Prancūzijos rankininkai olimpiniame finale atsiskaitė su danais už Rio de Žaneirą

Olimpinio vyrų rankinio turnyro nugalėtoja trečią kartą tapo Prancūzijos rinktinė. Šeštadienį Tokijo žaidynių finale prancūzai įveikė Danijos rankininkus 25:23 (14:10). Bronzos medalius iškovojo Ispanijos rinktinė.

Prancūzijos rankininkai tapo olimpiniais čempionais.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Aug 7, 2021, 5:06 PM, atnaujinta Aug 7, 2021, 5:07 PM

Prancūzijos ir Danijos rankininkai olimpiniame finale susigrūmė antrą kartą iš eilės. Prieš penkerius metus Rio de Žaneire pergalę šventė danai, bet Tokijo „Yoyogi“ arenoje po paskutinių rungtynių jiems teko pasveikinti varžovus.

Prancūzijos rinktinė diktuoti sąlygas pradėjo dar pirmojo kėlinio viduryje. Nors Danijos komanda puolė labai atsargiai ir netgi pasyvokai, prancūzams kelis kartus pavyko perimti kamuolį ir surengti greitus antpuolius arba užklupti varžovus nepasirengusius trumpose pozicinėse atakose.

„Mėlynieji“ padidino persvarą iki trijų (9:6), po to – iki keturių įvarčių (12:8), o svarbiausią smūgį smogė antrojo kėlinio pradžioje, kai įgijo šešių įvarčių pranašumą (16:10).

Danai tuo metu aiškiai sutriko, bet kėlinio viduryje pradėjo vytis varžovus ir, prancūzams žaidžiant be dviejų pašaintų rankininkų, 49-ąją minutę sumažino atsilikimą iki vieno įvarčio 21:22. Danijos rinktinė turėjo galimybę ir išlyginti rezultatą. Paskutinę minutę atsilikdami vienu įvarčiu danai rengė ataką, bet prancūzai perėmė kamuolį ir Ludovicas Fabregas likus apie 10 sekundžių metimu į tuščius vartus padėjo pergalingą tašką.

Sekmadienį dėl olimpinio aukso kovos ir Prancūzijos rankininkės. Jų varžovės bus rusės.

Prancūzijos rinktinė laimėjo penktuosius olimpinius medalius. 2008 ir 2012 metais Prancūzijos rankininkai tapo nugalėtojais, 2016 metais iškovojo sidabrą, 1992 metais – bronzą.

Trys Prancūzijos rankininkai prisidėjo prie visų trijų pergalių. 36-erių Nikola Karabatičius ir Lucas Abalo bei 39-erių Michaelis Guigou šeštadienį trečią kartą klausėsi Prancūzijos himno stovėdami ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio.

Danijos taupyklėje iki Tokijo žaidynių buvo tik 2016 metų Rio de Žaneiro žaidynių auksas.

Danijos rinktinės lyderis Mikkelis Hansenas tapo rezultatyviausiu Tokijo žaidynių rankininku. Jis per 8 rungtynes įmetė 61 įvartį. Kitas danas Mathiasas Gidselis pelnė 46 įvarčius, ispanas Aleixas Gomezas – 44, norvegas Sanderis Sagosenas – 43, švedas Hampusas Wanne – 41.

Prancūzijos rinktinė aiškaus puolimo lyderio neturėjo. Olimpinių čempionų gretose daugiausiai kartų pasižymėjo Hugo Descat ir Nedimas Remili (po 32 įvarčius).

Rungtynėse dėl bronzos medalių Ispanijos rinktinė po lygios kovos palaužė Egipto komandą 33:31 (19:16). Per paskutines rungtynes ispano Roberto Parrondo treniruojamai Egipto rinktinei dėl traumos negalėjo padėti ryškiausia žvaigždė, „Barcelona“ klubo naujokas Ali Zeinas.

Niekada olimpiniame finale nežaidusi Ispanijos rinktinė bronzos medalius iškovojo ketvirtąjį kartą (praėjusius kartus – 1996, 2000 ir 2008 m.).

Keliems Ispanijos rankinio veteranams Tokijo žaidynės buvo gulbės giesmė. Rinktinės kapitonas Raulis Entrerriosas ketino sportinę aprangą ant vinies kabinti dar pernai, bet pakeitė planus dėl olimpinių žaidynių. Skirtingai ne 40-metis R.Entrerriosas, jo ilgamečiai bendražygiai 38-erių Julenas Aguinagalde, 37-erių Viranas Morrosas, Danielis Sarmiento ir Antonio Garcia bei 36-erių Gideonas Guardiola kitą sezoną dar žais klubuose, bet rinktinės puslapį tikriausiai užvertė ir jie.

Visi šie rankininkai buvo pasaulio ir Europos čempionai, bet olimpinį medalį iki Tokijo žaidynių buvo laimėjęs tik R.Entrerriosas. Simboliška, kad būtent šis rankininkas per mažąjį finalą likus kelioms sekundėms iki sirenos įmetė paskutinį įvartį, įtvirtinusį Ispanijos rinktinės pergalę.

Egipto rinktinė per šias žaidynes tapo pirmąja į olimpinių rankinio turnyrų (vyrų ar moterų) pusfinalį patekusia Afrikos komanda.

Ne Europos komandos olimpinius vyrų rankinio medalius laimėjo tik kartą. Per 1988 metų Seulo žaidynes sidabro apdovanojimais džiaugėsi Korėjos rankininkai.

Finalas

Prancūzija – Danija 25:23 (14:10). Remili 5, Memas 3, Descat 3, Mahe 2, N.Karabatičius 2, Abalo 2, L.Karabatičius 2, Porte‘as 2, Fabregas 2, Lagarde‘as 1, Guigou 1/ M.Hansenas 9, Gidselis 6, M.Landinas 2, Saugstrupas 2, Toftas 2, Mensah 1, Olsenas 1.

Mažasis finalas

Ispanija – Egiptas 33:31 (19:16). Gomezas 8, Garcia 6, A.Duišebajevas 5/ El Ahmaras 7, Šebibas 7, Omaras 6.