Kalnų dviratininkė Katažina Sosna – pasaulio reitingo viršūnėje

Dviratininkė Katažina Sosna, atstovaujanti Italijos komandai „Torpado – Südtirol“, Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) kalnų dviračių (MTB) kroso maratono reitinge iš antros vietos pakilo į pirmą. 30–metė Lietuvos dviratininkė turi 1526 taškus.

Katažina Sosna.<br>Wisthaler Photography nuotr.
R.Leleivytė.<br>K.Štreimikio/LTOK nuotr.

Oct 5, 2021, 3:39 PM

K.Sosnai už praėjusį šeštadienį Italijoje vykusiame pasaulio MTB kroso maratono čempionate užimtą 16–ą vietą atiteko 76 pasaulio reitingo taškai.

Į antrą vietą nukrito šveicarė Ariane Lüthi (1505 tšk.), o trečia išliko Katažinos komandos draugė vokietė Stephanie Dohrn (1002 tšk.). Kita lietuvė Greta Karasiovaitė („Torpado – Südtirol“, 399 tšk.) iš 12–os vietos nukrito į 19–ą. Iš viso yra klasifikuotos 386 dviratininkės iš 46 šalių.

Šalių klasifikacijoje Lietuva (1995 tšk.) žengia trečia. Pirmauja Šveicarija (2381 tšk.), o antrą vietą užima Vokietija (2174 tšk.).

Rasa Leleivytė lenktynėse Italijoje – devinta

Geriausia Lietuvos plento dviratininkė Rasa Leleivytė, atstovaujanti Italijos komandai „Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano“, antradienį iškovojo devintą vietą Italijoje pirmą kartą surengtose lenktynėse „Tre Valli Varesine“ (UCI II kategorija). Lietuvos dviratininkei atiteko trys pasaulio reitingo taškai.

Nugalėjo kubietė Arlenis Sierra („A.R. Monex“). Ji 92,4 km nuvažiavo per 2 val. 27 min. 14 sek. (vid. greitis – 37,655 km/h). Nugalėtojai atiteko 40 pasaulio reitingo taškų. Antra finišavo ispanė Mavi Garcia („Ale BTC Ljubljana“), o trečia – austral Rachel Neylan („Parkhotel Valkenburg“). 5–16 vietas užėmusios dviratininkės, tarp jų ir R.Leleivytė, nuo nugalėtojos atsiliko 1 min.

Iš 72 startavusių dviratininkių klasifikuotos 45. 71–ą vietą pasaulio reitinge užimanti R.Leleivytė UCI lenktynėse šį sezoną vietą pirmajame dešimtuke iškovojo septintą kartą.