Kotryna Teterevkova Europos plaukimo čempionate pagerino dar vieną rekordą

Kazanėje (Rusija) vykstantis Europos plaukimo čempionatas trumpajame (25 m) baseine artėja link pabaigos. Priešpaskutinę čempionato dieną į Kazanės vandens sporto rūmų baseiną šoko visi keturi Lietuvos atstovai.

K.Teterevkova.<br>K.Štreimikio nuotr.

Nov 6, 2021, 7:24 PM

Šeštadienio varžybas pirmasis iš lietuvių pradėjo Aleksas Savickas. Vyrų 50 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje mūsiškis užfiksavo 27,69 sek. rezultatą (asmeninis rekordas – 27,40 sek.) ir užėmė 28 vietą. Iki pusfinalio lietuviui pritrūko 0,47 sek.

Su geriausiu laiku į kitą Europos čempionato etapą pateko baltarusis Ilja Šymanovičius (25,53 sek.). Vietą pusfinalyje garantavo 27,22 sek. rezultatas.

Primename, kad A. Savickas 200 m plaukimo krūtine rungtyje pateko į pusfinalį ir jame užėmė 14-ą vietą, o 100 m plaukimo krūtine atrankoje jis buvo 31-as.

Kotryna Teterevkova rytinėse varžybose sėkmingai įveikė jau trečiąjį atrankos barjerą. Lietuvos plaukikė moterų 50 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje užfiksavo 30,73 sek. rezultatą (asmeninis karjeros rekordas – 30,64 sek.) ir buvo 15-a tarp 39 dalyvių.

Greičiausia kvalifikacijoje buvo italė Benedetta Pilato (29,62 sek.).

Vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje dalyvavę Tomas Navikonis ir Jokūbas Keblys į šios rungties pusfinalius nepateko. Abu lietuviai startavo trečiajame atrankos plaukime, kur T. Navikonis finišavo antras (48,62 sek. – tik 0,10 sek. iki geriausio asmeninio pasiekimo), o karjeros rekordą (49,44 sek.) pagerinęs J. Keblys – šeštas (49,06 sek.).

Bendroje įskaitoje tarp 51 dalyvio T. Navikonis užėmė 29 vietą (pasidalijo pozicija kartu su austru Simonu Bucheriu), o J. Keblys – 35-ąją. Vietą pusfinalyje užtikrino 48,13 sek. rezultatas.

Ryte geriausiai pasirodė Rusijos plaukikas Klimentas Kolesnikovas (45,88 sek.).

Vakare vykusiame moterų 50 m plaukimo krūtine pusfinalyje 0,4 sek. karjeros rekordą (30,64 sek.) pagerinusi Kotryna Teterevkova užėmė 11 vietą ir baigė puikų pasirodymą Europos plaukimo čempionate Kazanėje.

Pirmajame pusfinalyje startavusi Lietuvos sportininkė nuotolį įveikė šešta (30,24 sek.). Iki finalo mūsiškei pritrūko tik 0,17 sek. Su geriausiu rezultatu į jį pateko Rusijos plaukikė Nika Godun (29,57 sek.).

Primename, kad moterų 100 m plaukimo krūtine rungtyje K. Teterevkova užėmė 5 vietą, o dvigubai ilgesnės distancijos finale buvo 7-a. Iš viso šiame čempionate ji pasiekė net septynis asmeninius rekordus ir triskart pagerino Lietuvos moterų rekordą 200 m plaukimo krūtine rungtyje.

„Nauja diena“: ar panaikinta PVM lengvata tikrai žlugdo maitinimo verslą?