Lietuvos sporto savaitė. Auksinės Aleknų šeimos tradicijos ir sklandus futbolo klubų europinis startas

Trys Lietuvos futbolo komandos įveikė pirmuosius varžovus Čempionų lygos ir Europos konferencijos lygos atrankoje, disko metikas Mykolas Alekna tapo Europos jaunimo čempionu, Elzbieta Adomaitytė iškovojo pasaulio jaunimo šiuolaikinės penkiakovės pirmenybių bronzos medalį, o Ričardas Berankis dėl traumos nebaigė mačo Hamburgre vykusiame teniso turnyre.

Mykolas Alekna.<br>R.Tarasevičiaus nuotr.
Mykolas Alekna.<br>A.Pliadžio nuotr.

2021-07-19 09:59, atnaujinta 2022-07-27 16:22

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 12 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Hamburge („ATP 500“) pirmajame rate dėl čiurnos traumos nebaigė mačo su prancūzu Benoit Paire‘u. Rezultatas tuo metu buvo lygus 6:6.

Liepos 13 d. Vilniaus „Žalgiris“ pateko į futbolo Čempionų lygos atrankos antrąjį etapą. Pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse „Žalgiris“ svečiuose nugalėjo Belfasto „Linfield“ 2:1 (pirmosios rungtynės 3:1). Antrajame etape „Žalgiris“ liepos 20 ir 27 d. žais su Budapešto „Ferencvaros“.

Liepos 15 d. Kauno „Žalgiris“ ir Marijampolės „Sūduva“ pateko į futbolo Europos konferencijos lygos atrankos antrąjį etapą. Pirmojo etapo atsakomosiose rungtynėse „Žalgiris“ namie nugalėjo Gibraltaro „Europa“ 2:0 (pirmosios rungtynės 0:0) ir iškovojo pirmąją pergalę Europos turnyruose, „Sūduva“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Valmiera“ 0:0 (pirmosios rungtynės 2:1). Antrajame etape „Žalgiris“ žais su Osvestrio „The New Saints“ (Velsas), „Sūduva“ – su Čestakavos „Raków“ (Lenkija), pirmąjį etapą praleidęs „Panevėžys“ – su Novi Sado „Vojvodina“ (Serbija).

Liepos 16-17 d. Elzbieta Adomaitytė laimėjo Aleksandrijoje (Egiptas) vykusio pasaulio jaunimo (iki 21 m.) šiuolaikinės penkiakovės čempionato bronzos medalį. Vaikinų varžybose Titas Puronas užėmė 35-ąją vietą.

Liepos 17 d. Vilniuje Lietuvos teniso čempionato vyrų finale Laurynas Grigelis nugalėjo Ainių Sabaliauską 6:1, 7:5. Moterų finale Klaudija Bubelytė nugalėjo Patriciją Paukštytę 6:4, 6:2.

Liepos 17 d. Rubavu (Ruanda) paplūdimio tinklinio pasaulio turo turnyre (2 žvaigždučių) Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė užėmė 9-ąją vietą. FIVB pasaulio reitinge I.Dumbauskaitė ir G.Grudzinskaitė užima 79-ąją vietą.

Liepos 17 d. Vilniuje vykusių 100 km bėgimo varžybų nugalėtojais tapo Tomas Pryšmantas (8 val. 1 min. 2 sek.) ir Deimantė Ražukienė (10 val. 21 min. 34 sek.). 50 km bėgimo varžybas laimėjo Lietuvos rekordus pagerinę Aleksandras Sorokinas (3 val. 2 min. 39 sek.) ir Diana Banienė (3 val. 27 min. 34 sek.).

Liepos 17 d. Palangoje vykusių 1006 km automobilių lenktynių nugalėtoja tapo „Circle K MilesPlus Racing Team“ komanda, kurią sudarė Julius Adomavičius, Jonas Gelžinis, Ignas Gelžinis ir Ralfas Aronas. J.Gelžinis šių lenktynių nugalėtoju tapo 10-ąjį kartą, I.Gelžinis – 5-ąjį.

Liepos 17 d. „Dookola Mazowsza“ daugiadienėse dviračių lenktynėse (Lenkija; 2.2 kategorija) Mantas Bitinas („Ampler“) užėmė 12-ąją vietą.

Liepos 18 d. Sardinijoje vykusiose „Settimana Ciclistica Italiana“ daugiadienėse lenktynėse (2.1 kategorija) Evaldas Šiškevičius („Delko“) užėmė 71-ąją vietą. Nugalėtoju tapo italas Diego Ulissi („Team Emirates“). E.Šiškevičius ketvirtajame etape užėmė 4-ąją vietą.

Liepos 18 d. Lietuvos merginų (iki 19 m.) rankinio rinktinė Europos pirmenybių antrosios pakopos turnyre Kjetyje (Abrucas, Italija) užėmė antrąją vietą. Lietuvės finale pralaimėjo Italijai 25:27.

Liepos 18 d. Mykolas Alekna tapo Taline vykusio Europos jaunimo (iki 20 m.) lengvosios atletikos čempionu. Jis laimėjo disko metimo varžybas (68 m). Čempionate dalyvavo 12 lietuvių. Kiti Lietuvos sportininkai į finalus nepateko.