Lietuvos sporto savaitė: įvarčių nemušantys futbolininkai, J. Mikulskytės skrydis ir pirmieji olimpiečių startai

Keturi Lietuvos futbolo klubai Europos turnyruose neįmušė nė vieno įvarčio, tenisininkė Justina Mikulskytė pakilo į aukščiausią vietą WTA reitinge, krepšinio klubai skelbė apie naujas sutartis su žaidėjais, o Tokijo olimpinėse žaidynėse startavo pirmieji Lietuvos sportininkai.

D.Rapšys.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Tarptautinėje arenoje Lietuvos klubai nepasižymėjo įvarčiais.<br>V.Skaraičio nuotr.

Jul 26, 2021, 12:15 PM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 19 d. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge Justina Mikulskytė pakilo iš 550-osios į aukščiausią karjeroje 411-ąją vietą. Iveta Dapkutė užima 941-ąją vietą, Andrė Lukošiūtė – 1130-ąją. Vyrų Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis užima 84-ąją vietą, Laurynas Grigelis – 453-iąją, Julius Tverijonas – 936-ąją. Dar penki lietuviai yra antrajame tūkstantuke.

Liepos 20 d. Varaždine (Kroatija) Europos jaunimo (iki 19 m.) stalo teniso čempionato merginų komandų varžybose Lietuvos rinktinė užėmė 9-ąją vietą. Vaikinų varžybose Lietuvos rinktinė užėmė 36-ąją vietą.

Liepos 20 d. Futbolo Čempionų lygos atrankos antrojo etapo pirmosiose rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose pralaimėjo Budapešto „Ferencvaros“ 0:2. Europos konferencijos lygos atrankos antrojo etapo pirmosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namie pralaimėjo Osvestrio „The New Saints“ (Velsas) 0:5.

Liepos 21 d. Lietuvos rinktinės krepšininkas Rokas Jokubaitis sudarė keturių sezonų sutartį su „Barcelona“. 20-metis R.Jokubaitis praėjusius tris sezonus žaidė Kauno „Žalgiryje“. Vilniaus „Rytas“ sudarė sutartį su Vaidu Kariniausku, kuris praėjusį sezoną žaidė Kėdainių „Nevėžyje“ bei Utenos „Juventus“ ir buvo rezultatyviausias LKL krepšininkas.

Liepos 22 d. Futbolo Europos konferencijos lygos antrojo etapo pirmosiose rungtynėse Marijampolės „Sūduva“ namie sužaidė su Čenstakavos „Raków“ (Lenkija) 0:0, „Panevėžys“ namie pralaimėjo Novi Sado „Vojvodina“ (Serbija) 0:1.

Liepos 22-23 d. Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubas pratęsė sutartį su Arnu Butkavičiumi ir pasirašė sutartį su amerikiečiu Jarvisu Williamsu, kuris praėjusį sezoną žaidė Kremonos „Vanoli“ (Italija).

Liepos 23 d. Iš Europos jaunimo (iki 19 m.) stalo teniso čempionato iškrito paskutinės Lietuvos atstovės. Kornelija Riliškytė pralaimėjo vienetų šešioliktfinalyje, Laura Abaravičiūtė ir Emilija Riliškytė, žaidusios su užsienietėmis porininkėmis – dvejetų aštuntfinalyje.

Liepos 23-24 d. Zagrebe Europos merginų (iki 18 m.) žolės riedulio čempionato trečiosios pakopos turnyre Lietuvos rinktinė užėmė antrąją vietą tarp keturių komandų (nugalėjo Ukraina). Vaikinų (iki 18 m.) žolės riedulio čempionato trečiosios pakopos turnyre Lietuvos rinktinė užėmė ketvirtąją vietą tarp penkių komandų (nugalėjo Šveicarija).

Liepos 24 d. Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento grupinėse lenktynėse Evaldas Šiškevičius nenuvažiavo iki finišo (startavo 126 dviratininkai, finišavo 85; čempionu tapo ekvadorietis Richardas Carapazas).

Liepos 25 d. Tokijo olimpinių žaidynių dviračių plento grupinėse lenktynėse Rasa Leleivytė užėmė 35-ąją vietą (startavo 66 dviratininkės, finišavo 48; čempione tapo austrė Anna Kiesenhofer).

Liepos 25 d. Tokijo olimpinių žaidynių plaukimo 100 m krūtine pusfinalyje Andrius Šidlauskas užėmė 13-ąją vietą ir nepateko į finalą.

Liepos 25 d. Tokijo olimpinių žaidynių šaudymo šautuvu iš 10 metrų atrankoje Karolis Girulis užėmė 28-ąją vietą (čempionu tapo amerikietis Williamas Shaneris).

Liepos 25 d. Tokijo olimpinių žaidynių irklavimo varžybose Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė (porinė dvivietė) pateko į finalą, Mindaugas Griškonis (vienvietė) – į pusfinalį. Kitos dvi Lietuvos įgulos (vyrų porinė dvivietė ir vyrų keturvietė) pateko į B finalą ir kovos dėl žemesnių vietų.

Liepos 25 d. Tokijo olimpinių žaidynių gimnastikos daugiakovės atrankoje Robertas Tvorogalas užėmė 46-ąją vietą. Jis nepateko nei į daugiakovės, nei į nė vienos atskiros rungties finalą.