapinaitė ir Dovydas Vaivada užėmė penktąją vietą (nugalėjo Korėjos penkiakovininkai).

Birželio 15 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Halėje (Vokietija, „ATP 500“) pirmajame rate pralaimėjo japonui Kejui Nišikoriui 3:6, 6:2, 2:6 (mačas truko 1 val. 42 min.).

Birželio 15 d. Ištraukti Europos futbolo turnyrų burtai. Čempionų lygos atrankos pirmajame etape Vilniaus „Žalgiris“ liepos 6-7 ir 13-14 d. žais su Belfasto „Linfield“ (Šiaurės Airija). Europos Konferencijos lygos atrankos pirmajame etape liepos 8 ir 15 d. Marijampolės „Sūduva“ žais su „Valmiera“ (Latvija), Kauno „Žalgiris“ – su „Europa“ (Gibraltaras). „Panevėžiui“ žaisti pirmajame etape nereikės.

Birželio 15 d. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ tapo Ispanijos krepšinio čempione. Finalo serijoje „Barcelona“ nugalėjo Madrido „Real“ 2:0.

Birželio 15 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė trijų sezonų sutartį su amerikiečiu Tyleriu Cavanaugh, kuris pastarąjį sezoną žaidė Lagūnos San Kristobalio „Tenerife“.

Birželio 15-16 d. Sužaistos penkerios Lietuvos futbolo taurės aštuntfinalio rungtynės. A lygos komandų dvikovose Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose nugalėjo Alytaus „Dainavą“ 3:0, „Panevėžys“ namie – Kauno „Žalgirį“ 2:2 (baudiniai 4:3). Į ketvirtfinalį taip pat pateko Telšių „Džiugas“, Kauno „Hegelmann“ ir „Garliava“ (antroji lyga).

Birželio 16 d. Prasidėjo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruočių stovykla. Jos išvakarėse Edgaras Ulanovas pranešė, kad dėl sveikatos būklės negalės atvykti į rinktinę.

Birželio 17 d. Artūras Gudaitis dviem sezonams pratęsė sutartį su Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšinio klubu, į kurį perėjo 2020 m.

Birželio 18 d. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su vokiečiu Nielsu Giffey, kuris praėjusius septynis sezonus žaidė Berlyno ALBA.

Birželio 18 d. Utenoje Lietuvos dviračių plento čempionato atskiro starto lenktynių čempionais tapo Evaldas Šiškevičius („Delko“) ir Inga Češulienė („Aromitalia“). Sidabro medalius laimėjo Aivaras Mikutis („Ampler“) ir Viktorija Senkutė („Sietynas“), bronzos – Venantas Lašinis („Lviv“) ir Olivija Baleišytė („Aromitalia“). Ir E.Šiškevičius, ir I.Češulienė šios rungties čempionais tapo antrą kartą.

Birželio 18 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Kaune draugiškose rungtynėse nugalėjo Dominikos Respubliką 95:62 (J.Valančiūnas 17, M.Grigonis 13, L.Lekavičius 12).

Birželio 19 d. Lietuvos moterų teniso rinktinė tapo Vilniuje vykusio Billie Jean King taurės Europos-Afrikos zonos trečiosios grupės turnyro nugalėtoja ir iškovojo teisę žaisti antrojoje grupėje. Lietuvės grupės varžybose nugalėjo Nigeriją 3:0 ir Kosovą 3:0, pusfinalyje – Maltą 2:0. Kitą pusfinalio mačą laimėjo ir kitą kelialapį į aukštesnę grupę iškovojo Norvegija (finalas nebuvo žaidžiamas). Turnyre dalyvavo 21 komanda.

Birželio 19 d. Lietuvos moterų žolės riedulio finalo serijoje čempionės vardą gynusi Šiaulių „Ginstrektė“ nugalėjo Vilniaus „Žuvėdrą-Taurą“ 2:0. Bronzos medalius laimėjo Šiaulių „Akademija“.

Birželio 19-20 d. Lietuvos futbolo A lygoje ketvirtų iš eilės rungtynių nelaimėjo buvusi lyderė Marijampolės „Sūduva“, svečiuose sužaidusi lygiosiomis su Alytaus „Dainava“ 1:1. Taškus taip pat prarado buvęs lyderis Kauno „Žalgiris“ (namie sužaidė lygiosiomis su Kauno „Hegelmann“ 2:2) ir „Panevėžys“ (namie sužaidė lygiosiomis su Vilniaus „Riteriais“ 1:1), o į pirmąją vietą pakilo Vilniaus „Žalgiris“, svečiuose nugalėjęs Telšių „Džiugą“ 3:0. Gargždų „Banga“ svečiuose nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“ 2:0 ir nutraukė devynerių nelaimėtų rungtynių seriją. Po 17 turų pirmauja Vilniaus „Žalgiris“ (37 taškai), Kauno „Žalgiris“ (36), „Sūduva“ (35), „Panevėžys“ (32) ir „Hegelmann“ (22).

Birželio 20 d. Lietuvos moterų futbolo A lygoje baigėsi antrasis ratas. Pirmauja visas 10 rungtynių laimėjusi Šiaulių „Gintra“ (30 taškų, įvarčių skirtumas 79:2), antrąją vietą užima Vilniaus „Žalgiris“ (22 taškai), trečiąją vietą dalijasi Gargždų „Banga“ ir Kauno „Žalgiris“ (po 13).

Birželio 20 d. Lietuvos vaikinų (iki 17 m.) vandensvydžio rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre Tbilisyje užėmė priešpaskutinę ketvirtąją vietą (3 taškai per 4 rungt.). Lietuviai nugalėjo Moldovą, bet pralaimėjo Gruzijai, Baltarusijai ir Slovakijai.

Birželio 20 d. Stara Zagoroje (Bulgarija) lengvosios atletikos Europos komandų čempionato antrosios lygos varžybose Lietuvos rinktinė užėmė ketvirtąją vietą. Kelialapius į pirmąją lygą iškovojo tris pirmąsias vietas užėmusios Vengrija, Danija ir Slovėnija. Rungčių nugalėtojais tapo Simas Bertašius (1500 m), Agnė Šerkšnienė (400 m), Modesta Morauskaitė (400 m su barjerais), Liveta Jasiūnaitė (ietis), Edis Matusevičius (ietis), Akvilė Andriukaitytė (200 m) ir Airinė Palšytė (aukštis).

Birželio 20 d. Valgoje (Estija) Baltijos šalių dviračių plento čempionato grupinių lenktynių nugalėtojais tapo latvis Tomas Skujinis („Trek“) ir Inga Češulienė („Aromitalia“). I.Češulienė ir vyrų lenktynėse tarp lietuvių aukščiausią penktąją vietą užėmęs Ignatas Konovalovas (FDJ) apdovanoti Lietuvos pirmenybių aukso medaliais.