Lietuvos sporto savaitė: tėvo pėdomis žengiantis M. Alekna, sutriuškinta „Gintra“ ir intriga „Žalgirio“ mače

Tėvo pėdomis žengiantis disko metikas Mykolas Alekna tapo pasaulio jaunimo lengvosios atletikos čempionu, Šiaulių „Gintros“ futbolininkių planus Čempionių lygoje sužlugdė varžovės iš Islandijos, Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai išsaugojo įtampą mače su Norvegijos čempionais, o Lietuvos moterų žolės riedulio rinktinė iškrito į žemesnę Europos pirmenybių pakopą.

Mykolas Alekna<br> World Athletics nuotr.
 Šiaulietės gėdingai pralaimėjo Islandijos klubui.<br> fkgintra.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Aug 23, 2021, 10:08 AM, atnaujinta Aug 23, 2021, 10:19 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 16 d. Prienų krepšinio klubo treneriu paskirtas Marius Leonavičius, nuo 2014 m. šiame klube dirbęs trenerio padėjėju.

Rugpjūčio 18 d. Krepšininkas Donatas Motiejūnas pasirašė sutartį su „Monaco“ klubu, kuris šiais metais debiutuos Eurolygoje. 30-metis D.Motiejūnas į Europą grįžta po devynių sezonų, praleistų NBA ir Kinijos lygoje.

Rugpjūčio 19 d. Vilniaus „Žalgiris“ futbolo Europos konferencijos lygos atrankos atkrintamojo etapo pirmosiose rungtynėse namie sužaidė lygiosiomis su Norvegijos čempionu Budės „Glimt“ 2:2. Atsakomosios rungtynės vyks rugpjūčio 26 d.

Rugpjūčio 20 d. Geriausiu Lietuvos futbolo A lygos liepos mėnesio žaidėju išrinktas japonas Jukijošis Karašima (Kauno „Hegelmann“), geriausiu treneriu – Andrius Skerla („Hegelmann“), geriausiu jaunu žaidėju – Saidas Hamuličius (Alytaus „Dainava“).

Rugpjūčio 21 d. Lietuvos moterų žolės riedulio rinktinė Prahoje Europos čempionato antrosios pakopos turnyre pralaimėjo visas penkerias rungtynes, užėmė paskutinę aštuntąją vietą ir iškrito į žemesnę pakopą (turnyro nugalėtoja tapo Baltarusija).

Rugpjūčio 21 d. Justina Mikulskytė su ispane Alba Carillo Marin teniso turnyro Ourensėje (Ispanija; „ITF 25“) dvejetų varžybų finale pralaimėjo taivanietei Ya-Hsuan Lee ir rusei Jekaterinai Jašinai.

Rugpjūčio 21 d. Šiaulių „Gintra“ nepateko į moterų futbolo Čempionių lygos atrankos antrąjį etapą. Šiauliuose vykusio atrankos pirmojo etapo turnyro pirmajame rate „Gintra“ nugalėjo Talino „Flora“ 2:0, bet antrajame rate pralaimėjo Kopavoguro „Breidablik“ (Islandija) 1:8.

Rugpjūčio 21 d. Lengvosios atletikos turnyre Berne (Šveicarija; Žemyninis turas) Liveta Jasiūnaitė ieties metimo varžybose užėmė ketvirtąją vietą (61,64 m; nugalėjo čekė Nikola Ogrodnikova).

Rugpjūčio 22 d. Lietuvos vaikinų (iki 19 m.) rankinio rinktinė Europos čempionato antrosios pakopos turnyre Varnoje (Bulgarija) užėmė penktąją vietą. Nugalėjo Farerų Salos.

Rugpjūčio 22 d. Mykolas Alekna tapo pasaulio jaunių (iki 20 m.) lengvosios atletikos čempionu. Nairobyje vykusiame čempionate jis laimėjo disko metimo varžybas (69,81 m). Atėnė Šliževičiūtė septynkovės varžybose užėmė šeštąją vietą, Marius Rudzevičius ieties metimo – 10-ąją vietą. Čempionate dalyvavo šeši lietuviai.

Rugpjūčio 22 d. Valgoje (Estija) pasibaigusiose „Baltic Chain“ daugiadienėse dviračių lenktynėse geriausiai tarp lietuvių pasirodęs Evaldas Šiškevičius (Lietuvos rinktinė) užėmė penktąją vietą, Aivaras Mikutis („Ampler“) – 21-ąją, Aristidas Kelmelis (Lietuvos rinktinė) – 29-ąją. Nugalėtoju tapo Laurence‘as Pithie iš Naujosios Zelandijos (FDJ).

Rugpjūčio 22 d. Taškus prarado Lietuvos futbolo pirmosios lygos lyderė „Jonava“, svečiuose sužaidusi lygiosiomis su Vilniaus „Riteriais B“ 3:3. Po 19 turų pirmauja „Jonava“ (50 taškų), „Šiauliai“ (49; žaidė 18 rungt.), Vilniaus „Žalgiris B“ (40) ir „Panevėžys B“ (33).

Rugpjūčio 22 d. Lietuvos futbolo čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su Kauno „Hegelmann“ 1:1. Lyderė Marijampolės „Sūduva“ namie nugalėjo autsaiderį Kėdainių „Nevėžį“ 2:0. Turnyre pirmauja „Sūduva“ (52 taškai per 24 rungt.), Vilniaus „Žalgiris“ (45/21), Kauno „Žalgiris“ (45/24), „Panevėžys“ (42/22) ir „Hegelmann“ (39/26).

„Nauja diena“: Lietuvos narystės NATO metinės – ar iššūkių daugiau?