Tokijuje – už galvų griebtis verčianti akimirka: bėgikai apstulbino patys save

Antradienį Tokijo olimpinėse žaidynėse vykusios 400 m barjerinio bėgimo finalas tapo tikra lengvosios atletikos rytinės programos dvikovų puošmena.

Karstenas Warholmas dar kartą pagerino pasaulio rekordą.<br>SIPA/Scanpix nuotr.

Aug 3, 2021, 10:18 AM

Finaliniame bėgime net du sportininkai – Norvegijos bėgikas Karstenas Warholmas ir amerikiečiui Rai Benjaminas pagerino pasaulio rekordą.

Olimpiniu čempionu tapęs norvegas pagerino pasaulio rekordą ir distanciją įveikė per 45,6 sek. bei tapo pirmuoju žmogumi istorijoje, kuris įveikė 400 m barjerinį bėgimą greičiau nei per 46 sek.

Sidabro medalį iškovojęs amerikietis R.Benjaminas taip pat pademonstravo įspūdingą rezultatą – jis finišą pasiekė per 46,17 sek. Įdomu, kad JAV lengvaatlečiui taip pat pavyko bėgti greičiau nei ankstesniojo pasaulio rekordo metu.

Įdomu tai, kad tai ne pirmas kartas Tokijo olimpinėse žaidynėse, kai 400 m barjerinio bėgimo metu krito pasaulio rekordas.

Liepos 1-ąją K.Warholmas pagerino net 29-erius metus nepajudintą greičiausią rezultatą šioje rungtyje. Norvegas tąsyk distanciją įveikė per 46,7 sek.

Bronzos medalį šioje rungtyje iškovojo Brazilijos bėgikas Alisonas dos Santosas. Jis finišą pasiekė per 46,72 sek.