Pasaulio sporto savaitė: futbolo farsas Brazilijoje, rekordininkas C. Ronaldo ir 18-mečių tenisininkų žygdarbiai

Brazilijoje neįprastomis aplinkybėmis buvo nutrauktos pasaulio futbolo pirmenybių atrankos rungtynės, Cristiano Ronaldo tapo futbolo rinktinių rekordininku, Danijos ir Anglijos futbolininkai labiausiai priartėjo prie kelialapių į pasaulio čempionatą.

Lionelis Messi ir kiti argentiniečiai paliko aikštę.<br> AP/Scanpix nuotr.
 P.Rogličius triumfavo trečius metus iš eilės.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
C.Ronaldo sulaukė įvertinimo.<br>Instagram/Reuters/Scanpix nuotr. koliažas.
Argentinos ir Brazilijos rinktinių dvikova buvo sustabdyta.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Sep 6, 2021, 12:03 PM, atnaujinta Sep 6, 2021, 12:04 PM

Slovėnas Primožas Rogličius trečią kartą paeiliui tapo „Vuelta a España“ dviračių lenktynių nugalėtoju.

18-mečiai Leylah Annie Fernandez ir Carlosas Alcazaras žengė į JAV atvirojo teniso čempionato ketvirtfinalį.

Italijos moterų tinklinio rinktinė atėmė Europos čempionės vardą iš serbių, Kanados moterų ledo ritulio rinktinė susigrąžino pasaulio čempionės vardą, o Kinijos sportininkai iškovojo daugiausiai medalių Tokijo paralimpinėse žaidynėse.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 30 d. Niujorke prasidėjo JAV atvirasis teniso čempionatas. Moterų nugalėtojos vardą gynė japonė Naomi Osaka, praėjusių metų vyrų čempionas austras Dominicas Thiemas nedalyvauja dėl traumos. Dėl traumų žaisti turnyre taip pat atsisakė daugkartiniai Didžiojo kirčio turnyrų nugalėtojai amerikietės Serena ir Venus Williams, šveicaras Rogeris Federeris ir ispanas Rafaelis Nadalis.

Rugpjūčio 31 d. Kalgaryje pasaulio moterų ledo ritulio čempionato finale Kanada nugalėjo titulą gynusią JAV 3:2 (po pratęsimo). Bronzos medalius laimėjo Suomija. Per visą pasaulio čempionatų istoriją aukso medalius iškovojo tik Kanada (11 kartų) ir JAV (9). Suomija trečiąją vietą užėmė 13-ąjį kartą.

Rugsėjo 1 d. Portugalijos rinktinės futbolininkas Cristiano Ronaldo įmušė du įvarčius per pasaulio čempionato atrankos rungtynes su Airija (portugalai laimėjo 2:1) ir tapo rezultatyviausiu visų laikų futbolo rinktinių žaidėju. 36-erių C.Ronaldo per karjerą Portugalijos rinktinėje nuo 2003 m. įmušė 111 įvarčių. Jis aplenkė Ali Daei, kuris žaisdamas Irano rinktinėje įmušė 109 įvarčius (1993-2006 m.).

Rugsėjo 1 d. Lenkijoje, Čekijoje, Suomijoje ir Estijoje prasidėjo Europos vyrų tinklinio čempionatas. Jame dalyvauja 24 komandos, čempionės vardą gina Serbija.

Rugsėjo 2 d. Teherane pasaulio vaikinų (iki 19 m.) tinklinio čempionato finale Lenkija nugalėjo Bulgariją 3:0. Bronzos medalius laimėjo Iranas. Lenkijos vaikinai šios amžiaus grupės čempionais tapo antrą kartą.

Rugsėjo 3 d. Iš JAV atvirojo čempionato iškrito nugalėtojos vardą gynusi japonė Naomi Osaka. Ji trečiajame rate pralaimėjo 18-metei kanadietei Leylah Annie Fernandez 7:5, 6:7, 4:6. Trečioji pasaulio raketė graikas Stefanos Tsitsipas pralaimėjo 18-mečiui ispanui Carlosui Alcarazui 3:6, 6:4, 6:7, 6:0, 6:7 (mačas truko 4 val. 11 min.). Rugsėjo 5 d. L.A.Fernandez ir C.Alcazaras laimėjo aštuntfinalio mačus ir pateko į ketvirtfinalį.

Rugsėjo 3 d. Briuselyje lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausius pasaulio sezono rezultatus pasiekė olandė Siffan Hassan (1500 m) ir Francine Niyonsaba iš Burundžio (5000 m). 100 metrų bėgimo varžybas laimėjo amerikietis Fredas Kerley (9,94 sek.), šuolių su kartimis varžybas ketvirtą kartą per sezoną laimėjo švedas Armandas Duplantis (6,05 m).

Rugsėjo 4 d. Iš JAV atvirojo teniso čempionato trečiajame rate iškrito pirmoji pasaulio raketė australė Ashleigh Barty, pralaimėjusi amerikietei Shelby Rogers 2:6, 6:1, 6:7.

Rugsėjo 4 d. Belgrade Europos moterų tinklinio čempionato finale Italija nugalėjo čempionės vardą gynusią Serbiją 3:1. Bronzos medalius laimėjo Turkija. Italija žemyno čempione tapo trečiąjį kartą (du praėjusius – 2007 ir 2009 m.).

Rugsėjo 5 d. Zandvorte „Formulės-1“ čempionato Nyderlandų etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“), antrąją vietą užėmė britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), trečiąją – suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“). Po 13-ojo etapo bendrojoje įskaitoje pirmauja septynis etapus laimėjęs M.Verstappenas (224,5 tšk.), čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (221,5) ir V.Bottasas (123).

Rugsėjo 5 d. Baigėsi Tokijo paralimpinės žaidynės. Medalių lentelėje pirmąsias vietas užėmė Kinija (96 aukso, 60 sidabro ir 51 bronzos), Didžioji Britanija (41 aukso, 38 sidabro ir 45 bronzos) ir JAV (37 aukso, 36 sidabro ir 31 bronzos).

Rugsėjo 5 d. Kigalyje (Ruanda) Afrikos vyrų krepšinio čempionato finale Tunisas nugalėjo Dramblio Kaulo Krantą 78:75. Bronzos medalius laimėjo Senegalas. Tunisas žemyno čempionu tapo trečiąjį kartą (du praėjusius – 2011 ir 2017 m.).

Rugsėjo 5 d. Kompostelos Santjage baigėsi „Vuelta a España“ daugiadienės dviračių lenktynės. Jų nugalėtoju trečią kartą iš eilės tapo slovėnas Primožas Rogličius („Jumbo-Visma“), antrąją vietą užėmė ispanas Enricas Masas („Movistar“), trečiąją – australas Jackas Haigas („Team Bahrain“). P.Rogličius tapo pirmuoju dviratininku, triskart iš eilės nugalėjusiu „Vuelta“, nuo tada, kai 2003-2005 m. tris pergales paeiliui pasiekė ispanas Roberto Herasas.

Rugsėjo 5 d. Brazilijoje Pietų Amerikos vyrų tinklinio čempionato lemiamose rungtynėse Brazilija nugalėjo Argentiną 3:1. Bronzos medalius laimėjo Čilė. Brazilai žemyno čempionais tapo 33-ąjį kartą per 34 turnyrus (tik 1964 m. aukso medalius laimėjo Argentina).

Rugsėjo 5 d. San Paule pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynės tarp Brazilijos ir Argentinos buvo nutrauktos komandoms sužaidus 5 minutes. Nutraukti mačą pareikalavo Brazilijos sveikatos apsaugos tarnautojai ir policija, nes keturi Argentinos rinktinės futbolininkai pažeidė Brazilijoje galiojančias epidemines sveikatos saugumo taisykles. Atrankos turnyro Pietų Amerikos zonoje pirmauja visas 7 rungtynes laimėjusi ir 21 tašką surinkusi Brazilija. Argentina per 7 rungtynes iškovojo 15 taškų ir užima antrąją vietą.

Rugsėjo 5 d. Pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyre baigėsi penktasis turas. Visas penkerias rungtynes laimėjo ir po 15 taškų surinko Danija (F grupė) ir Anglija (I grupė). Taškų taip pat neprarado tik 3 rungtynes žaidusi ir tris pergales iškovojusi Švedija (B grupė). A grupėje pirmauja Serbija ir Portugalija (po 10 taškų per 4 rungtynes), B grupėje – Ispanija (10/5), C grupėje – Italija (11/5), D grupėje – Prancūzija (9/5), E grupėje – Belgija (13/5), G grupėje – Turkija (11/5), H grupėje – Rusija ir Kroatija (po 10/5), J grupėje – Vokietija (12/5). D grupėje žaidžianti Ukraina visas 5 rungtynes baigė lygiosiomis. Nė vieno taško neiškovojo Lichtenšteinas, San Marinas, Gibraltaras (žaidė po 5 rungt.), Lietuva (4 rungt.) ir Estija (3 rungt.).