Agresyvi taktika Belgijoje padėjo prancūzui J. Alaphilippe‘ui apginti pasaulio dviračių čempiono vardą

Julianas Alaphilippe‘as nusprendė važiuoti agresyviai ir nuskynė rizikingos taktikos vaisius. 29 metų prancūzas sekmadienį antrą kartą paeiliui tapo pasaulio dviračių plento pirmenybių grupinių lenktynių čempionu.

Julianas Alaphilippe'as apgynė titulą.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

Sep 26, 2021, 6:27 PM, atnaujinta Sep 26, 2021, 6:32 PM

Sidabro medalį iškovojo olandas Dylanas van Baarle, bronzos – danas Michaelis Valgrenas.

Paskutinės pasaulio pirmenybių rungties dalyviai sekmadienį Antverpeno ir Leveno apylinkėse nuvažiavo 268,3 kilometro.

Svarbiausi įvykiai prasidėjo iki finišo likus apie 30 kilometrų, kai pabėgti nuo favoritų grupės kelis kartus pabandė praėjusių metų pasaulio čempionas J.Alaphilippe‘as.

Iš pradžių jis, padedant komandos draugui Valentinui Madouas, išdraskė favoritų grupę, o likus apie 17 kilometrų įkalnėje atsikratė paskutinių pakeleivių ir vienas nuvažiavo finišo link.

Nors pasaulio pirmenybėse negalima naudotis radijo ryšiu ir dviratininkai nežino, kiek laiko juos skiria nuo varžovų, J.Alaphilippe‘as siaurose Leveno gatvėse likus apie kilometrui iki finišo suprato, kad jo niekas nebepavys.

Po 32 sekundžių finišo liniją kirto buvę J.Alaphilippe‘o pakeleiviai. Jų minisprintą laimėjo ir sidabro medalį iškovojo D.Van Baarle, o bronzos medaliu džiaugėsi M.Valgrenas. Ir olandas, ir danas pirmą kartą iškovojo pasaulio pirmenybių medalius.

Lenktynėse startavo 194 dviratininkai iš 45 šalių.

Iki finišo nuvažiavo tik 68 dviratininkai.

Tarp finišavusių nebuvo vienintelio Lietuvos atstovo Evaldo Šiškevičiaus. Jis iš trasos pasitraukė varžybų viduryje.