M. Griškonis Lietuvai įžiebė olimpinių medalių viltį: pateko į finalą

Tokijo olimpinėse žaidynėse vienintelis išlikęs irkluotojas Mindaugas Griškonis kovos dėl medalių. 5 valandą ryto Lietuvos laiku 35-erių vilnietis pateko į vienviečių valčių finalą, taip užsitikrindamas vietą tarp geriausių irkluotojų.

M.Griškonis.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
M.Griškonis.<br>K.Štreimikio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Jul 29, 2021, 5:10 AM, atnaujinta Jul 29, 2021, 6:11 AM

Kartu su Sauliumi Ritteriu Rio de Žaneiro žaidynėse dvivietėje valtyje sidabrą iškovojęs M.Griškonis Tokijuje pusfinalyje 2000 m distanciją pirmajame plaukime įveikė per 6 min. 45,90 sek. ir sugriebė paskutinį kelialapį į finalą.

Nuo varžybų favorito norvego Kjetilo Borcho jis atsiliko 2,98 sekundės. Pastarasis distanciją įveikė per 6 min. 42,92 sek.

Antrasis buvo irgi vienas ryškiausių irkluotojų kroatas Damiras Martinas (6:45,27).

Iš vieno plaukimo į finalą pateko po tris sportininkus. M.Griškonis ketvirtadienį po 500 m buvo penktas ir šioje pozicijoje buvo penktas. Penktas jis pasiekė ir 1000 m žymą, tačiau vėliau padidino tempą – po 1500 m įsitvirtino trečiojoje pozicijoje ir neleido jo pavyti spaudimą dariusiam italui Alberto di Mauro.

M.Griškonis dėl medalių kovos penktadienį 3 val. 45 min. Lietuvos laiku.

M.Griškonis – paskutinis Lietuvos irkluotojas Tokijo žaidynėse. Dviviečių finale kovojusios Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė užėmė ketvirtąją vietą, o Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius B finale buvo paskutinieji ir bendroje įskaitoje liko 12-i.

Į olimpiadą netikėtai įmesta keturvietė – Dovydas Nemeravičius, Armandas Kelmelis, Dominykas Jančionis ir Martynas Džiaugys – B finale irgi liko paskutinieji – ketvirti.