Lietuvos sporto savaitė: be trenerio ir be taškų likę futbolininkai, permainingi R. Berankio startai ir jaunimo medaliai

Naujasis Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Ivanauskas praleido dvejas pasaulio čempionato atrankos rungtynes, Ričardas Berankis pralaimėjo pirmajam varžovui JAV atvirajame čempionate, bet pasiekė geriausią karjeros rezultatą dvejetų varžybose, Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė iškovojo Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medalius, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sužinojo varžovus pasaulio čempionato atrankos turnyre, o jaunieji Lietuvos irkluotojai ir penkiakovininkai tapo Europos čempionais.

Lietuvos futbolo rinktinė lieka be taškų.<br>V.Skaraičio nuotr.
Lietuvos futbolo rinktinė lieka be taškų.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Lietuvos futbolo rinktinė lieka be taškų.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Sep 6, 2021, 12:39 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 30 d. Ričardas Berankis Niujorke teniso JAV atvirojo čempionato pirmajame rate pralaimėjo 14-ajai pasaulio raketei argentiniečiui Diego Schwartzmanui 5:7, 3:6, 3:6 (mačas truko 2 val. 23 min.). R.Berankis dalyvavo 33-iajame Didžiojo kirčio turnyre ir 18-ąjį kartą iškrito pirmajame rate.

Rugpjūčio 31 d. Ištraukti 2023 m. pasaulio vyrų krepšinio čempionato atrankos turnyro burtai. Lietuvos rinktinė pateko į vieną grupę su Čekija, Bosnija ir Hercegovina bei Bulgarija. Varžybos prasidės 2021 m. lapkričio 22 d.

Rugsėjo 1 d. Briuselyje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Andrius Gudžius disko metimo varžybose užėmė ketvirtąją vietą (64,14 m). Nugalėjo švedas Danielis Ståhlis.

Rugsėjo 2 d. Ričardas Berankis su prancūzu Benoit Paire‘u teniso JAV atvirojo čempionato dvejetų varžybų pirmajame rate nugalėjo australus Patricką Smithą ir Luke‘ą Saville‘ą 6:4, 6:4.

Rugsėjo 2 d. Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje pralaimėjo Šiaurės Airijai 1:4 (įvartį, kuriuo sumažino atsilikimą 1:2, įmušė Rolandas Baravykas). Komandai negalėjo vadovauti naujasis treneris Valdas Ivanauskas, kuris užsikrėtė koronavirusu. Jį pavadavo Tomas Ražanauskas.

Rugsėjo 3 d. Nojus Chmieliauskas ir Lukas Gaudiešius tapo Europos jaunimo šiuolaikinės penkiakovės čempionais. Kaldas da Rainjoje (Portugalija) jie laimėjo 17-mečių vaikinų estafetės varžybas.

Rugsėjo 3 d. Lietuvos vaikinų (iki 21 m.) futbolo rinktinė pirmosiose Europos čempionato atrankos turnyro rungtynėse Nitroje pralaimėjo Slovakijai 1:3 (įvartį įmušė A.Dolžnikovas). Atrankos grupėje taip pat žaidžia Ispanija, Rusija, Šiaurės Airija ir Malta.

Rugsėjo 3 d. Ričardas Berankis su prancūzu Benoit Paire‘u teniso JAV atvirojo čempionato dvejetų varžybų antrajame rate nugalėjo amerikiečius Nathanielą Lammonsą ir Jacksoną Withrow 6:4, 6:2.

Rugsėjo 3 d. Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė iškovojo Tokijo paralimpinių žaidynių bronzos medalį. Lietuviai rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėjo JAV 10:7 (aukso medalius laimėjo Brazilija, sidabro – Kinija). Ketvirtfinalyje Lietuva nugalėjo Belgiją 7:4, pusfinalyje pralaimėjo Brazilijai 5:9. Tokijo paralimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovavo 11 sportininkų. Jie iškovojo tris bronzos medalius.

Rugsėjo 4 d. Džonkuve (Lenkija) pasaulio kariškių šiuolaikinės penkiakovės čempionate Ieva Serapinaitė laimėjo moterų varžybų sidabro medalį.

Rugsėjo 4 d. Prasidėjo Baltijos vyrų rankinio lygos turnyras. Jame dalyvauja penkios Lietuvos komandos: čempiono vardą ginantis Klaipėdos „Dragūnas“, Lietuvos čempionė Vilniaus „Šviesa“, Alytaus „Varsa“, Kauno „Granitas“ ir Baltijos lygos debiutantas „Vilnius“.

Rugsėjo 5 d. Domantas ir Dovydas Stankūnai tapo Europos jaunimo (iki 23 m.) irklavimo čempionais. Krušvicoje (Lenkija) jie laimėjo pavienių dviviečių lenktynes. Porinių dviviečių varžybose bronzos medalius iškovojo Martyna Kazlauskaitė ir Dovilė Rimkutė.

Rugsėjo 5 d. Šiaulių „Baltrex“ septyniukių regbio Europos klubų čempionate Sankt Peterburge užėmė antrąją vietą. „Baltrex“ pusfinalyje nugalėjo „Samurai“ (Anglija), bet finale pralaimėjo Sankt Peterburgo „Zastava 7“.

Rugsėjo 5 d. Lietuvos beisbolo lygos finalo serijoje „Vilnius“ nugalėjo Kauno „Lituanicą“ 3:1. Bronzos medalius laimėjo Utenos „Titanai“. „Vilnius“ šalies čempionu tapo pirmą kartą.

Rugsėjo 5 d. Chožuve (Lenkija) lengvosios atletikos K.Skolimowskos atminimo turnyro (Žemyninio turo auksinis lygis) disko metimo varžybose Andrius Gudžius užėmė antrąją vietą (65,89 m). Nugalėjo slovėnas Kristjanas Čehas.

Rugsėjo 5 d. Ričardas Berankis su prancūzu Benoit Paire‘u teniso JAV atvirojo čempionato dvejetų varžybų aštuntfinalyje pralaimėjo amerikiečiams Steve‘ui Johnsonui ir Samui Querrey 3:6, 4:6. R.Berankis, kuris 15-ąjį kartą dalyvavo Didžiojo kirčio turnyrų dvejetų varžybose, į aštuntfinalį pateko pirmą kartą.

Rugsėjo 5 d. Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Sofijoje pralaimėjo Bulgarijai 0:1. Lietuviai į Bulgariją vyko be trenerio Valdo Ivanausko. Lietuvos rinktinė atrankos turnyre pralaimėjo visas ketverias rungtynes ir C grupėje užima paskutinę penktąją vietą. Kitas rungtynes lietuviai žais rugsėjo 8 d. svečiuose su grupės lydere Italija.