Lietuvai medalių dar reikės palaukti: M. Griškonis finale atrodė tarsi nesavas

Tokijo olimpinėse žaidynėse Lietuva lieka be medalių. Ankstų penktadienio rytą – 3 val. 45 min. – Mindaugas Griškonis stengėsi atiduoti visas jėgas, tačiau net neturėjo šanso išpildyti lietuvių troškimo.

M.Griškoniui finale pritrūko jėgų.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jul 30, 2021, 3:54 AM, atnaujinta Jul 30, 2021, 4:24 AM

Rio de Žaneiro olimpiadoje dvivietėje kartu su Sauliumi Ritteriu sidabro medalį iškovojęs M.Griškonis Tokijo žaidynėse vienviečių valčių lenktynėse finišavo paskutinis – šeštas.

M.Griškonis 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 57,60 sek. Nuo aukso medalį iškovojusio graiko Stefanos Ntouskos jis atsiliko 17,15 sek.

35-erių lietuvis nė vienos iš keturių žymų nekirto aukščiau 6-osios vietos.

Nuo artimiausio savo varžovo ruso Aleksandro Viazovkino jis atsiliko net 8,86 sek.

Sidabro medalį iškovojo favoritu laikytas norvegas Kjetilas Borchas, distanciją įveikęs per 6 min. 41,66 sek. Nuo graiko jis atsiliko 1,21 sek.

Bronzą iškovojo kroatas Damiras Martinas (6 min. 42,58 sek.).

Danijos irkluotojas Sverri Nielsenas buvo ketvirtas (6 min. 42,73).

A.Viazovkinas – penktas (6 min. 49,09).

M.Griškonio finišas žymi ir Lietuvos irkluotojų pasirodymo Tokijo olimpiadoje pabaigą.

Geriausiai iš visos irkluotojų komandos pasirodė daugybės pagyrimų sulaukusios Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė. Jos užėmė ketvirtąją vietą, nors kartu treniruotis po ilgos pertraukos pradėjo vos prieš pusmetį.

Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius varžėsi B finale ir buvo paskutinieji. Bendroje įskaitoje jie užėmė 12-ąją vietą.

Į olimpiadą netikėtai įmesta keturvietė – Dovydas Nemeravičius, Armandas Kelmelis, Dominykas Jančionis ir Martynas Džiaugys – B finale irgi liko paskutinieji – ketvirti.