Lietuvos 19-mečiai rankininkai įveikė bulgarus ir kovos dėl penktosios vietos

Lietuvos vaikinų iki 19 metų rankinio rinktinė Varnoje Europos čempionato B diviziono paguodos kovose 27:26 (17:16) nugalėjo Bulgarijos rankininkus ir kovos dėl penktosios vietos.

Lietuvos rankininkai įveikė bulgarus.<br> LRF nuotr.

2021-08-21 18:25, atnaujinta 2021-08-21 18:29

Rungtynes užtikrinčiau pradėjo lietuviai, kurie prabėgus dešimt minučių nuo susitikimo pradžios turėjo penkių įvarčių pranašumą – 8:3. Vis tik sėkminga rungtynių pradžia tolesniam spurtui lietuvių neįkvėpė ir varžovai gana greitai išlygino rezultatą – 10:10. Prieš pirmojo kėlinio pabaigą lietuviams pavyko įgyti tik minimalų pranašumą – 17:16.

Antrajame kėlinyje lietuviai vėl buvo atitrūkę keturiais įvarčiais (25:21), tačiau varžovams pavyko priartėti minimalų skirtumą – 24:25. Likus žaisti 5 minutėms Lietuva padidino persvarą iki 3 įvarčių (27:24) ir nors per likusį laiką įvarčių nebepelnė, tačiau šventė pergalę – 27:26.

Į pergalę Lietuvos rinktinę vedė Romas Aukštikalnis, pelnęs 10 įvarčių, Orestas Biknius ir Matas Aukštikalnis pridėjo po 4, Pijus Gatelis – 3, Ernestas Stvolas – 2, Mantas Urvikis, Tomas Drakšas, Rokas Palskys – po 1.

Bulgarų rinktinei Atila Hasanas surinko 5 įvarčius, Božidaras Simeonovas ir Mihaelas Ivanovas pridėjo po 4, Mario Marevas ir Georgi Krastevas – po 3.

Lietuviai sekmadienį dėl penktosios vietos žais su Suomijos rinktine, kuri užkirto mūsų rankininkams kelią į turnyro į pusfinalį.

Turnyro pusfinalyje susitinka Baltarusija prieš Čekiją ir Slovakija prieš Farerų salas. Turnyro nugalėtojai pereis į aukščiausią divizioną.