Jaunieji Kauno dziudo kovotojai skynė pergales vasaros turnyruose

Kovingos dvasios jaunieji kauniečiai vasarą meistriškumą spėjo parodyti trijuose tarptautiniuose dziudo turnyruose Lietuvoje ir Lenkijoje. Dziudistai pelnė šūsnį medalių ir rengiasi naujoms kovoms.

V.Einikaitė dziudo lanko nuo mažens.<br>Nuotr. iš asmeninio archyvo

Aug 21, 2021, 2:50 PM, atnaujinta Aug 21, 2021, 4:20 PM

Jaunosios kartos Kauno kovos menų klubo „Naglis Gym“ kovotojai šį rugsėjį stiprybę ir ištvermę ant tatamio išmėgino varžybose Lietuvoje bei Lenkijoje.

Kartu su dar 11 šalių sportininkais grūmęsi Kauno sportininkai parodė meistriškumą ir iškovojo krūvą medalių.

Vienas jaunuosius dziudistus rengusių trenerių Augustinas Seniauskas tikino, kad gerai pasirodyti varžybose kauniečiams padėjo valia, fizinė forma ir atkaklus darbas treniruotėse.

Dalyvių – per pusę tūkstančio

Elektrėnuose vykusiame tarptautiniame vaikų dziudo čempionate „Vaikų pasaulis 2021“ dalyvavo per pusę tūkstančio vaikų.

Aukso medaliais pasipuošė du kauniečiai – 10 metų Mantas Dobrovolskis ir jo bendraamžis Arminas Kraujalis. Pirmasis dalyvavo U14 amžiaus kategorijoje, antrasis U12 amžiaus grupėje.

11 metų Adomas Einikas laimėjo sidabro medalį U12 kategorijoje. Tokį pat iškovojo ir jo 14 metų sesuo Vytautė Einikaitė U17 kategorijoje bei 11 metų Matas Olšauskas U12 kategorijoje.

Mato dvynys brolis Nojus Olšauskas U12 kategorijoje laimėjo trečiąją vietą. Bronzos medaliu pasipuošė ir 15 metų Laurynas Kaluginas U17 grupėje. M.Dobrovolskis stojo į kovą ir U12 grupėje. Joje liko trečias, todėl iš šių varžybų jis parsivežė net du medalius.

Tarptautiniame vaikų dziudo turnyre „Animal Planet 2021“, kuris vyko Alytuje, M.Dobrovolskis ir M.Olšauskas laimėjo auksą, V. ir A.Einikai užėmė trečiąsias vietas.

Lenkijoje visus lydėjo sėkmė

Tarptautiniame dziudo turnyre Solanin Cup „Young Europe 2021“ Nova Sulės mieste (Lenkija), kuriame dalyvavo 12 šalių jaunieji sportininkai, medalius pelnė visi šeši varžybose pasirodę kauniečiai.

M.Dobrovolskas ir dvylikametis Nojus Černauskas U14 kategorijoje pasipuošė auksu. Devynmetis Rytis Poškaitis U10 kategorijoje pelnė sidabrą. V. ir A.Einikai iškovojo bronzos medalius. Dešimtmetis Rokas Jasaitis U12 kategorijoje taip pat buvo trečias.

Treniruojasi nuo ketverių metų

„Į dziudo vaikus dažni tėvai atveda nuo ketverių metų.

Sportininkai nuo mažens siekia stiprinti ištvermę, jėgą, lavinti lankstumą, reakciją, gerinti kūno koordinaciją, todėl būdami jauno amžiaus jie jau žino pergalių skonį. Be to, šis sportas jaunuoliams suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, drąsos ne tik ant tatamio, bet ir gyvenime“, – kalbėjo treneris A.Seniauskas.

Klubo „Naglis Gym“ vadovas Jordanas Poškaitis tikino, jog tiek daug medalių vasaros turnyruose jaunieji sportininkai pelnė, nes įgūdžius treniruoja kone kasdien.

„Per karantiną vaikai turėjo galimybę treniruotis, nes jie ruošėsi rimtoms varžyboms. Dalį treniruočių dėl pandemijos vykdėme lauke.

Dalis jų vyko salėje. Sportininkai puikiai pasirengė ir parodė aukštus rezultatus“, – tikino klubo vadovas.

Rudenį sportininkų laukia nauji dziudo turnyrai, kuriems Kauno atstovai su užsidegimu rengiasi.