Lietuvos čiuožėjų startai: A. Ivanovaitė lipo ant pakylos, ledo šokėjai gerino asmeninį rekordą

Lietuvos dailiojo čiuožimo atstovai varžėsi trejose tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose, kurios yra Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybų sąraše.

Agnė Ivanovaitė su trenere.<br> LČF nuotr.
 Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala.<br> LČF nuotr.
 Aleksandra Golovkina.<br> LČF nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Monika Stanevičiūtė

Nov 8, 2021, 2:53 PM

Dortmunde (Vokietija) vykusiose „NRW Trophy 2021“ varžybose jaunių grupėje (iki 15 metų) Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinė Agnė Ivanovaitė (trenerė L.Vitkauskienė) iškovojo antrąją vietą.

Ši sportininkė po trumposios programos buvo pirma tarp 16 sportininkių. Jaunių grupės nugalėtoja tapo Vokietijos atstovė Anna Gerek, trečią vietą užėmė taip pat Vokietijos atstovė Jenna Louisa Klemm.

Moterų grupėje, kurioje varžėsi 12 atstovių iš 9 valstybių. Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinė Elžbieta Kropa (treneris D. Kozlovas) beveik 10 taškų pagerino praeito sezono rezultatą ir surinkus 144,01 tašką bendroje įskaitoje užėmė 6-ąją vietą. Tai buvo pirmosios šio sezono sportininkės varžybos, kuriose ji pirmą kartą atliko kaskadus su dviem trigubais šuoliais abiejose programose.

Moterų grupės nugalėtoja tapo Olandijos atstovė Lindsay Van Zundert, antra – Prancūzijos čiuožėja Lea Serena, trečia – Švedijos atstovė Josefin Taljegard.

Šiose varžybose taip pat dalyvavo ir jaunoji šokių ant ledo pora Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala (treneris M.Margaglio). Šiems sportininkams tai jau trečiosios naujo sezono varžybos.

Trumpojoje programoje surinkę 56,17 taško jie užėmė 4-ąją vietą bei pagerino savo trumposios programos rezultatus surinktus varžybose Suomijoje (52,87 taško) bei Prancūzijoje (50,11 taško). Puikai atlikę laisvąją programą šokėjai ant ledo surinko 82,92 taško ir bendroje įskaitoje užimdami 4-ąją vietą išliko arti nugalėtojų pakylos.

Bendroje įskaitoje surinkdami 139,09 taško, jie pagerino savo šio sezono varžybų rezultatus (Suomija – 125,79 taško, Prancūzija – 112,87 taško).

Šokėjų ant ledo varžybose nugalėjo Suomijos atstovai Yuka Orihara ir Juho Pirinenas, antri buvo Prancūzijos atstovai Natacha Lagouge ir Arnaud Caffa, o treri – suomiai Jasmine Tessari ir Stephane'as Walkeris.

Taip pat savaitgalį vykusiose tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose „Volvo Open Cup“ Rygoje (Latvija) Lietuvai atstovavo Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtiniai jaunimo ir jaunių grupėse.

Jaunimo merginų grupėje (iki 19-likos metų), kurioje varžėsi 21 čiuožėja iš 14 valstybių. Selina Kaneda (treneris D.Kozlovas) užėmė 6-ąją vietą, pagerindama savo asmeninį rezultatą abiejose programose.

Ši sportininkė mokėdama puikiai perteikti muziką bei ją išgyventi abiejose programose surinko daugiausiai taškų už programos komponentų išpildymą iš visų jaunimo grupės čiuožėjų.

Meda Variakojytė (trenerė I. Paulaitienė) bendroje įskaitoje užėmė 13-ąją vietą.

Jaunių grupėje (iki 15 metų) Mantas Gryba užėmė 5 vietą, o jo sesuo Ieva Grybaitė – 10-ąją vietą. Abu sportininkus treniruoja Indrė Paulaitienė.

Tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose „Tayside Trophy 2021“ Dandžio mieste (D.Britanija) mūsų šaliai atstovavo Aleksandra Golovkina (treneris D.Richardsonas). Ši čiuožėja po puikiai ir be klaidų atliktos trumposios programos užėmė 3-iąją vietą tarp 12 dailiojo čiuožimo atstovių.

Už techniką surinkusi 31,04 taško čiuožėja įvykdė techninį trumposios programos kvalifikacinį normatyvą pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatui. Po laisvosios programos čiuožėja smuktelėjo į 4-ąją vietą.

Šių varžybų nugalėtoja tapo Didžiosios Britanijos atstovė Natasha Mckay, antra liko Bulgarijos atstovė Alexandra Feigin, trečia – čekė Eliska Brezinova.