Pasaulio sporto savaitė: futbolo sezono atidarymas, L. Messi atsisveikinimas ir J. Sinnerio pergalė

„Leicester City“ futbolininkai iškovojo Anglijos supertaurę, Prancūzijos ir Portugalijos futbolo klubai žaidė pirmąsias nacionalinių lygų rungtynes, 19-metis Jannikas Sinneris iškovojo trečiąjį ATP teniso turnyrų titulą, o „Barcelona“ futbolo klubas atsisveikino su argentiniečiu Lioneliu Messi.

Paryžiaus klubas iškovojo nelengvą pergalę.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Tokijo žaidynių uždarymo ceremonija.<br>K.Štreimikio/LTOK nuotr.
L.Messi atsisveikino su Katalonijos klubu.<br>AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Aug 9, 2021, 11:39 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio neolimpiniai sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 5 d. „Barcelona“ futbolo klubas pranešė, kad nepratęsė sutarties su argentiniečiu Lioneliu Messi, kuris klubo pirmojoje komandoje žaidė nuo 2004 metų.

Rugpjūčio 6 d. Sočyje šachmatų pasaulio taurės finale lenkas Janas Krzysztofas Duda nugalėjo rusą Sergejų Kariakiną. Moterų varžybų finale rusė Aleksandra Kosteniuk nugalėjo rusę Aleksandrą Goriačkiną.

Rugpjūčio 6 d. Prasidėjo Prancūzijos futbolo lygos sezonas. Atidarymo rungtynėse „Monaco“ namie sužaidė lygiosiomis su „Nantes“ 1:1. Čempiono vardą ginantis Lilio „Olympique“ pirmajame ture svečiuose sužaidė lygiosiomis su „Metz“ 3:3. Vicečempionas Paryžiaus PSG svečiuose nugalėjo „Troyes“ 2:1.

Rugpjūčio 6 d. Prasidėjo Portugalijos futbolo lygos sezonas. Atidarymo rungtynėse čempiono vardą ginantis Lisabonos „Sporting“ namie nugalėjo „Vizela“ 3:0. Lisabonos „Benfica“ svečiuose nugalėjo „Moreirense“ 2:1, „Porto“ namie nugalėjo Lisabonos „Belnenses“ 2:0.

Rugpjūčio 7 d. Londone Anglijos futbolo supertaurės rungtynėse šalies taurės laimėtojas „Leicester City“ nugalėjo čempioną „Manchester City“ 1:0. „Leicester City“ supertaurę iškovojo antrą kartą (pirmą – 1971 m.).

Rugpjūčio 7 d. „Vuelta a Burgos“ daugiadienių dviračių lenktynių (2.Pro kategorija) nugalėtoju tapo ispanas Mikelis Landa („Bahrain“), antrąją vietą užėmė italas Fabio Aru („Qhubeka“), trečiąją – ukrainietis Markas Padunas („Bahrain“).

Rugpjūčio 8 d. Tokijuje baigėsi 32-osios vasaros olimpinės žaidynės. Jos buvo atkeltos iš 2020 metų. Medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė JAV (39 aukso, 41 sidabro, 33 bronzos), Kinija (38 aukso, 32 sidabro, 18 bronzos) ir Japonija (27 aukso, 14 sidabro, 17 bronzos).

Rugpjūčio 8 d. Špylberge (Štirija, Austrija) motociklų lenktynių Didžiojo prizo Širijos etapo nugalėtoju tapo ispanas Jorge Martinas („Ducati“). Po 10 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“; 172 tšk.), prancūzas Johannas Zarco („Ducati“; 132) ir ispanas Joanas Miras („Suzuki“; 121).

Rugpjūčio 8 d. Vašingtono atvirojo teniso čempionato („ATP 500“) finale italas Jannikas Sinneris nugalėjo amerikietį Mackenzie McDonaldą 7:5, 4:6, 7:5. 19-metis J.Sinneris iškovojo trečiąjį titulą karjeroje.

Rugpjūčio 8 d. Teniso turnyro San Chosė (Kalifornija, JAV; „WTA 500“) finale amerikietė Danielle Collins nugalėjo rusę Dariją Kasatkiną 6:3, 6:7, 6:1. Turnyro Kluže (Rumunija; „WTA 250“) finale vokietė Andrea Petkovič nugalėjo egiptietę Mayar Šerif 6:1, 6:1. A.Petkovič iškovojo pirmą titulą nuo 2015 m., o M.Šerif tapo pirmąja Egipto tenisininke, patekusia į WTA turnyro finalą.

„Nauja diena“: ar yra galimybių, kad įvyks pilietybės referendumas?