Po rusų žaidimų staiga į olimpiadą įmesta Lietuvos keturvietė B finalą baigė paskutinė

Dovydas Nemeravičius, Armandas Kelmelis, Dominykas Jančionis ir Martynas Džiaugys užbaigė savo netikėtą kelionę Tokijo olimpinėse žaidynėse. Lietuvos keturvietė trečiadienį B finale finišavo paskutinė – ketvirtoji.

Lietuvos keturvietė.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jul 28, 2021, 5:30 AM, atnaujinta Jul 28, 2021, 5:50 AM

2000 m distanciją lietuviai įveikė per 5 min. 51,64 sek. ir nuo lyderių kinų atsiliko 5,57 sek.

Lietuviai per visas varžybas buvo paskutiniai.

Antrąją vietą užėmė Vokietijos keturvietė (5:46.78), norvegai buvo treti (5:47.34).

Lietuvos keturvietė į olimpiadą pateko po to, kai Rusija nusprendė į Tokiją nesiųsti savo sportininkų. Apie tokį šansą pirmieji prakalbo lietuviai, nes paaiškėjo, kad kelialapį į olimpiadą iškovojusioje rusų valtyje du sportininkai buvo pagauti vartojant dopingą. Tačiau Rusija pakeitė du įkliuvusius sportininkus ir galėjo išleisti irkluotojus varžytis, tačiau paskutinę akimirką nusprendė atsitraukti.

D.Nemeravičius ne vieną kartą po finišų pabrėžė, kad lietuviai čia negali parodyti tikrojo potencialo, nes nebuvo pasiruošę.

„Viduje – dviprasmiški jausmai. Ir pikta, ir liūdna. Sportininkai yra aukščiausios formos, jie ruošiasi. Taip startuoti „ant durniaus“ – ne ta vieta. Nebūna čia sėkmės, turi būti daug tikslingo darbo, ko mums trūksta“, – anksčiau pasakojo sportininkas, pabrėžęs, kad irkluotojai kartu nustojo dirbti paaiškėjus, kad rusai teisės varžytis nepraras.