Pergalingai turnyrą užbaigę 19-mečiai rankininkai Bulgarijoje liko penkti, kelialapį į A pakopą pačiupo Farerų Salos

Lietuvos vaikinų iki 19 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė pasirodymą Europos čempionato B divizione Bulgarijoje. Rungtynėse dėl penktosios vietos Gintaro Paškevičiaus auklėtiniai 26:23 (16:7) nugalėjo bendraamžius iš Suomijos.

Lietuvos rankininkai įveikė suomius.<br> LRF nuotr.

rankinis.lt

Aug 22, 2021, 9:31 PM

Jau susitikimo pradžioje lietuviai ėmė tolti nuo varžovų ir prabėgus šešioms rungtynių minutėms pirmavo 5:0. Likus žaisti 10 minučių iki pirmojo kėlinio pabaigos lietuviai prie persvaros buvo pridėję dar vieną įvartį (10:4), o po pirmojo kėlinio pirmavo solidžiu 9 įvarčių skirtumu – 16:7.

Po pertraukos suomiai pradėjo mažinti atsilikimą ir įpusėjus antrojo kėlinio laikui komandas jau skyrė tik 5 įvarčiai 21:16. Likus žaisti 5 minutes iki rungtynių pabaigos suomiai priartėjo per 3 įvarčius (20:23), tačiau drausmingai susitikimo pabaigą sužaidusi Lietuvos rinktinė šventė pergalę – 26:23.

Pergalingai čempionatą užbaigusi Lietuvos rinktinė finišavo penktoje vietoje ir viso turnyro metu iškovojo 3 pergales bei patyrė du pralaimėjimus.

Būtent pralaimėjimas grupės etape suomiams (25:34) užkirto lietuviams galimybes žengti į pusfinalį.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje šiame susitikime žaidė Romas Aukštikalnis, pelnęs 8 įvarčius, Matas Aukštikalnis pridėjo 5, Modestas Adomėnas ir Orestas Biknius – po 4, Rokas Palskys ir Pijus Gatelis – po 2, Vismantas Moderis – 1.

Suomijos rinktinei Edwardas Hammerbergas įmetė 11 įvarčių, Santeri Vainionpa ir Viktoras Gronmarkas pridėjo po 3, Benjaminas Peitsaro ir Jonathanas Roosas – po 2, Miika Kaukoranta ir Karimas Mbembela – po 1.

Trečiąją vietą turnyre užėmė Čekijos rankininkai, kurie mažajame finale 27:26 pranoko Slovakijos rinktinę. Kovoje dėl pirmosios vietos ir tuo pačiu kelialapio į aukščiausią divizioną Farerų Salų rankininkai 31:30 nugalėjo Baltarusijos rankininkus.

Europos iki 19 metų čempionais tapo Vokietijos rankininkai, kurie A diviziono finale 34:20 nugalėjo čempionato šeimininkę Kroatiją.