Pasaulio sporto savaitė. Triukšmadariai iš Moldovos, S.Colbrelli karjeros pergalė ir kirčiai futbolo milžinams

Italas Sonny Colbrelli nugalėjo sudėtingiausiose vienos dienos dviračių lenktynėse, Tiraspolio „Sheriff“ futbolininkai sukėlė sąmyšį Čempionų lygoje, Vokietijos stalo tenisininkai tapo Europos komandų čempionais, Portugalijos salės futbolo rinktinė pirmą kartą iškovojo pasaulio čempionės vardą, o nacionalinėse futbolo lygose pralaimėjo Miuncheno „Bayern“, Madrido „Real“, „Barcelona“, Paryžiaus PSG, Amsterdamo „Ajax“ ir Lisabonos „Benfica“ klubai. Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Tiraspolio „Sheriff“ futbolininkai sukėlė sąmyšį Čempionų lygoje.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Oct 4, 2021, 12:40 PM

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 28-29 d. Futbolo Čempionų lygoje sužaistos antrojo turo rungtynės. Antrąsias pergales iškovojo „Liverpool“, Amsterdamo „Ajax“, Dortmundo „Borussia“, Tiraspolio „Sheriff“, Miuncheno „Bayern“ ir Turino „Juventus“. „Juventus“ namie nugalėjo titulą ginantį Londono „Chelsea“ 1:0, deniutantas „Sheriff“ išvykoje nugalėjo Madrido „Real“ 2:1. Didžiausiu skirtumu laimėjo „Bayern“, namie nugalėjęs Kijevo „Dynamo“ 5:0.

Rugsėjo 29 d. Daugkartinis profesionalų bokso pasaulio čempionas 42-ejų filipinietis Manny Pacquiao paskelbė, kad baigia sportininko karjerą, nes dalyvaus Filipinų prezidento rinkimuose. Jis nuo 2016 m. yra Filipinų Senato narys.

Rugsėjo 29 d. Durange (Meksika) pasaulio merginų (iki 18 m.) tinklinio čempionato finale Rusija nugalėjo Italiją 3:0. Bronzos medalius Laimėjo JAV. Rusės antrą kartą tapo šios amžiaus grupės pasaulio čempionėmis.

Rugsėjo 30 d. Tarptautinė bokso asociacija (AIBA) paskelbė, kad nepriklausomas tyrėjas Richardas McLarenas nustatė „manipuliavimo bokso mačų rezultatais sistemą“ per 2016 m. Rio de Žaneiro olimpines žaidynes ir kitas varžybas.

Rugsėjo 30 d. Futbolo Europos lygos antrajame ture antrąsias pergales pasiekė Liono „Olympique“, Varšuvos „Legia“, Pirėjo „Olympiakos“, Belgrado „Crvena Zvezda“, Lėverkuzeno „Bayer“, Sevilijos „Real Betis“ ir Londono „West Ham United“.

Spalio 2 d. Hermosilijuje (Meksika) pasaulio vaikinų (iki 23 m.) beisbolo čempionato finale Venesuela nugalėjo Meksiką 4:0. Bronzos medalius laimėjo Kolumbija.

Spalio 2 d. Anglijos futbolo lygos lyderiu tapo Londono „Chelsea“, namie nugalėjęs „Southampton“ 3:1. Kitos pirmaujančios komandos sužaidė lygiosiomis: „Manchester United“ – Liverpulio „Everton“ 1:1, „Liverpool“ – „Manchester United“ 2:2, „Brighton“ – Londono „Arsenal“ 0:0. Po 7 turų pirmauja „Chelsea“ (16 tšk.), „Liverpool“ (15), „Manchester City“, „Manchester United“, „Everton“ ir „Brighton“ (po 14).

Spalio 2 d. Ispanijos futbolo lygoje čempiono vardą ginantis Madrido „Atletico“ namie nugalėjo „Barcelona“ 2:0, lyderis Madrido „Real“ svečiuose pralaimėjo Barselonos „Espanyol“ 1:2, San Sebastiano „Real Sociedad“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su Madrido „Getafe“ 1:1. Po 8 turų pirmauja Madrido „Real“, „Atletico“, „Real Sociedad“ (po 17 tšk.), „Sevilla“ (14, žaidė 7 rungt.) ir Pamplonos „Osasuna“ (14). „Barcelona“ (12 tšk. per 7 rungt.) užima aštuntąją vietą.

Spalio 3 d. Italijos futbolo lygos lyderis „Napoli“ svečiuose nugalėjo Florencijos „Fiorentina“ 2:1, „Milan“ – Bergamo „Atalanta“ 3:2. Po 7 turų pirmauja visas rungtynes laimėjęs „Napoli“ (21 tšk.), „Milan“ (19), Milano „Inter“ (17), „Roma“ (15), „Fiorentina“ (12), Romos „Lazio“, Turino „Juventus“, „Atalanta“ ir „Bologna“ (po 11).

Spalio 3 d. Vokietijos futbolo lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“, namie nusileidęs Frankfurto „Eintracht“ 1:2. Lyderius pavuko Lėverkuzeno „Bayer“, svečiuose nugalėjęs Bylefeldo „Arminia“ 4:0. Mionchengladbacho „Borussia“ svečiuose nugalėjo „Wolfsburg“ 3:1. Po 7 turų pirmauja „Bayern“, Lėverkuzeno „Bayer“ (po 16 tšk.), Dortmundo „Borussia“, „Freiburg“ (po 15) ir „Wolfsburg“ (13).

Spalio 3 d. Nyderlandų futbolo lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė Amsterdamo „Ajax“, namie nusileidęs „Utrecht“ 0:1. Roterdamo „Feyenoord“ svečiuose pralaimėjo Arnhemo „Vitesse“ 1:2. Po 8 turų pirmauja „Ajax“ (19 tšk.), „Eindhoven“ (18), „Utrecht“ (17), Tilburgo „Willem II“ (16) ir „Feyenoord“ (15; žaidė 7 rungt.).

Spalio 3 d. Portugalijos futbolo lygoje pirmuosius taškus prarado Lisabonos „Benfica“, namie pralaimėjusi „Portimonense“ 0:1. Po 8 turų pirmauja „Benfica“ (21 tšk.), „Porto“, Lisabonos „Sporting“ (po 20) ir „Estoril“ (15).

Spalio 3 d. Prancūzijos futbolo lygoje pirmuosius taškus prarado čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG, svečiuose pralaimėjęs „Rennes“ 0:2. Po 9 turų pirmauja PSG (24 tšk.), „Lens“ (18), „Nice“ ir „Angers“ (po 16).

Spalio 3 d. Kluže (Rumunija) Europos komandų stalo teniso čempionato nugalėtojomis tapo Vokietijos rinktinės. Vyrų finale Vokietija nugalėjo Rusiją 3:1, moterų finale – čempionės vardą gynusią Rumuniją 3:1. Vokietijos vyrai žemyno čempionais tapo devintąjį kartą, tarp jų – trečiąjį iš eilės, moterys – aštuntąjį kartą.

Spalio 3 d. Kaljaryje (Sardinija, Italija) pasaulio vaikinų (iki 21 m.) tinklinio čempionato finale Italija nugalėjo Rusiją 3:0. Bronzos medalius laimėjo Lenkija. Italai pirmą kartą tapo šios amžiaus grupės pasaulio čempionais.

Spalio 3 d. Ostine (Teksasas, JAV) motociklų lenktynių Didžiojo prizo Amerikų etapo nugalėtoju tapo ispanas Marcas Marquezas („Honda“), antrąją vietą užėmė prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“), trečiąją – italas Francesco Bagnaia („Ducati“). Bendrojoje įskaitoje po 15 etapų pirmauja F.Quartararo (254 tšk.), F.Bagnaia (202) ir ispanas Joanas Miras („Suzuki“, 175).

Spalio 3 d. Suomijos ralio (pasaulio ralio čempionato 10-ojo etapo) nugalėtoju tapo britas Elfynas Evansas („Toyota“), antrąją vietą užėmė estas Ottas Tanakas („Hyundai“), trečiąją – airis Craigas Breenas („Hyundai“). Bendrojoje įskaitoje pirmauja prancūzas Sebastienas Ogier („Toyota“, 190 tšk.), E.Evansas (166) ir belgas Thierry Neuville‘is („Hyundai“, 130).

Spalio 3 d. Kaune pasaulio salės futbolo čempionato finale Portugalija nugalėjo čempionės vardą gynusią Argentiną 2:1. Bronzos medalius laimėjo Brazilija. Portugalija pirmą kartą tapo pasaulio čempione. Penkiskart pasaulio čempionė Brazilija medalius laimėjo aštuntame iš devynių turnyrų.

Spalio 3 d. Londono maratono nugalėtojais tapo etiopas Sisay Lemma ir Joyciline Jepkosgei iš Kenijos (abu – pirmą kartą).

Spalio 3 d. Teniso turnyro Sofijoje („ATP 250“) finale italas Jannikas Sinneris nugalėjo prancūzą Gaelį Monfilsą 6:3, 6:4. 20-metis J.Sinneris iškovojo ketvirtąjį titulą, tarp jų trečiąjį – šį sezoną. Turnyro Čikagoje („WTA 500“) finale ispanė Garbine Muguruza nugalėjo tunisietę Ons Jebeur 3:6, 6:3, 6:0. 27-erių G.Muguruza iškovojo devintąjį titulą.

Spalio 3 d. Paryžius – Rubė dviračių lenktynių nugalėtoju tapo italas Sonny Colbrelli („Bahrain“), antrąją vietą užėmė belgas Florianas Vermeerschas („Lotto-Soudal“), trečiąją – olandas Mathieu van der Poelas („Alpecin“). Visi trys prizininkai pirmą kartą dalyvavo šiose lenktynėse. Išvakarėse pirmą kartą surengtos moterų lenktynės. Jas laimėjo britė Lizzie Deignan („Trek-Segafredo“). Paryžiaus – Rubė lenktynės dėl sveikatos krizės buvo surengtos ne įprastu metu balandį, bet rudenį. Pernai šios lenktynės visai neįvyko.