Saldi pergalė: A. Savickas – Europos jaunimo plaukimo čempionas Aplenkė rusą per 0,02 sek.

Italijos sostinėje Romoje šeštadienį tęsėsi Europos jaunimo plaukimo čempionatas. Priešpaskutinę varžybų dieną Lietuvai antrąjį medalį, tik šįkart – auksinį iškovojo 18-metis Aleksas Savickas.

A.Savickas tapo Europos jaunimo čempionu.<br>LTOK nuotr.

ltuswimming.com

Jul 10, 2021, 10:03 PM, atnaujinta Jul 10, 2021, 10:07 PM

Vaikinų 200 m plaukimo krūtine finale panevėžietis finišavo pirmas per 2 min. 13,35 sek. ir pagerino asmeninį rekordą. Distanciją A. Savickas pradėjo ramiai, po pirmųjų 50 m buvo antras, o įpusėjus distancijai iniciatyvą perėmė į savo rankas ir pergalės nebepaleido.

Visgi, finiše jo vos nepavijo Dmitrii Askhabov iš Rusijos, kurį lietuvis aplenkė vos 0,02 sek. Bronzą iškovojo ukrainietis Maksym Tkachuk (2:13.75).

Į finalą A. Savickas pateko antru rezultatu (2:14.29), o šios rungties kvalifikacinėse varžybose jis buvo pats greičiausias (2:14.79) tarp visų 37 dalyvių.

Primename, kad šiame čempionate A. Savickas, plaukdamas 100 m krūtine rungties finale, nuotolį įveikė per 1 min. 1,29 sek., pagerino asmeninį rekordą ir tapo Europos jaunimo vicečempionu. Auksą tąkart iškovojo Volodymyr Lisovets' (1:00.28) iš Ukrainos, o bronzą pelnė italas Simone Cerasuolo (1:01.56).