Edgaras Riabko gali netekti pasaulio vicečempiono titulo: kova vandenyje baigėsi, kabinetuose – dar ne

Kaunietis Edgaras Riabko antrus metus iš eilės tapo pasaulio F2 vandens formulių vicečempionu, tačiau netrukus paaiškėjo, kad šio laimėjimo sportininkas gali netekti. Galutinį sprendimą priims teisėjai.

E.Riabko laimėjo Kupiškio mariose vykusį pirmąjį pasaulio čempionato etapą.<br>N.Zavacko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Oct 23, 2021, 1:44 PM

Dėl pandemijos sukeltų apribojimų nuo ankstyvo pavasario čempionatą gaubė nežinia, nepavyko surengti kelių etapų, tarp jų – ir Kaune.

Vasarą Kupiškio mariose vykusiame pirmajame etape E.Riabko tapo nugalėtoju, o likusieji du etapai su savaitės pertrauka vyko Portugalijoje.

Antrajame etape E.Riabko iškovojo 4-ąją vietą ir bendrojoje įskaitoje tapo lyderiu. Paskutinėse lenktynėse jam vėl nesisekė kilti, o vicečempiono titulą garantavo ne žemesnė kaip 7-oji vieta.

E.Riabko ratu atsiliko nuo nugalėtoju tapusio ir pasaulio čempiono vardą pelniusio Rashedo al-Qemzi iš Jungtinių Arabų Emyratų (JAE). Antrąją vietą šiose lenktynėse užėmė portugalas Duarte Benavente.

Kaunietis finišavo būdamas 8-oje vietoje, tačiau vienas aukščiau pakilęs varžovas buvo diskvalifikuotas.

Pasaulio čempionu tapęs R.al-Qemzi surinko 47 taškus, E.Riabko ir D.Benavente – po 33.

E.Riabko aukštesnę vietą lėmė laimėtas etapas.

Kai jis jau atsiėmė apdovanojimą, atskriejo netikėta žinia – dėl procedūrinių formalumų varžovo diskvalifikacija buvo atšaukta, todėl E.Riabko smuktelėjo į 8-ąją vietą paskutiniame etape ir į 3-iąją galutinėje įskaitoje.

Tuomet protestą pateikė Lietuvos sportininkas, o sprendimas dar nepriimtas.

„Kova persikėlė iš vandens į kabinetus, ji nesibaigė. Kovosiu dėl savo antrosios vietos“, – kalbėjo E.Riabko.