Rytų Europos čempionate Vilniuje dvi Lietuvos 16-mečių tinklininkių merginų poros lipo ant pakylos

Savaitgalį Vilniuje finišavo Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos (EEVZA) jaunučių (iki 16 metų) paplūdimio tinklinio čempionatas. Merginų turnyre ant prizininkų pakylos kopė dvi Lietuvos poros.

Lietuvos tinklininkės iškovojo  medalius.<br> S.Čirbos nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Aug 3, 2021, 12:27 PM, atnaujinta Aug 3, 2021, 12:45 PM

Sidabro medalius iškovojo Jolitos Kontvainienės treniruojamos Liepa Urbonaitė ir Elena Kuodaitytė.

Jos pirmajame atkrintamųjų varžybų rate 2-0 (21:12, 21:13) nugalėjo tautietes Sandrą Vasiliauskaitę ir Neriją Mašalaitę, antrajame 2-0 (21:16, 21:18) pranoko estes Anni Poldmą ir Liisą Poldmą, o trečiajame 2-0 (21:17, 21:19) palaužė latves Beatę Runcę ir Livą Ebere, kurioms buvo pralaimėjusios grupės etape.

Pusfinalyje mūsiškės po įtemptos kovos 2-1 (19:21, 22:20, 15:7) įveikė latves Evą Brokanę ir Jelizavetą Izotovą. Į pusfinalį taip pat prasibrovusi kita Lietuvos pora Morta Gailiūtė ir Aistė Bardauskaitė 0-2 (16:21, 14:21) pralaimėjo B. Runcei ir L. Eberei.

Dramatiškame finale L. Urbonaitė ir E. Kuodaitytė 1-2 (10:21, 21:14, 20:22) pralaimėjo B. Runcei ir L. Eberei.

Prieš keletą dienų Lietuvos sostinėje vyko ir EEVZA jaunių (iki 18 metų) paplūdimio tinklinio čempionatas. Jame tarp merginų triumfavo Vilūnė Rauluševičiūtė ir Rusnė Rutkauskaitė. E. Kuodaitytės teigimu, vyresnių kolegių sėkmė Vilniuje joms buvo vienas iš įkvėpimo šaltinių.

„Vyresnių kolegių Rusnės ir Vilūnės sėkmė U-18 EEVZA čempionate bei mūsų užimta 5 vieta jame suteikė papildomos motyvacijos bei pasitikėjimo, tad labai norėjome U-16 čempionate pakilti aukščiau. Taip jau sutapo, kad su nugalėtojomis latvėmis dar prieš finalą žaidėme du kartus ir kartą laimėjome, todėl matėme, kad kovoti galime.

Finalo metu po nesėkmingo pirmo seto susikaupėme, užtikrintai laimėjome antrą, o trečias buvo jau tikra nervų ir ištvermės dvikova. Žinoma gaila, kai iki aukso trūko tiek nedaug, tačiau manome, kad nepadarėme gėdos savo treneriams Jolitai Kontvainienei ir Aleksandrui Volobujevui ir po bronzos Lietuvos U-16 ir U-18 čempionatuose iškovojome sidabro medalius“, – mintimis dalinosi E. Kuodaitytė.

M. Gailiūtės ir A. Bardauskaitės duetas čempionatą baigė su bronzos medaliais. Mažajame finale jos 2-0 (21:5, 21:9) sutriuškino E. Brokanę ir J. Izotovą.

Visos keturios minėtos Lietuvos tinklininkės su „SM Starto“ komanda skynė medalius Lietuvos jaunių salės tinklinio pirmenybėse, o dabar sėkmingai rungtyniavo ir ant smėlio.

„Paplūdimio tinklinyje svarbesnis fizinis pasiruošimas, o salėje – technika, bet turint tokius universalius trenerius, kaip mūsų, persiorientuoti nėra sunku, tik dėl ligų ir traumų šiais metais pasiruošimas nebuvo visai toks, kokį planavome. Mums labai patinka tinklinis – tiek salės, tiek pliažo. Tad matysime ateityje, kurioje srityje atsiskleisime labiau“, – kalbėjo E. Kuodaitytė.

Tuo tarpu EEVZA vaikinų U-16 čempionate lietuviams sublizgėti nepavyko. Geriausiai tarp Lietuvos atstovų pasirodę Dovydas Jekimovas ir Lukas Diržauskas užėmė penktąją vietą.

Čempionais tapo latviai Matis Šalkovskis ir Karlis Jaundžeikaras, kurie finale 2-0 (21:12, 21:11) įveikė tautiečius Oskarą Kilką ir Markų Maculevičių.