Lietuvos sporto savaitė: LKL sezono startas, pergalė Daviso taurės mače ir salės futbolo rinktinės nesėkmės

Lietuvos krepšinio lygos komandos pradėjo naują sezoną, Ričardas Berankis ir Laurynas Grigelis prarado daug pozicijų ATP reitinge, bet Daviso taurės mače nugalėjo graikus.

Lietuvos salės futbolo rinktinė.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Laurynas Grigelis<br>A.Pliadžio nuotr.
Mindaugas Lukauskis.<br>lkl.lt nuotr.
Čempionais tapę Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė-Sodeikienė<br>H.Rolando nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Sep 20, 2021, 11:12 AM

Utenos „Juventus“ krepšininkai nesugebėjo patekti į Čempionų lygos grupės varžybas, A lygos lyderis Marijampolės „Sūduvos“ klubas sudarė sutartį su buvusia Japonijos futbolo žvaigžde, Mindaugas Lukauskis tapo vyriausiu visų laikų LKL krepšininku.

Lietuvos krepšinio federacija paskelbė, kas treniruos šalies rinktines, jaunieji penkiakovininkai iškovojo du medalius pasaulio jaunių pirmenybėse, Lietuvos moterų futbolo rinktinė pralaimėjo pirmąsias pasaulio čempionato atrankos rungtynes, o Lietuvos salės futbolo rinktinei nepavyko iškovoti taškų Lietuvoje vykstančiose pasaulio pirmenybėse.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 13 d. Ričardas Berankis iškrito iš Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo pirmojo šimtuko. Jis nukrito iš 96-osios į 107-ąją vietą – žemiausią nuo 2019 m. vasario. Penkis mėnesius ITF turnyruose nežaidęs Laurynas Grigelis prarado 86 pozicijas ir nukrito į 540-ąją vietą – žemiausią nuo 2010 m. vasario. Julius Tverijonas pirmą kartą nuo 2019 m. vasaros iškrito iš pirmojo tūkstantuko ir užima 1055-ąją vietą.

Rugsėjo 13 d. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge Justina Mikulskytė pakilo į aukščiausią karjeroje 365-ąją vietą, Akvilė Paražinskaitė pakilo į 782-ąją vietą – aukščiausią nuo 2015 m. Iveta Dapkutė užima 948-ąją vietą.

Rugsėjo 14 d. Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas pranešė, kad negalės dalyvauti pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate, nes užsikrėtė koronavirusu.

Rugsėjo 14 d. Marijampolės „Sūduvos“ futbolo klubas pasirašė sutartį su 35 metų japonu futbolininku Keisuke Honda, kuris 2008-2018 m. žaidė 98 rungtynes ir įmušė 37 įvarčius savo šalies rinktinėje, o nuo 2018 m. yra Kambodžos rinktinės treneris.

Rugsėjo 14 d. Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomasis komitetas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriu patvirtino Kazį Maksvytį, dirbantį Permės „Parma“ klube, moterų rinktinės treneriu – Rimantą Grigą.

Rugsėjo 15 d. Lietuvos antidopingo agentūra pranešė, kad už draudžiamų medžiagų vartojimą penkeriems metams diskvalifikavo kultūrizmo ir kūno rengybos sportininkus Albertą Akopianą, Vytautą Janulevičių ir Vytautą Stanevičių.

Rugsėjo 15 d. Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse tarp komandų, kovojančių dėl pirmosios vietos, „Panevėžys“ ir Vilniaus „Žalgiris“ sužaidė lygiosiomis 1:1.

Rugsėjo 15 d. Lietuvos vyrų salės futbolo rinktinė pasaulio čempionato rungtynėse Kaune pralaimėjo Kazachstanui 0:3.

Rugsėjo 16 d. Lietuvos vyrų futbolo rinktinė Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) reitinge nukrito iš 134-osios į 137-ąją vietą.

Rugsėjo 16 ir 18 d. Aleksandrijoje (Egiptas) pasaulio šiuolaikinės penkiakovės jaunių čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo du medalius. Nojus Chmieliauskas ir Lukas Gaudiešius užėmė antrąją vietą vaikinų (iki 17 m.) estafetės varžybose, L.Gaudiešius – trečiąją vietą vaikinų (iki 17 m.) varžybose.

Rugsėjo 17 d. Birštone A.Mikėno atminimo ėjimo varžybų nugalėtojais tapo Marius Žiūkas ir latvė Modra Liepina.

Rugsėjo 17 d. Utenos „Juventus“ krepšinio Čempionų lygos atrankos turnyro finale Taline pralaimėjo Talino „Kalev-Cramo“ 81:86 ir neiškovojo kelialapio į grupių varžybas. Ketvirtfinalyje „Juventus“ nugalėjo Kapfenbergo „Bulls“ 90:68, pusfinalyje – Bambergo „Brose“ 83:79. Kitame atrankos turnyre kelialapį iškovojo „Treviso“, kuriame žaidžia Tomas Dimša.

Rugsėjo 17 d. Lietuvos moterų akmenslydžio rinktinė tapo Ženevoje vykusio Europos čempionato C pakopos turnyro nugalėtoja ir iškovojo kelialapį į B pakopą. Lietuvės pagrindiniame etape laimėjo 7 iš 8 rungtynių ir iškart pateko į finalą, kuriame nugalėjo Slovėniją 6:3.

Rugsėjo 17 d. Lietuvos moterų futbolo rinktinė pirmosiose pasaulio čempionato atrankos turnyro rungtynėse Tune pralaimėjo Šveicarijai 1:4 (įvartį įmušė Rimantė Jonušaitė). Atrankos grupėje taip pat žaidžia Italija, Rumunija, Kroatija ir Moldova. Komandos kovoja dėl vieno tiesioginio kelialapio į pasaulio čempionatą ir vieno kelialapio į atrankos atkrintamąjį etapą.

Rugsėjo 18 d. Prasidėjo Lietuvos ledo ritulio pirmenybės. Jose dalyvauja penkios komandos: Elektrėnų „Energija“, Vilniaus „Hockey Punks“, „Kaunas City“, „Klaipėda“ ir Lietuvos jaunimo rinktinė.

Rugsėjo 18 d. Brno pasaulio standartinių šokių čempionate aukso medalius iškovojo Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė.

Rugsėjo 18 d. Lietuvos futbolo A lygoje čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose pralaimėjo Telšių „Džiugui“ 1:2 ir nutraukė keturis mėnesius trukusią 13 nepralaimėtų rungtynių seriją. Lyderė Marijampolės „Sūduva“ svečiuose nugalėjo Alytaus „Dainavą“ 2:1. Dėl trečiosios vietos kovojančių komandų rungtynėse Kauno „Hegelmann“ namie nugalėjo „Panevėžį“ 1:0. Turnyre pirmauja „Sūduva“ (58 taškai per 27 rungtynes), Vilniaus „Žalgiris“ (52/25), „Panevėžys“ (49/27), Kauno „Žalgiris“ (48/27) ir „Hegelmann“ (46/29).

Rugsėjo 18 d. Arvydas Novikovas („Erzurumspor“) įmušė antrąjį įvartį Turkijos antrojoje futbolo lygoje. Jis pasižymėjo per teisėjo pridėtą laiką ir „Erzurumsport“ išvykoje nugalėjo „Eyupspor“ 1:0. „Erzurumspor“ per 6 rungtynes iškovojo 12 taškų ir dalijasi antrąją vietą su „Eyupspor“.

Rugsėjo 18 d. Prasidėjo 29-osios Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybės. Jose dalyvauja 11 komandų. Turnyre debiutuoja „Jonava“, čempiono vardą gina Kauno „Žalgiris“.

Rugsėjo 18 d. Lietuvos vyrų salės futbolo rinktinė pasaulio čempionato rungtynėse Kaune pralaimėjo Kosta Rikai 2:6. Lietuviai grupės varžybose pralaimėjo visas trejas rungtynes, užėmė paskutinę ketvirtąją vietą ir nepateko į kitą etapą.

Rugsėjo 18-19 d. Kopenhagoje pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate penktąsias vietas užėmė Lietuvos keturvietės baidarės įgula (500 m) bei Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas (500 m dviviete kanoja), šeštąją vietą – Andrejus Olijnikas (1000 m vienviete baidare), aštuntąją vietą – Arturas Seja (200 m vienviete baidare). Lietuviai dalyvavo septynių rungčių varžybose. Taškų įskaitoje Lietuva užėmė 21-ąją vietą.

Rugsėjo 19 d. Lietuvos vyrų teniso rinktinė Daviso taurės pasaulio grupės antrosios pakopos mače Heraklėjuje nugalėjo Graikiją 3:1. Ričardas Berankis ir Laurynas Grigelis laimėjo vienetų mačus, o kartu jie laimėjo dvejetų mačą. Vilius Gaubas pralaimėjo nieko nelėmusį vienetų mačą. Graikijos rinktinėje nežaidė trečioji pasaulio raketė Stefanos Tsitsipas. Po mačo 30-metis L.Grigelis paskelbė, kad baigia profesionalo karjerą.

Rugsėjo 19 d. Trijulių krepšinio pasaulio turo etape Prahoje ketvirtąją vietą užėmė Utenos „Uniclub“, penktąją – Šakių „Gulbelė“, aštuntąją – Marijampolės „Mantinga“. Etapo nugalėtoja tapo „Jeddah“ (Saudo Arabija), kurioje žaidė Ovidijus Varanauskas.

Rugsėjo 19 d. Turku (Suomija) Šiaurės Europos vandensvydžio lygos finale Vilniaus „Baltic Amadeus“ pralaimėjo Lodzės „Ocmer“ 10:11.

Rugsėjo 19 d. Briugėje pasaulio dviračių plento čempionate atskiro starto lenktynėse Venantas Lašinis užėmė 42-ąją vietą (startavo 55 dviratininkai, čempiono vardą apgynė italas Filippo Ganna).

Rugsėjo 19 d. Mindaugas Lukauskis (Alytaus „Dzūkija“) tapo vyriausiu visų laikų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) žaidėju. Jis per rungtynes su „Šiauliais“, kurias „Dzūkija“ laimėjo 75:66, žaidė būdamas 42 metų ir 4 mėnesių amžiaus. Iki tol rekordas priklausė Algimantui Paviloniui, kuris 1996 m. paskutines LKL rungtynes žaidė būdamas 42 metų, 3 mėnesių ir 15 dienų amžiaus.