Trys iš keturių jaunųjų Lietuvos dviratininkų pasaulio pirmenybėse nepateko į pirmąjį šimtuką

Jaunieji Lietuvos dviratininkai pasaulio pirmenybių vaikinų (iki 23 m.) grupinėse lenktynėse atsiliko nuo lyderių grupės. Greičiausiai tarp lietuvių važiavęs Aivaras Mikutis užėmė tik 92-ąją vietą, o kiti trys lietuviai liko antrajame šimtuke.

Aivaras Mikutis ir Mantas Bitinas<br>E.Tutkaus nuotr.

2021-09-24 21:16

Penktadienį pasaulio dviračių sporto pirmenybėse dėl medalių kovojo vaikinai (iki 23 m.), kuriems Antverpeno ir Leveno apylinkėse reikėjo nuvažiuoti 161,1 kilometro.

Lietuvos dviratininkai gerais rezultatais nenudžiugino. Į pirmąjį šimtuką pateko tik Aivaras Mikutis, kuris nuo nugalėtojo atsiliko 9 min. 43 sek. ir užėmė 92-ąją vietą. Mantas Januškevičius užėmė 116-ąją vietą (atsiliko 12 min. 33 sek.), Rokas Kmieliauskas – 134-ąją vietą (14 min. 36 sek.), Žygimantas Matuzevičius – priešpaskutinę 143-iąją vietą (16 min. 19 sek.).

Lenktynėse startavo 177 dviratininkai, finišavo 144 dviratininkai. Paskutinę vietą užėmęs alžyrietis Aymenas Merdjas nuo čempiono atsiliko 18 min. 12 sek.

Pasaulio čempionu tapo italas Filippo Baroncini. Jis likus penkiems kilometrams iki finišo pabėgo nuo pagrindinės grupės ir finišo liniją kirto pirmas. Nugalėtojas trasoje užtruko 3 val. 37 min. 36 sek.

Po dviejų sekundžių finišavo pagrindinė grupė. Jos priekyje buvo ir sidabro medalį laimėjo Biniamas Ghirmay iš Eritrėjos. B.Ghirmay tapo pirmuoju Eritrėjos dviratininku ir antruoju afrikiečiu, iškovojusiu pasaulio pirmenybių apdovanojimą. Prieš aštuonerius metus taip pat sidabro medalį laimėjo Louisas Meintjesas iš Pietų Afrikos.

Trečiąją vietą penktadienį užėmė olandas Olavas Kooijus.

Penktadienį ryte vykusiose jaunių lenktynėse turėjo dalyvauti du Lietuvos dviratininkai Jomantas Venckus ir Edgaras Žekas. Tačiau treneriui supainiojus starto laiką, lietuviai į varžybas pavėlavo.

Kaip pranešė Lietuvos dviračių sporto federacija, ketvirtadienį buvo pavogtas visas mikroautobuse buvęs treniruočių ir varžybų inventorius. Policijai pavyko rasti pavogtus daiktus, todėl dviratininkai rengėsi startuoti, bet „ypač sudėtingoje situacijoje dar įvyko ir žmogiška klaida – buvo supainiotas starto laikas“. „Nuoširdžiai apgailestaujame ir tikrai padarysime išvadas, kad ateityje panašių klaidų būtų išvengta. Kviečiu nesmerkti trenerio, neįsigilinus į visas aplinkybes“, – LDSF „Facebook“ paskyra citavo federacijos generalinį sekretorių Stasį Petrauską.

Leveno apylinkėse vykusiose 121,8 km lenktynėse pirmas finišo liniją kirto nuo pagrindinės grupės pabėgęs norvegas Peras Strandas Hagenesas. Sidabro medalį iškovojo nuo čempiono 19 sekundes atsilikęs prancūzas Romainas Gregoire‘as.

Trys dešimtys dviratininkų atvažiavo pagrindinėje grupėje, kuri atsiliko 24 sekundėmis. Tarp jų finišo sprinte greičiausias buvo estas Madisas Mikhelsas. Jis iškovojo bronzos medalį.

Jaunių lenktynėse startavo 171 dviratininkas. Iki finišo nuvažiavo 90 lenktynių dalyvių.