Sekmadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis net 16 Lietuvos sportininkų: kas, kur, kada Startų tvarkaraštis

Liepos 23-iąją prasidėjo dėl COVID-19 metus atidėtos 2020-ųjų Tokijo olimpinės žaidynės. Dėl 339 medalių komplektų jose varžosi 204 šalių delegacijos, o jose – daugiau nei 11 tūkst. sportininkų. 33 sporto šakose vyks varžytuvės 165 vyrų, 156 moterų rungtyse, taip pat bus 18 mišrių rungčių. Lietuvos rinktinę šįkart sudaro mažiausias skaičius atletų per visą atkurtos Nepriklausomos šalies istoriją – Tokijuje mūsų komandą sudaro 41 sportininkas ir visi jie varžysis 12 sporto šakų.

Sekmadienį rungtyniaus visos lietuvių irkluotojų įgulos.<br> AP/Scanpix nuotr.
Sekmadienį rungtyniaus visos lietuvių irkluotojų įgulos.<br> AP/Scanpix nuotr.
Sekmadienį rungtyniaus visos lietuvių irkluotojų įgulos.<br>L.Motužytės nuotr.
Sekmadienį rungtyniaus visos lietuvių irkluotojų įgulos.<br>L.Motužytės nuotr.
Sekmadienį rungtyniaus visos lietuvių irkluotojų įgulos.<br>L.Motužytės nuotr.
Sekmadienį rungtyniaus visos lietuvių irkluotojų įgulos.<br>L.Motužytės nuotr.
Sekmadienį rungtyniaus visos lietuvių irkluotojų įgulos.<br>L.Motužytės nuotr.
Sekmadienį rungtyniaus visos lietuvių irkluotojų įgulos.<br>L.Motužytės nuotr.
V.Andrulytė pradėjo olimpines kovas.<br>LTOK nuotr.
V.Andrulytė pradėjo olimpines kovas.<br>LTOK nuotr.
V.Andrulytė pradėjo olimpines kovas.<br>LTOK nuotr.
V.Andrulytė pradėjo olimpines kovas.<br>LTOK nuotr.
D.Rapšys bandys jėgas 200 m nuotolyje.<br>K.Štreimikio/LTOK nuotr.
D.Rapšys bandys jėgas 200 m nuotolyje.<br>K.Štreimikio/LTOK nuotr.
D.Rap<br>K.Štreimikio/LTOK nuotr.
D.Rap<br>K.Štreimikio/LTOK nuotr.
K.Girulis debiutuos olimpinėse žaidynėse.<br>K.Štreimikio/LTOK nuotr.
K.Girulis debiutuos olimpinėse žaidynėse.<br>K.Štreimikio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Lrytas.lt

Jul 24, 2021, 9:08 PM, atnaujinta Jul 24, 2021, 9:24 PM

Sekmadienį Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis net 16 Lietuvos sportininkų: plaukikai, irkluotojai, buriuotojai, dviratininkė ir šaulys

Irklavimas

Daugiausia mūsų šalies atstovų bus galima išvysti Jūros miško irklavimo trasoje, kur lenktyniaus visos keturios lietuvių įgulos.

4 val. 40 min. Lietuvos laiku varžybas pradės paskutinę akimirką į olimpinį laivą įšokusi vyrų porinės keturvietės įgula – Dominykas Jančionis, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Armantas Kelmelis.

Dėl dviejų likusių vietų A finale lietuviai rungsis su dar penkių šalių atstovais. Dvi greičiausios valtys pratęs kovą dėl medalių, likusios keturios B finale išsiaiškins galutinę rikiuotę nuo 7 iki 10 vietų.

„Šiai įgulai gali sutrukdyti vienas iš trijų faktorių – aklimatizacija, pasirengimo trūkumas ir techniniai dalykai naujoje valtyje, kurių dar nepavyko sutvarkyti“, – vardijo Lietuvos irklavimo rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Keblys. Tiesa, ekipažo ginklais gali tapti kovingumas ir sportinis pyktis dėl to, kad nesąžiningi varžovai atėmė iš lietuvių galimybę tinkamai pasirengti žaidynėms.

Patvirtinimą, jog startuos Tokijuje, ši įgula gavo tik liepos 18 d., kai dėl antidopingo taisyklių pažeidimo subyrėjusi Rusijos įgula atsisakė olimpinio kelialapio, todėl vieta olimpinėse žaidynėse pasiūlyta Lietuvai, atrankos varžybose likusiai trečioje vietoje.

Po pirmojo etapo varžybų, kuriose lietuvių keturvietė neprilygo varžovams, D. Nemeravičius sakė: „Mums maždaug pritrūko pusės metų. Nuo gegužės mėnesio, kai likome treti ir, mano spėjimu, rusai nesąžiningai iškovojo tą vietą. Mes nutraukėme tada darbą, nors nuo pavasario smarkiai tobulėjome.“

Dėl kelialapių į finalą sekmadienį Tokijuje kovos dvi Lietuvos porinių dviviečių įgulos – Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė bei Aurimas Adomavičius ir Saulius Ritteris. Jų užduotis pusfinalyje aiški – reikia patekti tarp trijų iš šešių greičiausių valčių savo plaukimuose.

Moterų startas – 6.20 val. Lietuvos laiku, vyrų – 6.50 val.

„Su merginomis viskas gerai, jos ir toliau yra mūsų komandos lyderės. O dėl vyrų porinės dvivietės, kuriai teko dalyvauti paguodos plaukime, buvo šiek ties streso. Bet antras startas parodė, kad jis įsilinguoja. Reikia daugiau pasitikėjimo savimi, nes antrą dieną jie visai kitaip irklavo antroje distancijos pusėje. Tikimės, kad toliau bus dar geriau“, – vylėsi K.Keblys.

Vienvietininkas Mindaugas Griškonis 6.10 val. lenktyniaus ketvirtfinalyje. Kovą dėl medalių pusfinalyje pratęs trys iš šešių greičiausių kiekvieno plaukimo irkluotojų. Visi kiti rungsis dėl žemesnių nei 12-oji pozicijų.

„Mindaugas įsivažiuoja. Palengva. Pirmas startas buvo prasikvėpavimui, susipažinimui su sąlygomis“, – LTOK sportininkų komisijos vadovo galimybėmis tiki K.Keblys.

Plaukimas

5.39 val. Lietuvos laiku 100 m krūtine rungties pusfinalyje patekti tarp aštuonių finalininkų mėgins Andrius Šidlauskas, šiandien atrankoje užėmęs 13-ąją vietą.

Tryliktas pirmąją plaukimo varžybų dieną buvo ir šalies rintinės lyderis Danas Rapšys, nepatekęs į 400 m rungties laisvuoju stiliumi finalą. Bet pirmus 200 m jis plaukė pasaulio rekordo grafiku, o ir sportininko trenerė buvo užsiminusi, jog ilgesnė distancija gali tapti savotišku apšilimu prieš pagrindinę rungtį – 200 m nuotolį laisvuoju stiliumi.

Jos atranka startuos 13.30 val., į pusfinalį pateks 16 sportininkų.

13.40 val. Lietuvos laiku Tokijo vandens sporto šakų centre olimpiniuose vandenyse debiutuos jauniausia Lietuvos delegacijos narė 19-metė Kotryna Teterevkova. Ji dalyvaus 100 m krūtine atrankoje.

„Pasirengimas praėjo sklandžiai, jaučiuosi neblogai, tik alina karštis“, – olimpinio debiuto išvakarėse sakė plaukikė.

Dviračių sportas

Karštis, tvyrantis Japonijoje, sunks ir moterų grupinių lenktynių dalyvių jėgas. Trasoje, kurioje šiandien baltą vėliavą iškėlė vyrų 234 km lenktynėse dalyvavęs Evaldas Šiškevičius, finišo link mins ir Rasa Leleivytė.

Moteris reiks važiuoti ta pačia kalnuota trasa, kaip ir vyrams – lenktynės prasidės Musašinonomori parke Tokijo prefektūros Čiofu mieste, o finišas suplanuotas Fudži kalno papėdėje, garsiojoje lenktynių trasoje, kurioje yra vykusios ir „Formulės 1“ automobilių varžybos. Tik jų laukia trumpesnė – 137 km – distancija.

„Varžybos bus labai įtemptos, jų lygis labai aukštas, trasa labai sunki, daug pakilimų ir vienas labai ilgas kalnas, kuris man nėra palankus. Tačiau esu nusiteikusi optimistiškai, kovosiu iš visų jėgų. Favoritės yra visos keturios olandės, todėl taktiškai bus labai sunku, kiekvienas pabėgimas iš grupės, jei toje grupelėje bus bent viena olandė, gali būti lemiamas.

Tai tarsi rusiška ruletė – kas atsidurs lemiamame pabėgime, tas ir galės kovoti dėl medalio. O bandyti patekti į visus pabėgimas fiziškai neįmanoma. Čia ne sprintas. Čia daug lemia ne tik taktika, trasos reljefas, galimos griūtys, mechaninės problemos, bet ir sėkmė. Nors truputį atsipalaiduoti nebus galimybės. Bet kovosiu iki galo“, – ryžtingai kalbėjo R.Leleivytė, mokykloje buvusi E.Šiškevičiaus klasės draugė.

Buriavimas

Sekmadienį kovas Tokijo žaidynėse pradės abu Lietuvos buriuotojai – RS:X klasės burlente lenktyniaujantis Juozas Bernotas ir „Laser Radial“ klasėje kovosianti Viktorija Andrulytė.

Abiejų šių klasių startas numatytas 6.05 val. Lietuvos laiku. Planuojama, kad burlentininkai sekmadienį rungsis trijuose plaukimuose, „Laser Radial“ buriuotojos – dviejuose. Iš viso bus surengta po 10 plaukimų, o varžybas vainikuos medalių lenktynės, kuriose dalyvaus po 10 geriausiųjų.

Buriuotojų varžybos vyks greta Enošimos salos, esančios apie 50 km nuo Tokijo.

„Prognozė žada karštą orą ir silpną vėją. Tai nėra man palankiausios sąlygos, bet pasiruošimas geras, nusiteikimas puikus, su nekantrumu laukiam, ką atneš rytojus“, – optimizmo neprarado jau trečiose olimpinėse žaidynėse startuosiantis J.Bernotas.

Šaudymas

Kaip ir buriuotojai V.Andrulytei, liepos 25 d. dėl debiuto olimpinėse žaidynėse įsimins ir šauliui Karoliui Giruliui. Jis nuo 7 val. ryto Lietuvos laiku bandys akis taiklumą vyrų orinio šautuvo iš 10 m atstumo rungtyje.

48 šauliai kvalifikacijoje kovos dėl aštuonių vietų finale, kuris irgi vyks rytoj.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.