Pasaulio sporto savaitė: jubiliejinė L. Hamiltono pergalė, dviračių čempiono vardą apgynęs J. Alaphilippe‘as ir galingi O. Usyko smūgiai Londone

Britas Lewisas Hamiltonas šventė šimtąją pergalę „Formulės-1“ etapuose, ukrainietis Oleksandras Usykas atėmė sunkaus svorio bokso čempiono diržus iš brito Anthony Joshua, prancūzas Julienas Alaphilippe‘as apgynė pasaulio dviračių sporto čempiono vardą.

Oleksandras Usykas tapo čempionu.<br>AP/Scanpix nuotr.
L.Hamiltonas.<br>Imago/Scanpix nuotr.
Julianas Alaphilippe'as apgynė titulą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Sep 27, 2021, 12:28 PM

Europos tenisininkai sutriuškino likusio pasaulio rinktinę, Pietų Afrikos regbininkai tapo septyniukių serijos nugalėtojais, o pasaulio šaudymo iš lanko pirmenybėse tiksliausiai skriejo korėjiečių strėlės.

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 20 ir 23 d. Ispanijos futbolo lygoje „Barcelona“ namie sužaidė lygiosiomis su „Granada“ 1:1 ir svečiuose su „Cadiz“ 0:0.

Rugsėjo 22 d. Italijos futbolo lygoje pirmąją pergalę iškovojo Turino „Juventus“, svečiuose nugalėjęs „Spezia“ 3:2.

Rugsėjo 24 d. Turkijos futbolo lygoje čempiono vardą ginantis Stambulo „Beşiktaş“ svečiuose pralaimėjo Izmyro „Altay“ 1:2. Lyderiu tapo Stambulo „Fenerbahçe“, svečiuose nugalėjęs „Hatayspor“ 2:1. Po 7 turų pirmauja „Fenerbahçe“ (16 taškų), „Altay“ (15), „Trabzonspor“ (14; žaidė 6 rungt.), „Beşiktaş“ (14) ir „Hatay“ (13).

Rugsėjo 25 d. Londone sunkiasvorių bokso mače dėl pasaulio čempiono vardo pagal WBA, WBO, IBF ir IBO versijas ukrainietis Oleksandras Usykas nugalėjo titulus gynusį britą Anthony Joshuą. Mačą „Tottenham Hotspur“ stadione stebėjo 65 tūkst. žiūrovų. Olimpinis čempionas O.Usykas per profesionalo karjerą laimėjo visus 19 mačų. Olimpinis čempionas A.Joshua patyrė antrąjį pralaimėjimą per 26 mačus (pirmąjį – 2019 m. amerikiečiui Andy Ruizui).

Rugsėjo 25 d. Amane (Jordanija) Azijos moterų rankinio čempionato finale Pietų Korėja nugalėjo Japoniją 33:24. Bronzos medalius laimėjo Kazachstanas. Korėja žemyno čempione tapo 15-ąjį kartą per 18 turnyrų.

Rugsėjo 25 d. Anglijos futbolo lygoje čempiono vardą ginantis „Manchester City“ svečiuose įveikė Čempionų lygos nugalėtoją Londono „Chelsea“ 1:0. Pirmąjį pralaimėjimą patyrė „Manchester United“, namie nusileidęs Birmingamo „Aston Villa“ 0:1. Vienvaldžiu lyderiu tapo „Liverpool“, svečiuose sužaidęs lygiosiomis su „Brentford“ 3:3. Londono komandų rungtynėse „Arsenal“ namie nugalėjo „Tottenham Hotspur“ 3:1. Po 6 turų pirmauja „Liverpool“ (14 taškų), „Manchester City“, „Chelsea“, „Manchester United“ ir „Everton“ (po 13), „Brighton“ (12, žaidė 5 rungt.).

Rugsėjo 25 d. Italijos futbolo čempiono vardą ginantis Milano „Inter“ namie sužaidė lygiosiomis su Bergamo „Atalanta“ 2:2. Lyderis „Napoli“ namie nugalėjo „Cagliari“ 2:0. Po 6 turų pirmauja „Napoli“ (18 taškų), „Milan“ (16), „Inter“ (14), „Roma“, Florencijos „Fiorentina“ (po 12), Romos „Lazio“ ir „Atalanta“ (po 11).

Rugsėjo 25 d. Pirmąjį pralaimėjimą patyrė Ispanijos futbolo čempiono vardą ginantis Madrido „Atletico“, išvykoje nusileidęs Vitorijos „Alaves“ 0:1. Lyderis Madrido „Real“ namie sužaidė lygiosiomis su „Villareal“ 0:0. Po 7 turų pirmauja Madrido „Real“ (17 taškų), San Sebastiano „Real Sociedad“ (16), „Sevilla“ (14; žaidė 6 rungt.), „Atletico“ (14), Madrido „Rayo Vallecano“ (13), „Barcelona“ (12; žaidė 6 rungt.) ir Sevilijos „Real Betis“ (12).

Rugsėjo 25 d. Vokietijos futbolo lygoje pralaimėjo „Wolfsburg“ (svečiuose „Hoffenheim“ 1:3) ir Dortmundo „Borussia“ (svečiuose Mionchengladbacho „Borussia“ 0:1). Vienvaldžiu lyderiu tapo Miuncheno „Bayern“, svečiuose nugalėjęs Fiurto „Greuther“ 3:1. Vicečempionas „Leipzig“ namie nugalėjo Berlyno „Hertha“ 6:0. Po 6 turų pirmauja „Bayern“ (16 taškų), Lėverkuzeno „Bayer“, „Wolfsburg“ (po 13), Dortmundo „Borussia“ ir „Freiburg“ (po 12).

Rugsėjo 25 d. Nyderlandų futbolo lygoje į antrąją vietą pakilo Tilburgo „Willem II“, namie nugalėjęs „Eindhoven“ 2:1. Lyderis Amsterdamo „Ajax“ namie nugalėjo „Groningen“ 3:0. Po 7 turų pirmauja „Ajax“ (19 taškų), „Willem II“ (16), Roterdamo „Feyenoord“ (15; žaidė 6 rungt.) ir „Eindhoven“ (15).

Rugsėjo 26 d. Prancūzijos futbolo lygoje į antrąją vietą pakilo „Lens“, svečiuose nugalėjęs „Marseille“ 3:2. Lyderis Paryžiaus PSG namie nugalėjo „Montpellier“ 2:0. Po 8 turų pirmauja PSG (24 taškai), „Lens“ (15), „Marseille“ (14; žaidė 7 rungt.), „Nice“ (13; žaidė 7 rungt.), „Angers“ ir „Lorient“ (po 13).

Rugsėjo 26 d. Britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) iškovojo šimtąją pergalę „Formulės-1“ lenktynėse. Jis laimėjo Sočyje vykusį Rusijos etapą. 36-erių L.Hamiltonas debiutavo „Formulės-1“ varžybose 2007 m., startavo 280 lenktynių, 175 kartus tapo etapų prizininku ir septynis kartus – „Formulės-1“ čempionu. Sočio etape antrąją vietą užėmė olandas Maxas Verstappenas („Red Bull-Honda“), trečiąją – ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“). Po 15 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja čempiono vardą ginantis L.Hamiltonas (246,5 tšk.), M.Verstappenas (244,5 tšk.) ir suomis Valtteri Bottasas („Mercedes“; 151).

Rugsėjo 26 d. Berlyno maratono nugalėtojais tapo etiopai Guye Adola ir Gotytom Gabreselase (abu – pirmą kartą).

Rugsėjo 26 d. Bostone teniso Laverio taurės mače Europa nugalėjo Pasaulį 14:1. Europai daugiausiai taškų iškovojo rusas Andrejus Rubliovas, vokietis Alexanderis Zverevas ir graikas Stefanos Tsitsipas, Pasauliui vienintelį tašką iškovojo kanadiečio Deniso Šapovalovo ir amerikiečio Johno Isnerio pora.

Rugsėjo 26 d. Heivene (Viskonsinas, JAV) golfo Ryderio taurės mače JAV nugalėjo Europą 19:9.

Rugsėjo 26 d. Janktone (Šiaurės Dakota, JAV) baigėsi pasaulio šaudymo iš lanko čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Korėja (5 aukso ir 2 bronzos), kurios sportininkai laimėjo 5 iš 10 rungčių varžybas.

Rugsėjo 26 d. Bratislavoje baigėsi baidarių ir kanojų slalomo pasaulio čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Prancūzija (3 aukso).

Rugsėjo 26 d. Septyniukių regbio pasaulio serijos nugalėtoja tapo Pietų Afrika, antrąją vietą užėmė Didžioji Britanija, trečiąją – Kenija. Dėl pandemijos buvo surengti tik du etapai (anksčiau vykdavo dešimt etapų), o turnyre nedalyvavo daug stipriausių komandų, tarp jų – 2019 ir 2020 m. čempionai Fidžis ir Naujoji Zelandija. Pietų Afrika čempione tapo ketvirtąjį kartą per 22 turnyrus.

Rugsėjo 26 d. Jaundėje (Kamerūnas) Afrikos moterų krepšinio čempionato finale Nigerija nugalėjo Malį 70:59. Bronzos medalius laimėjo Kamerūnas. Nigerija žemyno čempione tapo penktąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės.

Rugsėjo 26 d. Ostravos teniso turnyro („WTA 500“) finale estė Anett Kontaveit nugalėjo graikę Marią Sakkari 6:2, 7:5. 25-erių A.Kontaveit iškovojo trečiąjį titulą, tarp jų – antrąjį šiais metais, ir pirmą kartą laimėjo „WTA 500“ rango turnyrą. Meco turnyro („ATP 250“) finale lenkas Hubertas Hurkaczas nugalėjo ispaną Pablo Carreno Bustą 7:6, 6:3. 24-erių H.Hurkaczas iškovojo ketvirtąjį titulą, tarp jų – trečiąjį šiais metais.

Rugsėjo 26 d. Levene pasaulio dviračių plento čempionato grupinių lenktynių nugalėtoju tapo prancūzas Julienas Alaphilippe‘as (antrą kartą iš eilės), sidabro medalį laimėjo olandas Dylanas van Baarle, bronzos – danas Michaelis Valgrenas. Pasaulio čempionato medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Italija (3 aukso ir 1 bronzos).